Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvyšovanie platov po drobných učiteľstvo nezatraktívni , tvrdí Smolinský (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslela som, že šéf odborov VW rieši ludí vo VW, lebo problémov je tam dosť...čo má s učitelmi???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nic, iba je z tohto stavu znechuteny rovnako ako vacsina rozumne uvazujucich ludi. Policajtom sa pridava po stovkach a potichu, ucitelom po 15-20 eur prostrednictvom rysavej hlasnej truby, ktora sa este vyhraza aby sa neopovazili strajkovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem čo

viedlo autora článku k jeho napísaniu, ale je úplne vedľa.

Neviem si predstaviť, že by vo VW dávali plat niekomu len preto, že je tam zamestnaný. Predsa to je vždy za odvedenú prácu. A ani od autora ani od Komory či Iniciatívy som sa nedozvedel ako chcú zlepšiť výsledky nášho školstva, ktoré podľa medzinárodných hodnotení sú stále horšie a horšie. A podľa môjho názoru ten problém nie je v platoch.

Ani pred rokom 1989 učitelia nepatrili ku špičkám v odmeňovaní a predsa bolo naše školstvo organizáciou UNESCO vyhodnocované pravidelne ako jedno z najlepších na svete.

A nikto sa nemusel zaoberať otázkami o úlohe školstva a hľadať dôvody v rodičoch a podobné "múdrosti".

Autorovi želám, aby sa im v Bratislave darilo vo výskume a vývoji a aby výroba motorov bola čo najkvalitnejšia, veď práve motor je srdiečkom automobilu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3 príspevky

a nikto nepochopil - pravda, redaktor mohol pridať pre takých ako vy - čo nie sú ochotní ani si vygoogliť informáciu predtým, ako niečo šplechnú proti niekomu - vysvetlenie.
Tak aspoň ja sa pokúsim naznačiť - súvis to má veľmi úzky - ak chceme, aby fabriky zamestnávali naše (zatiaľ) deti, a nie gastarbeiterov, niekto ich musí naučiť (niečo o svete + vychovať, ak na to nemali čas rodičia) a naučiť pracovať. Žeby to boli učitelia?

http://sk.volkswagen.sk/sk/pre...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte by som doplnil

tak trochu pre Floka, ale aj pre kohokoľvek:
aj učitelia starnú a ich mozgová aktivita už nie je to čo bývalo - česť výnimkám. Ísť ako učiteľ do dôchodku v 62 a viac rokoch - je mi ľúto tých detí, ktoré sa musia o moderných veciach dozvedať od kvázi-dedkov a babičiek. Riešenie? do dôchodku v 55. alebo aspoň v 60. roku života. Práca učiteľa je v poslednom čase vyčerpávajúca hlavne psychicky.
S tým možno súvisí aj tá kvalita vzdelávania - ak nie je prebytok mladých kvalitných učiteľov, aby si škola mohla vyberať, tak asi ani lepšie nebude. A prebytok takých učiteľov nebude nikdy, ak inde dostanú viac peňazí - ide o mladých ľudí, ktorí rozbiehajú rodinu a rozmýšľajú prakticky.
V neposlednom rade žiaci strácajú záujem o vzdelanie - nevedia sa dočkať, kedy strávia príjemné popoludnie na sociálnej sieti, kedy si dajú cigu alebo si s partiou sasdnú na lavičku...
Opäť česť výnimkám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezvyknem

sa tu dohadovať. Ale toto je ukážkový príklad arogancie.

Autor hovoril, že pre túto vládu nie je vzdelávanie prioritou. Pritom táto vláda ho má v programovom vyhlásení. Zataiľ nehovorím ako to dopadne, ale má. Takže pochopil som veľmi dobre.

Koho už majú zaujímať tie bláboly o duálnom vzdelávaní? To čo bolo voľakedy samozrejmé sa dnes považuje za akýsi úspech. Fabriky samotné žiadali o zriadenie priemysloviek a zabezpečovali praktickú časť výchovy. A rovnaké to bolo aj pri výchove učňov.

Je zbytočné sa pokúšať o odbornú diskusiu s ignorantami, tak len uvediem logický záver.

To zlepšenie stavu školstva cez zvyšovanie platov učiteľov v podstate znamená okamžité podstatné zvýšenie platov, že mládež dostane záujem stať sa učiteľmi, za niekoľko rokov vyštuduje a za neikoľko rokov nadobudne prax a potom sa naše školstvo zmení.

Táto koncepcia vlastne hovorí, že teraz v našom školstve robia neschopní ľudia a v tom je kameň úrazu.

Stačí len pripomenúť, že do roku 1989 naše školstvo zaraďovala organizácia UNESCO medzi najlepšie na svete. Pritom platy učiteľov vôbec neboli lukratívne. Takže v platoch to určite nebolo.

V strojárstve voľakedy patrili medzi "odbornú šľachtu" nástrojári a horizontkári. Koľko ich asi VW Bratislava má, keď ide v podstate o montážny závod. Samozrejme takéto monťážne závody mávajú vlastné karosárne, aby sa nerozvážal po svete vzduch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov