Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súkromné centrum v nemocnici Penty stiahne štátu ďalších zdravotníkov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

socialisticky idiot... nech im zrusi

zmluvu so statnou poistovnou. to je jedine co moze urobit a aj to bude na hrane. Nerozkradajte zdravotnictvo a bude viac penazi na platy lekarov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechapem o co ti ide.. Lekar dostane viac, pracuje v lepsom prostredi a s lepsou technikou. Ty tam dostanes tu istu starostlivost a este aj s usmevom na rozdiel od statneho spitalu. To ze stat nevie zabezpecit tu istu starostlivost v statnom spitali je jedine opakujem jedine tým ze v statnom spitale sa tuneluje a odrbava. A to ze zozenieme nových je blbost . Je fakt ze kvalita pojde dole. Priemerný plan 3000 Euro je vratane manazmentu trotli..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja hovorim o ministrovi.

a hovorim presne to co ty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

strašne zaujímavé je, ako boli do obehu pustené drobné útržky informácii ale určite je niekde ešte skrytých kopa iných vecí... myslíte, že niekto opustí zabehnutú nemocnicu len tak? Nebude niekde inde žaba na prameni??? Vybudované zabehané oddelenie - to sú roky práce a strašná kopa prachov. Uvedomuje si niekto, že za rok-dva sa bude drvivá väčšina mozgových príhod riešiť cestou intervenčnej rádiológie (ako dnes infarkty myokardu?)? Kto ich bude robiť? Neurológovia, ktorí sa obávajú aj obyčajnej infúzie trombolýzy? (pred nie tak veľa rokmi som vypočul debatu na neurologickom oddelení, kde primár prehlásil, že tá slávna trombolýza je otrava, ktorú by nikdy nepodal, lebo môže pacienta aj zabiť). Takže ak sa takto budeme stavať k preukázateľne účinnej liečbe, tak budeme mať stále kopu invalidov a tisíce ľudí budú kriplami pre zadubenosť našich lekárov. Bohužiaľ intervenčná rádiológia nie je o sedení pri kávičke ani o debate s pacientom o bolesti hlavy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A nemal ten primár pravdu? Kedysi v osemdesiatych rokoch mi prednosta (netuším prečo zrovna mne) dal za úlohu pripraviť prednášku na tému "Fibrinolytická terapia akútnej koronárnej oklúzie". Pamätám si (nikdy som to v živte nerobil), že sa ako najzávažnejšie NÚ spomínali hemoragické príhody v mozgu...často smrteľné. V kardiológii sa jasne ujala PTCA (po novom PCI), fibrinolýza sa nerobí. V neurológii pokúšať sa riešiť fibrinolýzou ischemickú príhodu a nahradiť ju hemoragickou - žiadna veľká sláva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čiastočne...

v tejto chvíli je asi jasné, že za pár rokov sa oveľa viac mozgových príhod bude riešiť takisto ako teraz infarkty (tj. katetrizačne). Ale bez trombolýzy sa stále neobídeme a celkove ak by nebola trombolýza dostupná, po svete by boli milióny ľudí invalidných (a len menej ako 10%, dokonca len okolo 5% z nich má komplikácie z podania trombolýzy). A predsa ľudia stávkujú a predpovedajú počasie, kde je riziko neúspechu 50-90%.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Matne sa pamätám, že už pred cca 40 rokmi som ako študent počul o katetrizácii a "bálonkovaní" ako liečbe mozgových príhod...to sa ešte nerobilo tuším ani pri infarktoch. Potom sa to v neurológii zaseklo...v kardiológii rozbehlo na plné obrátky.

Ako "neodborník" si myslím, že koronarografia a katetrizácia ciev srdca, aj samotné osadenie stentov je technicky oveľa menej "filigranské" ako analógia v mozgu. Nehovoriac o tom, že intervenčne údajne robia aj hemoragické inzulty - každopádne si vtedy nepomáhajú fibrinolýzou, to by bola ozaj vražda.

No a ani vo sne by mi nenapadlo...že katetrizácie ciev mozgu budú robiť rádiológovia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď píšu, že nemajú zmluvu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť t.j.aj bez zmluvy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Akútnu...to je vágny termín. Aj chrípka je akútna. Potom skôr urgentnú. Ale taký špitál, ktorý by robil iba "hyperurgentnú kardiovaskulárnu medicínu" nepoznám. Sanitky budú voziť všetko tam? Divné...Helikoptéry? Ešte divnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hra slov .vitaj v zdravotníctve.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No...v medicíne som celý život a to je dobre dlho :-). Nie je to hra slov. Som zvyknutý vyjadrovať sa jasne, presne, jednoznačne...exaktne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby sme žili v normálnej kapitalistickej spoločnosti ,
tak Mongi Msolly je vyhodený pre neschopnosť viesť
ústav a udržať si lekárov.

To je úplný Fail a kardinálne zlyhanie.
Za čo týpek potom berie peniaze ?

No nič. IDeme ďalej, ostáva na svojej stoličke
akoby sa nič nebolo stalo...

Jdu blejt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len choď, napísal si strašné haluze...pár šablí si trafil aj sem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo mal ten "Mongi" robiť? Priviazať ich? Dať im dvojnásobný plat?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Nakoľko ide o neodkladnú zdravotnú starostlivosť, centrum nebude musieť mať zmluvy zo zdravotnými poisťovňami. Poisťovne takúto starostlivosť preplácajú automaticky."

Tak tomuto nerozumiem.
Peniaze vybraté od občanov (zdravotné poistné) sú štátne. Poisťovňa (aspoň teda VŠZP) je štátna. A ona "musí" preplatiť starostlivosť nejakému súkromnému centru ? A čo keď si to centrum dá ceny aké chce ? Prečo VŠZP nemôže uprednostniť štátnu kliniku ? To kto taký zákon vymyslel ?

Či nebodaj to "centrum" aj keď bude vyplácať dvojnásobné platy lekárom, vyjde to poisťovne lacnejšie ako štátna klinika ? (Nebolo by to v SR nič nezvyčajné, a nemyslím tým hrozienka z koláča).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ide o zachranu zivota

tu musi poistovna preplatit, ale nie za cenu, ktoru si urci sukromne centrum, ale za cenu porovnatelnu s inymi zariadeniami
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bude platiť každý úkon...aj také, ktoré ešte nemajú tarifu. Také, ktoré sa v SR ešte nerobili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otázne je, KOHO bude rýchla zdr. služba voziť práve tam? Ostatné nemocnice budú vyhlásené za nespôsobilé?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No lenže

ked odíde celý team,bude nespôsobilá.Lekárom evidentne dotiekli nervy,každý si o lekárov obtiera hubu,médiá srdcervúco informujú denne a tom ako nič nevedia a oni čo sú zodpovední za výsledok sa jedujú so starými prístrojmi,nefunkčnými CT čkami a podobne.Podakujme,že sú ochotní ostať v BA,mohli uhnúť aj do Viedne,a myslím,že ked budú do nich veľmi vrtať,nie je to vylúčené.No a na margo Penty-parlament spravil krok a znefunkčnil im zákonmi Pro Care,tak máte odpoved.Celé zdravotníctvo je výsledkom práce parlamentu a chorých zákonov postavený na reštrikcii lekárov.Len už pomaly nemajú po kom dupať.Vyšlo im to.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov