SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Plat 700 eur pre opatrovateľky nie je reálny, ministerstvo ale platy dotuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

je to hanba take platy
 
Hodnoť

 

To je pre ne akože veľa? Nuž...nech uberú politikom, sudcom.
 
Hodnoť

 

To je hanba, podla mna to je jedna z najtazsich prac a je to uplne smiesne platene, ved oni by mali zarabat najviac
 
Hodnoť

 

A koľko je reálny? Minimálka? Asi by sa oni potrebovali dostať do situácie slovenskej opatrovateľky
 
Hodnoť

treba počkať ešte 10-15 rokov

potom bude až paseka. Dochodcov o 15-20% viac , mladých o dosť menej ,lebo vačšina bude plniť socialne kasy Ceska, Nemecka a UK. A smeráci Vás už budu mat na háku, ako aj skoro vštci politici. Budú si uzívat plody svojej práce niekde v teple.
 
Hodnoť

 

Moja mamina robí v domove dôchodcov v BB a poviem Vám, to je masaker. Ráno o 6:00 začínajú, prvý malý oddych o 11:00, asi 4 (a výnimočne 6) žien (väčšinou po 50tke) prebaľujú 60 ľudí, v určitých dňoch sa aj umýva, k tomu sa striedajú v kuchyni, proste masaker. Zlatá práca v kancelárii. Skoro po roku mala konečne plat v čistom +400-415 EUR a to sa bavíme o Penťáckom zariadení :), ináč aký paradox, Sme.sk píše o zlej situácii pri opatrovateľkách a pritom ich zamestnávateľ by to mohol zlepšiť už zajtra .... ale zrejme nechce, pretože je to výnosný biznis.

Ja osobne ďakujem týmto ženám za to, že sú a že sa starajú o týchto ľudí, ktorí sú v spoločnosti už odpísaní. Máte môj obdiv a vďaku! Robíte skvelú a "nezaplatenú" prácu, ale nebyť Vás, tak veľa ľudí zomrie (ešte) smutnejších a v oveľa horšom stave.
 

Plat 700 EUR ( v čistom) cena práce 1500

je aj zaslúžená, aj reálna mzda pre opatrovateľky na Slovensku.
Ale. Je tu to "ale" - časť nákladov musí zaplatiť aj rodina.
A je zaujímavé, že vlastné deti nie sú ochotné sa postarať o svojich rodičov, ani priplatiť za slušnú starostlivosť pre svojich rodičov. Jediné čo mnohí chcú - je zinkasovať dôchodok...
 

 

100 bodov!!!
 

 

To "ale" nemá nič spoločné so mzdami zamestnancov v domovoch pre bezvládnych seniorov.

Nie "časť" nákladov musí zaplatiť "rodina" - všetko sa musí zaplatiť. Tam sa ľudia nechodia liečiť, ale umierať. Moja matka takto "existovala" po porážke, imobilná a "švihnutá" strašných 8 rokov. Nebolo to v týchto končinách, no lepšie to nevyzeralo. Nestálo nás to ale nič, dôchodok jej vystačil na pobyt v zariadení (čakárni na smrť).
 
Hodnoť

 

pri SMERE mozu ludia na platy primerane cenam zabudnut.
 
Hodnoť

 

Projekty, opatrenia, programy... bla, bla, bla, súdruh minister. Faktom je, že tie opatrovateľky u nás zarábajú žalostne málo. Keď váš birmovaný preceda rieši dvojakú kvalitu potravín na medzinárodnej úrovni, začnite aj vy riešiť opatrovateľky na takejto úrovni. Zvolajte samit ministrov práce a sociálnych vecí EÚ (však na to máme) a trvajte na tom, aby opatrovateľky na Slovensku dostávali za rovnakú prácu aj rovnakú plácu, minimálne ako v Rakúsku. Opatrovateľky sú dokonca tiež ľudia, súdruh minister, nie nejaké rybie prsty, aj ony si zaslúžia starostlivosť vašej sociálnej vlády. Aspoň takú ako tie rybie prsty ktoré váš birmovaný preceda rieši...
 
Hodnoť

sociálne služby

zamestnanci v týchto službách boli stále na okraji záujmu. Sestrám pracujúcich v tomto sektore nebolo nikdy " dopriané", aj keď pracujú samostatne bez lekára . Ťažké stavy preložené z nemocníc, kde sa o nich stará tím lekárov a sestier už v sociálnom zariadení boli " stabilizované stavy" a úmornú drinu personálu s 30 klientmi, kde boli v službe 2 ľudia nikto nikdy neskontroloval. Nehovoriac o tom, že do normatív sú započítaní všetci - upratovačka, vrátnik. pomocník každého druhu, stačí im kurz - maximálne 1 rok sanitára na škole. To je obraz našej opatrovateľskej a ošetrovateľskej služby v soc.zariadeniach.
 

 

Kurz stačí. Podstatný je vzťah k ľuďom. Bezvládnym, v zúboženom stave.
 
Hodnoť

 

mafian Fico chcce isť do jadra a s čím s tretinovými platmi a štvrtinovými dôchodkami oproti NEMCOM a Rakušanom
 

 

Pán premiér robí všetko iba pre blaho ľudu. Tí, ktorí si to neuvedomujú sú buď protislovenské prostitútky alebo špinaví nevďačníci.
 
Hodnoť

 

áno tak ich dotuje, že väčšina našich opatrovateliek pracuje vonku
 


Najčítanejšie na SME Domov