SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opoziční poslanci tvrdia, že Hrnko z SNS sa mal vyhrážať šéfovi ÚPN (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

KSS = zlepenec

ideova uderka riadi televiziu, prokuraturu, sudy, policiu a ostatne strategicke body krajiny. Teraz je na rade UPN. Naco je pamat tomuto narodu. Zbytocne rozjatrovat rany a megazlodeji, ktori boli cviceni za byvaleho rezimu bojuju o vecnu imunitu a nedivil by som sa aj o miesto v knizkach dejepisu ako narodni obroditelia.
 
Hodnoť

To som zvedavý...

...ako budú hlasovať bugárovci. Asi zahlasujú za prijatie novely. Predsa nebudú hlasovať proti,aby nerozbili koaličný válov kvôli nejakému Krajňákovi.
 
Hodnoť

Spôsoby ako po veselej sobotnej oslave

ÚPN tu komusi prekáža.

Neustále kriminálnikovi pripomínať jeho starostlivo utajovanú minulosť môže byť pre dotyčného pomerne nepríjemným.

Chystaný zákon týmto svojim právnym diletantizmom opäť potvrdzuje svoju legislatívnu nekompetentnosť. Zrejme sa bývalí komunistickí diktátori a možno aj ich politicky motivovaní všetkého schopní súdruhovia očividne cítia byť činnosťou ÚPN rušení na ich “zaslúženom” dôchodku.

Prísne tajné metódy akoby sa od onej doby nezmenili, najprv sľuby - potom vyhrážky a zastrašovanie. Radi by ostať v anonymite za každú cenu, personálna výmena vo vedení nepohodlného ústavu nie je žiadnym problémom. V súčasných podmienkach sa osvedčilo odôvodniť striedačku riaditeľov vnútornou krízou danej inštitúcie alebo podniku.


Týmto akože “zákonom” sa však sleduje okrem ututlávania nedávnych zločinov komunizmu i praktická likvidácia doterajšieho spôsobu fungovania ÚPN a v konečnom dôsledku to znamená i zelenú pre rozpínajúci sa slovenský neofašizmus.

Konkrétne:

1. Koniec Festivalu slobody každoročne organizovaným Ústavom pamäti nátoda.

2. Elimonovanie Múzeua zločinov komunizmu

3. Zrušenie natáčania dokumentárnych filmov na tému zločinov totality.

4. Okamzité zastavenie výchovno-vzdelávacích prednášok a podujatí pre študentov.
 


Najčítanejšie na SME Domov