SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci SaS predložia do parlamentu novelu na ochranu zvierat (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Zase sme pozadu oproti svetu.
 
Hodnoť

 

Verím, že na zoznam sa dostane aj potkan, myš a iné hlodavce. Keď všetky zvieratá, tak všetky. A prečo nie ísť ešte ďalej. Čo na to komáre, muchy, mravce, pavúky - je vari hmyz či pavúkovce cennejší ako taký potkan?
 
Hodnoť

Keď vidím sídlisko celé obondiate psími

výkalmi ktoré nechávajú majiteľov miláčikov netečnými, keď si spomeniem na ornitológa ktorého psi roztrhali takže jeho dieťa si nebude poznať otca tak si myslím že keď hovoríme A povedzme aj B. Očakávam zásadné sprísnenie postihov za škody spojené s vlastníctvom zvierat! Myslíte si že týmto aktivistom ide o humánne zaobchádzanie so zvieratami na bitúnkoch a v chovoch? To je predsa dávno zakotvené v zákone. Ide im o lesnú zver, bažanty, vrabce? Nie ide VÝLUČNE O DOMÁCICH MILÁČIKOV. Preto túto iniciatívu považujem za elitársku a pokryteckú.
 

a teraz si predstav

kolko deti si nebude poznat otca (mamu), pretoze ich zabil iny clovek (staci tych umyselne zabitych, nie pri nehode).
Na koho si spomenies ked vidis sidlisko obsrate ludmi, ogrcane po víkendových zabavach, ***** odpadom kazdeho druhu?
Priamo v priestore vyhradenom na volne vencenie psov je ludskych odpadkov niekolkonasobne viac, nez psich h***vien. V priestore mimo vyhradeného je to ovela horsie - co s tym spravis?
Vadi ti, ze pes/macka bude mat pravnu ochranu? Mne vadia ludski parchanti co zakazdym polamu na nabrezi novu drevenu lavicku, odtrhnu dekel z toho odpadoveho kosa, ktory je vyhradeny na to, aby som ja donho hadzal tie h***na po mojom psovi.
Skus si pohladat statistiku, kolko ludi za posledných napr. rokov zabili u nas psi a kolko zavrazdili ini ludia....to je zrejme na teba prilis, ked teba zaujima presne ten jeden ornitolog.
 

 

Malo by ísť o humánnejšie zaobchádzanie so zvieratami všeobecne, ak chceme byť súčasťou kultúrneho sveta. Napokon, ľudia, ktorí majú domácich miláčikov, majú obyčajne kladný vzťah aj k iným zvieratám a vo väčšine prípadov aj k ľuďom. Čo sa týka toho bordelárstva, to je ďalší slovenský problém. To nie je špecifikum psíčkárov. Tie smeti po sídliskách, všade špaky, skládky za mestom - to je nejaký problém v našom vnímaní okolitého sveta. Sú ľudia, ktorí ten bordel nerobia a sú takí, ktorí ho robia bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú psa.
 

Moja osobná

skúsenosť. Na priehrade sú pri pláži tabule zákaz vstupu so psom. Pani ktorú som upozornil lebo ho ignorovala mi odvrkla “ten pes je čistotnejší ako vy”. Druhá skúsenosť. Stretol som človeka s veľkým psom ktorý dobehol ku mojej dcére ktorá sa ale psov bojí. Na moje upozornenie že pes má byť na vodítku mi odvrkll že on ju len skúma a že sa v tom nevyznám. Tretia skúsenosť. Dcéra sedela s vnučkou ((ročnou) na pláži na deke. Pribehol pes a papuľou rovno vnučke do tváre. Pred časom susede zohavil tvár jej vlastný pes u nich na dvore. Majúc to pred očami vyskočil som a psa od vnučky odtrhol, lenže ako som ho pustil pes znova do vnučky tak som ho musel odtrhnúť znova. Rozčúlený som zakričal na majitelku (tiež to bolo na zákaze vstupu so psom) a ona mi odvrkla že veď jej nič nespravil. To mám nečinne čakať či si pán pes uráči moju vnučku len obliznúť alebo jej naozaj zahryzne do tváre a na celý život ju zohaví!? Na záver len toľko že pre psíčkarov je ich pes viac ako iní ľudia ale pre mňa je človek viac ako pes. Všimnite si ako nenávistne reaguval diskutér hore vyššie. K nemu len toľko, že ja som ešte nevide sídlisko ob... té ľuďmi ale na sídlisku obondiatom psami bývam.
 


Najčítanejšie na SME Domov