SME
Nedeľa, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti o strate agentúry (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Z Londyna na Patronku. To by bol vtip storocia. Malomesto bez letiska v krajine kde sa rozprava divnym jazykom a peciatka na cudzineckej policii sa vybavuje v sope na konci panelkoveho sidliska tyzden v spacaku.
ficka
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

 

co s tym ma cudzinecka policia? zamestnanci EMA nie su obcanie EU?
 

 

Občan EÚ, ktorý sa zdržiava na území Slovenskej republiky dlhšie ako tri mesiace, je povinný požiadať o registráciu pobytu na území Slovenskej republiky. Žiadosť o registráciu pobytu sa podáva na úradnom tlačive osobne na policajnom útvare do 30 dní od uplynutia troch mesiacov odo dňa vstupu na územie Slovenskej republiky. Občan EÚ, ktorý žiada o registráciu pobytu je k žiadosti povinný predložiť platný preukaz totožnosti alebo platný cestovný doklad a prísľub zamestnávateľa alebo pracovnú zmluvu alebo doklad preukazujúci, že je samostatne zárobkovo činnou osobou alebo doklad preukazujúci, že má dostatočné zdroje pre seba a svojich rodinných príslušníkov, aby sa nestal osobou v hmotnej núdzi počas obdobia pobytu, a doklad o zdravotnom poistení alebo doklad preukazujúci, že študuje na základnej škole, strednej škole alebo vysokej škole v Slovenskej republike, a čestné vyhlásenie o tom, že má dostatočné zdroje pre seba a svojich rodinných príslušníkov, aby sa nestal osobou v hmotnej núdzi počas obdobia pobytu v Slovenskej republike alebo čestné vyhlásenie o tom, že si sústavne hľadá prácu na území Slovenskej republiky alebo doklad osvedčujúci existenciu rodinného vzťahu alebo doklad, že má s občanom Únie trvalý, riadne osvedčený vzťah, a potvrdenie o registrácii občana Únie, ktorého sprevádza alebo sa k nemu pripája.

Policajný útvar je povinný pri skúmaní, či má občan EÚ dostatočné zdroje pre seba a svojich rodinných príslušníkov, aby sa nestal osobou v hmotnej núdzi počas obdobia ich pobytu v Slovenskej republike, zohľadniť osobnú situáciu danej osoby. Občan EÚ môže dostatočné zdroje preukázať predložením hotovosti, cestovných šekov, kreditných kariet, výpisov z účtov, dokladov o vlastníctve nehnuteľnosti, dokladu o poberaní dôchodku alebo iného hodnoverného dokladu. Policajný útvar nevyžaduje sumu, ktorú je občan Únie pri registrácii pobytu povinný preukázať, vyššiu, ako je výška životného minima v Slovenskej republike.

Policajný útvar vydá občanovi EÚ v deň podania úplnej žiadosti o registráciu potvrdenie o registrácii pobytu občana EÚ, v ktorom uvedie meno, priezvisko, adresu registrovanej osoby a dátum registrácie. Ak občan EÚ nepredloží doklad o zabezpečí ubytovania, policajný útvar uvedie ako adresu v potvrdení o registrácii obec, kde sa občan EÚ bude zdržiavať na pobyte.

Občan EÚ môže požiadať policajný útvar o vydanie dokladu o pobyte s názvom "Pobytový preukaz občana EÚ" s platnosťou na päť rokov. Policajný útvar vydá občanovi EÚ doklad o pobyte do 30 dní. Ak občan EÚ požiada o vydanie dokladu o pobyte, je povinný predložiť doklad o ubytovaní a dve fotografie s rozmermi 3 x 3, 5 cm, inak policajný útvar doklad o pobyte nevydá; ubytovanie musí spĺňať minimálne požiadavky podľa osobitného predpisu.
 

 

ok, inde to funguje ako? mas prestrety koberec od litadla az do office? toto je ten posledny problem to vybavit nejakym uradnikom alebo zamestnancom EMA. ale to ze sa im se nechce celkom chapem
 

 

Americky profesor ktory prisiel na slovensko na staz kempoval presne tyzden v sope na konci petrzalky. Hovoril , ze to este nezazil a Slovensko nebol prva krajina tretieho sveta ktoru navstivil. Skratka slovenska “pohostinnost” je svetoznama.
 

 

nebol to nahodou ten svetoznamy antropolog? :-)) osobne som tu este nestretol normalneho cloveka z toho tzv civilizovaneho sveta
 

 

No ja som zažila v Prahe, keď som bola na cudzineckej polícii, že tam rôzne týpky predávali číslo v rade za celkom veľké obnosy. Šmelili s poradovými lístkami. Nemohla som sa ubrániť dojmu, že je to po dohode s policajtmi. Ale to už je cca 10 rokov. Teraz neviem aká je tam situácia. Viem, že sa tomu venovala televízia, ale v Čechách nejdú veci dostratena. Vždy sa niekto nájde , kto sa do toho vloží.
 

taiwanec vystudovany v UK

ktory prisiel pracovat do slovenskeho AT&T musel stravit noc pred cudzineckou policiou, aby sa dostal na radu dalsi den. Tam pracujuci policajti nehovoria anglicky. Dodnes po viac ako mesiaci nema odpoved. Uz len tento "vstup do krajiny" je naozaj nieco tak nepochopitelne, ze bezny clovek zapadnej civilizacie by tomu proste ani nemohol uverit, kym to na vlastnej kozi nepociti. Kedze ti, co si chceli toto cestovanie v case a dobrodruzstvo koncentracneho tabora odpustit podla info taiwanca zacalovali radsej 700€, celkom chapem, ze podla hesle cim horsie tym lepsie sa bude tento klondajk udrzovat v opisanych podmienkach este roky.
 

 

staci si precitat recenzie na tu petržalsku šopu na google maps. Potom si clovek povie chvalabohu ze agentura neprisla na slovensko.

Vyberam:

Veľmi arogantný prístup zo stany úradníkov. Krik na klientov. S týmto niečo treba robiť. Ako sa policia prezentuje takýmto ľuďmi? pred cudzincami ? Čo robia nadriadení? veď títo úradníci pracujú s ľuďmi, nie s dobytkom. a ak sa aj niekto niečo opýtať 5x, sú povinní odpovedať a normálnym spôsobom, nie arogantným. Tá jedna hviezdička je povinná, inak sa nedá napísať recenzia. Ani tú by som nedala !!!!! veľká hanba !

Jedno z najhorších miest na Slovensku!Horší zážitok som nikdy nezažil!

Nejlepsi jit min. hodinu pred oteviraci dobou, nekteri lidi tu jsou od pulnoci! hrozne prostredi, zadne formulare k dispozici, proste hruza. Nechapu, ze nikomu nevadi delat takovyto prvni dojem pro cizince! Ostuda.. Melo by to tady reprezentovat! Zalezitost na cely den....Ja jsem si vytiskla listek a po zjisteni ze jsem 55. v poradi jsem sla domu a vratila se asi za 4 hodiny a za hodinou byla na rade...

I deleted my positive 4 stars review. You all are right: That really the worst place ever. Don't go there, only you have to!!! Had the number "000" and waited 7 hours... With some luck and the help of my Slovak company we made it before they close...

A trully sinister place in Slovakia. From the "foreign" police i would expect them to speak at least simple English but either they don't or simply do not want to. Very long waiting time, unfriendly or unhelping staff. A really bad and stressfull experience! They like to humiliate you and make you feel unwelcomed! The building looks like a post apocaliptic school, the facilities are unsanitary at least!

They are incompetent and malicious. It's almost like they have clear instructions to obstruct even the most clear-cut requests for permanent residence.

The worst experience of my life.
The officers refuse to speak English with foreigners, even if they know it.
I don't understand why, I've never been treated so bad and I've never felt myself so humiliated.
They should represent their Country, trust me, it's not a good publicity. You are a shame for your Country.

One word for the police here... incompetent, had to went there 3 times, last time after hours of waiting the woman says "I speak Slovak, not English" so they wanted me to go.
For a police department called "tourist police" doesn't make sense they dont speak other language.

One word for the police here... incompetent, had to went there 3 times, last time after hours of waiting the woman says "I speak Slovak, not English" so they wanted me to go.
For a police department called "tourist police" doesn't make sense they dont speak other language.

&#1059;&#1078;&#1072;&#1089;&#1085;&#1 086; &#1084;&#1077;&#1076;&#1083;&#1077;&#1085;& ;#1085;&#1086; &#1088;&#1072;&#1073;&#1086;&#1090;&#1072;& ;#1102;&#1090;.
 
Hodnoť

 

ale prd, žiadna doprava ani kultúrna uzavretosť, doprava ani kultúra nie je najhoršia, všade je blízko, je to malé, ospalé provinčné a aj bezpečné mesto, ale zradilo ju to, že sem nechcú, Bratislava nie je žiadne terno z pohľadu PR a image, zamestnanci sa nemajú "kde presúšať", "ukazovať", žiadne obchody, atrakcie, slabé služby ......
 
Hodnoť

otázky

Takto rozmýšlali hlasujúci.
1. Aký budeme mať plat?
2. kde budeme bývať.
3. Kam budú chodiť deti do skoly?
4. Čo budeme robiť po práci?
5. cesty
6. obchody
7. kultúra
8. počasie
9.ludia.
10. služby
 

 

4. Kto ma bude liečiť keď ochoriem ja alebo moja rodina ? Aká je úroveň ich zdravotnej starostlivosti?

Predpokladám, že vačšina tých ľudí má asi skúsenosti s pharmabussinesu, takže sú doma v zdravotnej problematike , prípadne majú bývalých kolegov, ktorí im môžu poskytnúť referencie, pretože sem chodia minimálne na kratšie služobky.
 
Hodnoť

1 - Už dávno vám hovorím,

že sme pre západ druhoradý národ, nielen v mysli, ale aj v skutočnosti. Tie krásne reči o Bratislave nám vravia zo slušnosti a nie preto, že sa im naozaj páčila. rovnako to platí o tatrách a o celkovom slovensku. Akými cestami by chodili vážení do roboty? Kto chodí denne po Bratislave, a aj inde, vie ako sa pekne v aute natriasa na hrbolatých cestách a kolesá narážajú buď na vyčnievajúce alebo v hĺbke skryté poklopy kanalizácie.
 

 

ty si zil niekedy mimo sk ked tak zakomplexovane pises??? vystihol to ten 2 prispevky nad tebou ze ba je provincne mesto..ludmi ako ty opovrhujem ty budes asi naozaj druradi obcan!
 

2 - Taká je realita.

Mám to od cudzincov. Na tatry im stačia tri dni, nad službami v gastronómii sa smejú, ubytovanie to isté. Oni sa smejú, ale my sa vôbec neusmievame. Aký je rozdiel medzi Amsterdamom a Bratislavou? Ten život a samotné mesto sa vôbec nedajú porovnať. To jsou nebe a dudy.
 
Hodnoť

Márná sláva

Nuž asi platí, že hlasy sme mohli získať len tak, že by sme si ich vopred vylobovali a mali konsenzus s väčšinou štátov, čo však pri takom počte kandidátov bolo od začiatku vrcholne nepravdepodobné. Spoliehať sa ako malá krajina bývalého východného bloku na nejakú spravodlivosť bolo naivné, veď Povedzme si úprimne, ako sme agentúru chceli my, chceli ju všetci, čo kandidovali, inak by uznali, že nemajú na ňu nárok. Aj ja som naivne dúfal aj som bol riadne sklamaný, ale som realista, áno

Bratislava nemôže ponúknuť to čo Miláno, je to miliónové dlhodobo sa rozvíjajúce mesto vtrhovom hospodárstve v historicky vyspelom ekonomickom regióne Talianska, pre tých, ktorí k Bratislave nemajú iný osobitný vzťah samozrejme v takomto porovnaní neobstojí.

Aj keď mohla mať Bratislava dobré hodnotenia, nakoniec predsa nezískavala body podľa nich, ale podľa ľubovôle hlasujúcich krajín.

Hlasovanie nebolo o spravodlivosti a prejave súdržnosti únie, bola to voľná súťaž a tie faktory vyššie dohromady nepredurčovali Bratislavu za favorita, verili sme na základe iných kritérií - teda na základe toho, že máme politický nárok na agentúru, ktorí ostatní uznávajú, že rozhodujúca bude "technická" kvalita ponuky, kde sme všetko splnili rovnako ako ostatní a tiež na základe sentimentu, že Bratislava je pre nás neuznaný pupok sveta, teda pre mňa ako Bratisalvčana viac menej emotívne je, mám ju rád a viem jej veľa odpustiť.

Takže šancu sme mali, ak by sme vedeli ovplyvniť aspoň 2 faktory z 3 vyššie uvedených v náš prospech - vylobovať politickú podporu a tiež vniesť väčšiu váhu splnených technických kritérií do hlasovania, Miláno zo dňa na deň samozrejme svojím menom nedobehneme.

Nuž nestalo sa, vytriezveli sme, určite to neposilnilo dôveru v EU, ale zase povedzme si na rovinu, sme moc malí, aby sme vyskakovali od jedu, len za to nás ani v budúcnosti nikto nepodporí, skôr naopak. Šanca je preč, tak premýšľajme o inej a ako sa knej postaviť racionálnejšie, tu nám už ušiel vlak a na teatrálne gestá nemáme dosť veľké divadlo, aby sme nimi niekoho ohúrili.

Ale mrzí ma to rovnako a tak chápem všetkých, ktorým to nedá pokoj, len by sme to mali pretaviť do niečoho pozitívneho, naprílklad taký Mníchov, to bola skutočná zrada, tu nám predsa nikto agentúru vopred nesľúbil ;-). Ok trochu preháňam, ako píšem, aj mňa to mrzí, len sa snažím pozerať na vec triezvo a s dôstojnosťou.
 
Hodnoť

887

pracujem v IT korporacii, ked sa ona rozhodne presunut slovensky unit niekde inde spravi to tak ze takmer 100% ludi prepusti a otvori to iste pracovisko v zahranici, mna ani kolegov sa pytat nebude. Takyto cirkus si moze dovolit len rozpoctovka pos*atej europskej komisie uz dlhsie fungujuca v eu sociku. Najviac ich desili mzdy ktore by tu mali nizsie kvoli nizsim zivotnym nakladom. Letisko vo Viedni je super, odkedy su v Schengene zase dolezite hranice ? A kulturna uzavretost ? Jedine co nam bohati Viedencania zavidia, konkretne Bratislave je takmer neexistujuca rasova diverzita v tejto aglomeracii.
 
Hodnoť

 

Zase nás ten Fico lagoval že mame šancu. Ako s tým jadrom. Ďalšia ficova prehra.
 
Hodnoť

-

Neviem čo sa tu všetci v diskusii stále sťažujú na katastrofálny stav toho či onoho v Bratislave, čo ovplynilo rozhodnutie. Veď autor nám v závere článku dal odpoveď prečo tak bolo rozhodnuté - lebo tuná neuznávame homosexuálne zväzky. Tiež dobré vedieť.
Zas nemusím rozmýšľať, robí to za mňa.
 
Hodnoť

 

Slovensko nie je povedomim otvorene zapadu. Chceme byt respektovani, ale sme neochotni, az ucelovo nevedomi sa zmenit. Je to citit vsade, vo vsetkych sferach sluzieb. Niekedy sa clovek stretne s opakom, priam s tvorivym geniom vo svojom obore, ale nie je ziadna zrozumitelna retaz standardnych sluzieb. Tie vykyvy smerom dole su strasidelny zazitok a zo standardu je asertivne prezentovany subjektivny paskvil plny nestandardu a hrubosti ktora sa len tak hocikde nevidi.
 
Hodnoť

Tak pardón , milí odborníci

- problém prečo Bratislava neuspela je v tom, kto tu skorumpovane vládne a nie v zástupne fabrikovaných problémoch .
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Najčítanejšie na SME Domov