SME
Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Harabinovho syna zvolili za sudcu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pripomeňme aj okamih, keď náš mladý štetináč začal slúžiť spravodlivosti. Do štátnej služby sa neprijímalo, ale na pol hodiny sa otvorili vráta. Zázračnou zhodou okolností tam stál v štartovacích blokoch mladňak a len čo vbehol, vráta sa zabuchli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

článok ako z plusky

a komentáre detto... Aj keď nepochybujem, že sa mladý Harabin dostal na miesto justičného čakateľa po známosti.... vtedy to tak totiž inak ani nešlo (dnes je väčšina sudcovských miest a absolútna drvivá väčšina prokurátorských miest, obsadzovaná čestne, aj keď je mi jasné, že tomu neveríte – k tomuto pozri môj predchádzajúci príspevok) o mladom Harabinovi sa v kuloároch hovorí len v dobrom, teda, že je to šikovný mladý právnik. Informácia, že 4x neuspel vo výberkách na funkciu sudcu je tu značne tendenčná. Nie je vôbec žiadnou výnimkou, že mladý právnik s justičnou skúškou behá po výberkách aj niekoľko rokov, pričom 4 výberové konania sa dajú stihnúť v kľude aj do roka. A teda dostať sa na funkciu sudcu na 4tý či 5ty krát je ešte jeden z tých lepších výkonov. Aj keď na druhú stranu ešte nikdy nebola taká veľká príležitosť stať sa sudcom ako je práve v pripravovanom prvom hromadnom výberovom konaní kde je šanca 1 ku 2. V porovnaní s práve prebiehajúcim výberovým konaním na právnych čakateľov prokuratúry je šanca 1 ku 20 je to malina. Dokonca mám takú informáciu, že vo výberovom konaní na BA OS I, kde uspel Harabin sa podarilo uspieť len trom uchádzačom, hoc miest bolo 7. Len traja totiž postúpili do ústnej časti, nakoľko v písomnej časti bol chyták, či možno nahradiť kolúznu väzbu? Tr. poriadok nahradenie kolúznej väzby výslovne vylučuje, avšak judikatúra ESĽP ju umožňuje, takže kto nepoznal štrasburskú judikatúru a poznal len „zákon“ nemal šancu uspieť. Nepáči sa mi teda prístup prenášania krívd z otca na syna. Aj keď si o starom Harabinovi ako osobe môžeme myslieť hocičo... a asi si aj, okrem pár poslucháčov slobodného vysielača, myslíme svoje... kto rozumie trestnému právu nikdy nemôže povedať, že by mu Harabin nerozumel. Aj keď s niektorou jeho judikatúrou nesúhlasím (napr. Lališ, či iné) Harabin nikdy nenapísal arbitrárne alebo svojvoľné rozhodnutie. Každé jeho rozhodnutie, aj to vo veci Lališ, je riadne odôvodnené. Dokonca v tejto veci som sám so sebou viedol vnútorný boj, či náhodou Harabin nemá pravdu, lebo jeho právny názor je určite právne hájiteľný. Podobne dokonca rozhodol iný senát NS SR, ktorý s Harabinom nemá nič spoločné v inej trestnej veci... Dokonca Harabinov judikát – oslobodenie v dovolacom konaní – je podľa mňa najlepší slovenský judikát. Za tento je mimochodom disciplinárne stíhaný... hoc je právne perfektný. Na druhú stranu senát, ktorý rozhodol, že Lališovu vec nemá rozhodovať KS BB, ale špeciál... disciplinárne stíhaný, zrejme nebude, hoc rozhodol ultra vires, ultra petit a res iudicata (nad svoju právomoc, nad uplatnený návrh a v už právoplatne rozhodnutej veci), nakoľko je to rozhodnutie „proti Harabinovi...“ a to sa môže... keby takéto rozhodnutie napísal uchádzač o funkciu sudcu, skúšobná komisia ho vyrazí von cez zatvorené dvere, tak že by si v zuboch odniesol domov kľučku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Létající Čestmír

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že to kydanie na prezidenta nielenže nie je dôstojné sudcu, ale aj postačujúce na to, aby Harabína vyzliekli z talára. Exituje na svete prípad, kde sudca tako kydá na prezidenta?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ucenost nad moralku...

takto sa v SR preanalyzujeme k ucte k nasej statnosti ,hrdosti a pravde ako odkaz nasich predkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je tu menší problém. Ten nespočíva ani tak v nevedomosti Harabína v bežných veciach, aj keď ani tam sa starý Harabín veľmi nevyznamenal.

Napríklad vyčlenenie policajnej inšpekcie spod ministra vnútra. Najprv mu nevadilo, že je pod ministrom vnútra. Potom keď si prečítal európsku úpravu, nepostupoval správne. Mal iniciovať zjednotenie výkladu a vyňatie inšpekcie spod ministra, ale poburujúcim spôsobom to uplatnil v jednom svojom rozsudku.

Ďalšia vec, v ktorej by sa od sudcovskej autority dalo očakávať, bola slávna dorovnávka platov, ktorú požadovalo 70% sudcov. Minister spravodlivosti v televízii otvorene označil situáciu, že sudcovský stav sa zbláznil. Kto z daňových poplatníkov súhlasí, aby doplácal poondiatym sudcom už aj tak k ich horentným platom? Harabín o dorovnaní čuší ako voš pod chrastou.

Dorovnanie súvisí s jeho povestnými požiadavkami na odškodné za rôzne hovadiny. Zdôvodňoval ich tak, že vlastne dáva návod, aby aj ostatní ľudia si uplatňovali odškodné. Lenže jeho odškodnenia dosahovali mnohonásobne väčšie sumy, aké boli prisudzované obyčajným, vážne poškodeným ľuďom. Preto sa môžme domnievať, že horentné Harabínové odškodné bolo výsledkom zneužívania moci.

Harabín predviedol spektakulárne zneužitie moci, keď ako Mečiarov minister si pripravil hniezdočko v justícii. Z ministerského kresla rezko preskočil rovno na vedúcie miesta súdnictva. Dokázal tým, že patrí do rovnakého vreca ako Mečiar, ktorý odchádzal s korzičkou do Elektry v cene desiatok miliónov. Harabín sa teraz zaštituje skvelými a nečakanými súdnymi rozhodnutiami, len aby zakryl, že kľučkuje ako štetinaná divá sviňa v kukurici, ako ho dobieha karma. Možno jeho syn bude ďalší taký génius, ktorého je nám čert dlžen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prenášanie krívd

z otca na syna? Ak ho vychoval Harabin senior, je junior rovnaký morálny a etický mrzák, ako jeho otec...genetickú výbavu na to má, stačí sa mu pozrieť do tváre, za pár rokov bude taký istý fešák, ako jeho otec. A trestnému právu už rozumie , myslím, aj Miki Černák a nerobí to z neho lepšieho človeka...hoci tomuto štátu narobil možno menšie škody, než Harabin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zobuď

sa konečne. Divadielko okolo naťahovania času, kým sa synátor stane sudcom, je viac ako zjavné. Meno Harabin sa tučnými písmenami už dávno zapísalo do negatívnej histórie Slovenskej republiky a nebude nikdy vymazané. To, čo dokázal on, už nedokáže žiaden iný sudca. A to, že je ešte stále sudcom, je možné len v guberniách, ako je Slovensko, Ukrajina, či Azerbajdžan. Jeho výklad zákona, ochrana dílerov drog, prepúšťanie ťažkých zločincov na slobodu, či iné prešľapy budú ešte dlho rezonovať v hlavách nás všetkých. Aj preto jeho synovi vôbec nezávidím, ak príde konečne k veľkej politickej zmene, ktorú všetci tak netrpezlivo očakávame...Vtedy by malo byť meno Harabin maximálne nežiaduce. Právom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

myslíš toho Harabína, ktorý si ako sudca tyká a telefonuje s odsúdeným drogovým barónom? ty zrejme myslíš iného Harabína, inak si tvoj koment neviem vysvetliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pockat, to myslis tu nahravku ktora akoze exsistuje ale nikto ju nepocul, len niektore media to hodili na titulku a rovno aj s prepisom akoze tej nahravky? Tu nahravku, ku ktorej sa Harabin nie raz uz vjadril a sam ziadal, jak Lipšica jak Kalinaka ako policiu a kto ma tu pravomoc aby tu nahravku zverejnili ale nejak sa to nestalo a ver ze nikdy nestane...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pravost nahravky potvrdila prokuratura, tak nekecaj!
https://domov.sme.sk/c/7026222...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Muslis ze to je tak jednoduche, ze Trnka vyhlasil ze ten rozhovor bol a bodka? On len povedal svoju domienku-to co si mysli. Aj v tvojom linku sa hovori len o prepise nahravky co potvrdil a podla toho vychadza ze ak existuje prepis existuje aj zaznam-telefonat. Mojou ulohou nie je chranit Harabina ale nieco sa mi natomto celom nezda. Clanok v tvojom linku je k datumu: 2. dec 2013 a iny clanoik na pluske z 13.dec 2013 hovori o tom ze uz neexistuje ziadna nahravka ani prepis oficialne.:: Prokuratúra ani polícia už podľa našich informácií oficiálne nedisponujú prepisom ani nahrávkou rozhovoru Harabina so Sadikim. Údajne totiž boli po istom čase legálne skartované a z pohľadu zákona neexistujú. Takze v priebehu par dni niekto teda prokurator Trnka akoze potvrdi pravost a nasledne sa zisti ze to je uz davno vsetko skartovane. Podla coho teda...podla nejakeho zaznamu v nejakom spise ze take nieco kedysi existovalo? To je ten problem, nasit na niekoho sa da lahko ale dokazat to uz ani nie. Ak ta nahravka fakt existovala ako je mozne ze ten Harabain sa dostal az na najvyssi sud? Vtedy bol obyc.sudca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepovedal ziadnu domnienku! Povedal jasnu informaciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž, čo som čítal ja, tak jediný, kto tvrdí že nahrávka neexistovala, je Harabin
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to tak

otecko sinačikovi skušku kupil, pri dnešnej morálke a svedomí sudcov to nie je problém a stalo sa:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fetak primitivny uz sa bojis co
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Coho sa mam bat? Tupej vychodniarkesj stetinatej naplaveniny.? Zalez do tej lastriny Uzhorodu chudak...Aspon na par dni sa tie fekalie z vychodu odtrepu tam kam patria a bude sa dat trochu dychat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fraska na pokracovanie! Tejto zapachajucej hniloby korupcie a rodinkarstva sa slovenske sudnictvo nezbavi asi nikdy. Mlady Harabin zacal s pru*ermi este za bacovania svojho otca, a dokonca sa nehanbi pochvalit, ze sa tomu priucil u fotrika! LOL, justicny cakatel skor ako mu stihli vyrobit diplom? Pekne zacina...

Tak to nam zostava uz len cakat, pod akymi dalsimi spinavostami bude podpis "Harabin". No a ty, obcan, doveruj takym sudom, a snivaj o tom, ze zijes v pravnom state! No nic, jdu blejt velebnosti...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov