SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lubyová: Opozícia si v školskom výbore zahrala vabank (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Sudruzka Lubyova nema o inkluzivnom vzdelavani ani paru. A nech si poriadne precita dokument,ktorym argumentuje.

"Je potrebné zdôrazniť, že vždy budú existovať deti, ktorých potreby alebo vývinové okolnosti budú tak vysoko špecifické,že ich ani dobre fungujúca inkluzívna škola nedokáže naplniť (napr. ťažké mentálne postihnutie, psychiatrické ochorenia a poruchy, ťažké zdravotné postihnutie, viacnásobné postihnutie, disharmonický, asynchrónny, disproporčný a heterogénny vývin dieťaťa s všeobecným intelektovým nadaním, a pod.)."
 

Mal zostať Plavčan

Plavčan sa jednoznačne vyjadril, že chce presunúť na neskoršie obdobie zosekávanie počtu študentov, ktorým bude umožnené študovať na 8-ročných gymnáziách.

Nebola likvidácia a očierňovanie Plavčana práve cielené na jeho osobu zo strany tých, ktorí chcú zraziť na kolená kvalitu slovenského školstva?
 

Plavčan bol lepší

a to už je naozaj čo povedať....
 

Neverím, že by ktokoľvek

chcel vedome "zrážať na kolená kvalitu slovenského školstva". Práve naopak, každý by si veľmi rád pripísal politické body, keby sa mu to podarilo. Ale problém je tak komplexný a zložitý, že mu málokto rozumie a navyše, čas potrebný na jeho riešenie presahuje jedno volebné obdobie. Takže je to v rovine, ako keď Dzurindová reprezentácia rozhodla a urobila podstatnú časť roboty ohľadom zavedenia Eura, ale slávu zožal Fico.

Ono je to možno tak, že takýto zložitý systém sa centrálne vlastne ani uriadiť nedá, ale politici sa nechcú vzdať "tafík", ako je napr. objednávanie a distribúcia učebníc, pripojenie škôl na internet, možno rekonštrukcie škôl, ... o ktoré by decentralizáciou prišli.
A preto nie sú politici ochotní počúvať tých, čo tomu aspoň trochu rozumejú aby sa nastavil systém, rámce a nie rozhodovalo o tom, či na danej škole bude jedna alebo dve triedy, prípadne žiadna.

Prestaňme už s diskrimináciou, dajme rovnakú sumu na každého žiaka a nechajme "trh" - teda rodičov a školy, nech sami rozhodnú, čo chcú a potrebujú. Jasné, treba pomôcť aj tým, čo to potrebujú, ale nie cez zriaďovanie špeciálnych škôl zhora - potom to dopadá tak, že si z našich detí robia niektorí biznis.
 

Zrušenie tried o ktoré je záujem

tak to už je len cesta :-(
Smutné

Je to do očí bijúce, že "až v prvom rade" ide o likvidovanie cirkevného školstva.

Jasná diskriminácia a hanba.
 

 

pani ministerka Lubyová mala zdvihnuť pomyselnu vlajku slovenského školstva zapichnutú kdesi v
latríne.
Žial, nestalo sa, pani ministerka sa pošmykla a šup už je v s,,r......ách. Zatiaľ to vyzerá, že stojí Plavčanovi na pleciach, verím však , že Peter sa nedá a ponorí sa hlbšie.
 

Zatiaľ celý Lubyovej výsledok

je diskriminačna likvidácia 8ročných cirkevných gymnázií.
Lebo ostatné 8ročné gymnáziá si všelijakými kľučkami svoje miesto nakoniec vydobyjú (športové, pre nadaných a iné).
 

 

Ak štát financuje školy, tak sa môže rozhodovať, ktoré zruší a ktoré nechá. To nie je diskriminácia. Ak si bude cirkev platiť osemročné gymnáziá tak im ich štát nezruší.
 

Tie skoly

Nefinancuje nejaky ''stat'', ale obcania cez dane. Takze v zmysle tejto logiky by stat nemal pchat paprce do toho, v akej skole chcu rodicia nechat vzdelavat svoje deti. Stat ma maximalne dbat na to, aby kazda skola splnala urcite kvalitativne normy.
 

loajálna Lubyová

súdružka ministerka o školstve nič nevie, tak sa venuje opozícií.

Zločincom a judášom od volieb klesajú preferencie a tak sa snažia robiť estrádu útokmi na prezidenta Kisku, opozíciu Matoviča a svojich oponentov.
 

Reagujem

Osloviť tak hlúpo pani ministerku a urobiť z nej neschopného človeka, ktorý nemá ani páru o vzdelávaní svedčí o úbohosti. Hlavne, že ty si naslovovzatý odborník, ktorý sa tu vy capil viacerými cudzími výrazmi, aby si čitatelia mysleli aký si fenomén, ale určite opak je pravdou. Pani Lubyová je predsa vysoko vzdelaná a inteligentná žena. Súdruh si bol určite ty a ešte si si neodvykol od toho oslovenia.
 

 

Ja z nej nemusim robit neschopnu a neznalu. Dokonale to zvlada aj bez mojej pomoci.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Lubyová?

Snažila sa preniesť zodpovednosť za ničenie cirkevného školstva na Okresné úrady. Ona nič, ona muzikantka?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Zatiaľ suverénne najneschopnejšia ministerka školstva.
 

To ako v zenskej kategorii ? ;-))

Bohuzial sa ukazuje, ze akademici nie su vzdy aj dobry manageri.
Okrem ineho, aj tak si myslim, ze ministry vlastne o nicom nerozhoduju.

Specialne skolstvo, kde su casy nasho "socialistickeho" skolstva ? Moze nam byt luto, teda ako nemyslim zrovna vyucbu marxizmu-leninizmu... ;-))) Faktom je, ze poznam mnozstvo emigrantov z obdobia socializmu, ktori neboli az taki vynikajuci, napriek tomu spravili na "zapade" uzasnu karieru. Tiez som po '89 robil vo viacerich krajinach a nikdy som sa nemusel za svoje vzdelanie a vedomosti ziskane za obdobia "socializmu" hanbit. Je hrozne, co tito diletanti urobili s nasim skolstvom. Nekoncepcne, likvidacne, hrozne... Este jedna osobna skusenost. Ked som sa po par rokoch v zahranici vratil na Slovensko a isiel som pozriet svoju "Alma mater", kde som mal s viacerimi pedagogmi nadstandardne vztahy, uz som ziadneho z nich na skole nenasiel - podla mna to boli ti najlepsi. Tak co cakame ??
 

NO, povedzte, prosím, kde sú časy

našho "socialistickeho" skolstva ? V čom bolo také výnimočné?

V zahraničí ste sa nemuseli hanbiť za svoje vzdelanie medzi absolventmi Harvardu, MIT, Oxfordu, Cambridge, alebo medzi absolventmi masifikovaných univerzít západného sveta? Uvedomte si, že keď ste absolvovali našu VŠ pred 25 a viac rokmi, patrili ste svojimi intelektuálnymi schopnosťami k menej ako 15% populácie, v tom čase už univerzity západného sveta absolvovalo cca 30-50% populácie. Takže to je ako keď náš prvoligový futbalista príde do druhej, možno tretej ligy v Anglicku či Nemecku a bude nadšený z toho, ako tam vyniká.

NO a že ste na Alma mater nenašli bývalých pedagógov? Buďte rád, zmena je život. Nie je nič horšie, ako keď človek, ktorý nastúpi na VŠ do prvého ročníka, odchádza z nej aj do dôchodku. Pokiaľ ide o jednotlivé prípady, je to OK. Ak je to 80-90% prípadov, cítim v tom problém. Chýbajú nové myšlienky, nové prístupy, pristupuje problém vyhorenia a pod.
Takže nerobte tragédiu z toho, že odišli tí, ktorých ste obdivovali, ak bude dobre nastavený systém (teda vybavenie, pracovné podmienky a, nepochybne, aj platy), vyrastú nové osobnosti. Zamysleli ste sa napr. nad tým, prečo prakticky nemáme na našich UNI dobrých učiteľov zo zahraničia?
 

Ospravedlnujem sa...

neuvedomil som si akymi milovymi krokmi sa zlepsilo nase skolstvo od '89 roku.
Kam sa na nas hrabu absolventi spominanych univerzit. Nase skolstvo sa ruti raketovym tempom k svetlym zajtrajskom a urcite bude onedlho udavat svetovy trend vo vzdelavani.

Bohuzial, ja akozto clen piatej - vidieckyj ligy som si to doteraz neuvedomil.

Dakujem za upozornenie a este raz sa ospravedlnujem.
 

čakal som argumenty

ale aj irónia niekedy niečo napovie :)

Ja neviem, či sa naše školstvo zlepšilo alebo zhoršilo. Subjektívny dojem je jedno, objektívne ukazovatele druhé. Tie druhé ale, zdá sa, nemáme. Takže ostávajú iba subjektívne dojmy. Tam sa, samozrejme, potom ťažko argumentuje :(
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Domov