SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mlčanie koalície a Plavčana v škandále je podľa SaS neprijateľné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to hnus

SNS chcela rozkradnúť peniaze na školstvo, vedu a výskum, a keď sa jej na to prišlo, vyzerá že Slovenská republika o tie peniaze úplne príde a urobila si totálnu hanbu pred celou Európou.
Ak má byť toto súčasťou napĺňania Ficovho sna o tom, že Slovensko bude v jadre únie, tak na to môžeme veľmi rýchlo zabudnúť. Budeme akurát v jadre záujmu vyšetrovacích orgánov OLAFu.
Mimochodom, Paškovi zlomilo po kauze CT krk, že sa išlo protestovať pred jeho dom. Možno by bolo fajn oprášiť túto ideu a zorganizovať verejný protest pred dom Plavčana a fiktívneho kapitána Danka. Každý samozrejme s horalkou v ruke.
 
Hodnoť

Podľa môjho

názoru, musel mať autor v škole vážne problémy s matematikou. A z toho vyplýva aj jeho úroveň logického myslenia. Pretože dávať za vinu dlhodobo mizerný stav školstva Plavčanovi môže len ignorant.

A zrejme má aj problémy čítania s porozumením. Ďaľší postup bol predsa zverejnený. A ten OLAF dokonca pozval sám Plavčan.

No a ak autor hovorí o megaškandále a pritom vie, že zatiaľ sme neprišli ani o cent, je to len jeho problém.

A neviem o tom, že by sa tým koalícia nezaoberala. A prečo by mala reagovať na každý hysterický výkrik?

V každom prípade sa ale ukazuje, že doterajší hlavný ťah našej opozície na memorovanie ako je Slovensko skorumpovaný a neprávny štát u inteligentných Slovákov moc nezabral a tak ho idú rozširovať o školstvo a zdravotníctvo. Moc šancí im ale nedávam. Slováci nie sú hlupáci.
 

Autor nema

absolutne problem so svojim IQ, toto je priklad, ked Flok svoj nazor, vo veci ktorej absolutne nerozumie, tak ako tzv. koalicna verejnost, na konci dna najde priameho vinnika za vsetko svinstvo, SIS, ktora upozornuje/Podvod/,opozicia, ktora podla neho hovori nepravdy o Slovensku / o akej inteligincii pise, ktora nezabrala/, o akých hlupich slovakoch pise /iba o sebe/.Flok zabudol vymenovat povodcov vsetkeho zla, Dzurindu,Miklosa, Radicovu....Nedokonaly manual
 

Klameš, až sa hory zelenajú

Plavčan pracuje na ministerstve školstva od roku 1991. Ak je niekto dlhodobo zodpovedný za jeho stav, je to práve on. Bol pri úplne všetkom od začiatku. Len sa tam trtošil a pregrciaval, a vyciciaval peniaze kde sa dalo. Ako minister robí len presne to isté, akurát vo väčšom rozsahu.
Neprišli sme ani o cent? Ďalšie klamstvo. Prišli sme úplne o všetky peniaze z tej výzvy, komisia túto výzvu nepreplatí, ale ak by mali vyhlásiť novú, peniaze sa vyčerpať nestihnú. Okrem toho je takmer isté, že pri lumpoch zo SNS by sa tie peniaze aj tak zase rozkradli.
Koalícia sa namiesto vyvodenia zodpovednosti a nastavenia pravidiel tak, aby sa peniaze míňali efektívne a hlavne nie na základe korupcie, zaoberá výlučne tým, kto bude môcť koľko kradnúť a ako treba škandál ututlať. Jediný hysterický výkrik čo zaznel bol od Danka, keď mu sponzori oznámili, že tie peniaze čo chceli ukradnúť nebudú lebo ich EK nepustí, a treba nájsť iný zdroj.
Slováci nie sú hlupáci. Hlupáci sú len tí čo rozkrádajú vlastný štát a tí čo ich volia.
 
Hodnoť

Normálka

Keď kapitáň Otomtototom s mnohotisícovou členskou základňou nedokázal z toho množstva vygenerovať odborníka aby ho ustanovil za ministra, tak sa tak odborne, hrdo a slušne rozhliadol, šiahol do klobúka(?) a máme ministra, ktorý:
- Odbornosť preukázal pri študentskom fonde
- Hrdo dokáže odpovedať na otázku každú floskulou" Ďakujem za otázku, aká je ďalšia otázka?"
- A slušnosť ho neupúšťa ani v čase keď po prevalení megazlodejiny s kľudom si na dovolenku odplachtí.

Ináč takto. Keďže je toto koalícia kontinuity, musíme kapitáňovie junákovi uznať, jeho to rozhorčenie. Však hejslováci hrdo, odborne,. slušne a hlavne ticho tolerujú rabovačky smerákov,dokonca ani hidinárske kšeftíky nenapádajú, tak predsa logické je, že podobný prístup od svojich koaličných partnerov očakávajú. A pľuhy kontinuálne, nemlčia ale odmietajú pochybenia na ministerstve. Však takto to, že aká spravodlivosť, no nie?
 


Najčítanejšie na SME Domov