Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Iniciatíva slovenských učiteľov vyzýva pedagógov na vstup do odborov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Prezamestnanosť ? ? ?

Niekedy mal 1 učiteľ v triede aj 30 a možno aj viac žiakov. A dnes ich má v triede jeden učiteľ koľko ? ? ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak neviem

Raz tento pán vystupuje za Iniciatívu slovenských učiteľov a inokedy za Komoru slovenských učiteľov a možno ešte aj za niekoho ďaľšieho.

A nikdy nezabudne do toho vniesť politiku.

Pritom zrejme ani netuší, že prakticky na celom svete odbory úzko spolupracujú so sociálnymi demokratmi a niekde aj s kresťanskými stranami.

Ašte som nezachytil jeho názor na kvalitu vyučovania našich školákov ani ako ju výrazne zlepšiť. Občas naznačí že to je problém odmeňovania učiteľov. Zrejme za toho socializmu, kedy sme mali výborné školstvo, boli učitelia odmeňovaní nadštardantne.

Neviem koľko učiteľov sa hlási k tým organizáciám, že SME je pre nich vžy k dispozícii. Čím to asi bude?

Ja viem, ale nepoviem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kvalitu

vyučovania našich školákov si objednávajú rodičia, nemalo by to tak byť, tak ako si kvalitu-charakter zdravotnej starostlivosti neobjednávajú pacienti, lebo o tom trt makové vedia... objednali si - dostali. Aj keby koľkokoľvek učiteľov bolo slabých, je dôležité nespochybňovať ten základný princíp, že im je zverené rozhodovanie o výučbe žiakov, pri zachovaní systémových požiadaviek. To je východisko aj pre očistný proces, ktorý z toho môže vzísť...keď sa umožní svojvoľné arogantné zaobchádzanie s učiteľmi, zarvú tam aj tí naozaj dobrí... a nech si potom to znefunkčnenie celého vzdelávania svojich detí riešia rodičia sami cez súkromné, domáce vyučovanie ap. - učitelia to, samozrejme, prehrajú, ale nebudú jediní... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V pohľade na činnosť odborov

a na ich spoluprácu s politickými stranami sa názory zástupcov verejnosti môžu rozchádzať, ale iste bude činnosť odborov vnímaná dôveryhodnejšie, keď im bude vlastná apolitickosť.

Ale treba si uvedomiť, že odbory potrebujú pravidelne niečo prerokovať s vládou a vládu predstavuje vždy nejaká skupina politických strán a už len samotná komunikácia s vládou sa neraz nesie v znamení podozrení, že vo vláde majú zástupcovia odborov neregulárne kontakty, keď niečo pozitívne po rokovaniach s vládou odbory dosiahnu, sú neraz pokladané za "provládne", keď sa niečo "vyrokovať" nepodarí, aj samotné odbory sa potom utiekajú k spolupráci s opozíciou. Práve na Slovensku vynikajú občania mimoriadnym talentom vo vyvolávaní rôznych podozrení.

Súhlasím, diskutér, s názorom, že tak pána Crmomana ako aj iných protestujúcich učiteľov by viacerí záujemcovia o školskú problematiku aj z radov laickej verejnosti už konečne radi videli aj v diskusiách odborníkov, napríklad v takej verejnoprávnej televízii (tá predovšetkým má všestranne slúžiť verejnosti), aby si mali možnosť vypočuť, či učiteľov trápia len nízke mzdy (o tom, že by mali byť vyššie, asi väčšina našich občanov nepochybuje), či ich trápi aj stav školstva a či sa o tejto téme vedia primerane vyjadriť. Napríklad, aké opatrenia by - podľa nich - pomohli skvalitniť naše školstvo.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov