SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kedy padne vláda. Päť najväčších koaličných kríz na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

takto,

vláda nie je dôležitá, dôležití sú ľudia, ktorí vládnu Slovensku. Takže je úplne jedno, kto vládne. Nie že by to bolo jedno, ale nijaká alternatíva tu neexistuje. Fico sa musí dohodnúť a zrejme aj ustúpiť, čo v jeho prípade je takmer kimovská diagnóza neústupčivosti.
Danko predsa nežiada lepšie podmienky pre krajinu, pre vyšší štandard ľudí, ale len a len pre seba a pre kmotríka a svojich vínových kamarátov z reštaurácií a barov, keď sa bavia hlučne a dávajú to všetkým najavo. Žiadna služba krajine, ale len a len práca pre seba.
Táto kríza nie je o princípoch politických a demokratických, ale je to kríza z pažravosti. A Fico si nemôže dovoliť nechať padnúť vládu, v predčasných voľbách by to už vysoko pravdepodobne dohromady nepolepil. A Danko nech je ako chce kódovaný v reči, o tomto momente vie až moc dobre. Takže vydiera a bude úspešný. Potrebuje dosah na vnútre, pretože krytie je čoraz drahšie a jednoduchšie je mať vnútro pod kontrolou. Pre tento moment je vnútro najdôležitejšie ministerstvo. Ale, ak aj Danko získa lepšie pozície na vnútre, pažravosť malomeštiaka nepozná hraníc a tak po nejakom čase bude zasa vojna - medzi smerom a SNS. Béla už len chce dožiť.
 
Hodnoť

je to stručné konštatovanie minulosti

o tom, ktoré strany tvorili vlády v SR. V tých stranách boli a na počudovanie sa sú stále tí istí ľudia.
V roku 1993 mal štát majetok a štátny rozpočet (dane všetkých občanov - voličov ). Prosím spravte aj ekonomickú analýzu. Kto vlastní dnes bývalý majetok štátu. Koľko peňazí zo štátneho rozpočtu išlo na "ozdravenie bánk", na vznik "strednej kapitálovej vrstvy, na "podporu rozvoja regiónov", na "posilnenie právomocí miest a obcí", na "privatizáciu štátnych monopolov" v prospech štátnych firiem z Francie, Itálie, Nemecka, USA, atď., na "oddĺženie zdravotníctva a nemocníc", na "rozvoj vidieka a farmárov", na "finančné stimuly pre zahraničných investorov", na "rozvoj infraštruktúry" pre vytvorenie podmienok pre investorov, na "sociálne programi pre integráciu margiálnych skupín a národnostných menšín", na "podporu projektov čerpania fondov EÚ", na "rozvoj školstva a vedy", na "zvýšenie zamestnanosti mladej generácie".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov