SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Zdá sa, že Smeru sa prepečie úplne všetko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

hm...

Osobne si myslim, ze negativna kampan proti smeru zo strany sme nie je dostatocne tvrda.
Ked si vyjdete do ulic vobec sa nezda, ze je vsetko pod psa ako sa tu vysvetluje.
Proste treba pritvrdit. Od marca pojdeme z kopca a bude sa zvolebnievat.
Uz sa tesim na neplatenu (mozno) kampan na sme!!! :-)))
A som zvedavy kgto sa stane lidrom sme!?
 

 

Sulík to určite nebude. :-D
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Super!

Tlieskam!
 

Veľmi výstižné

Dávno som nečítal taký triezvy a vyvážený príspevok. Presne trafené a pomenované!
Len je tragické, že v súčasnosti nie je žiadna strana, ktorá by sa úlohy poraziť túto garnitúru mohla úspešne zhostiť. Každý sa hrá na svojom malom piesočku.
 

 

Aj keby sa nehrali každý sám na vlastnom piesočku a utvorili by koalíciu, tak práve vďaka princípom, ktoré spomenul Timmym_Andersonom (teda škrtať, šetriť, všetko bohatstvo nechávať v bohatých regionóch...), by vydržali pri moci jedno, maximálne dve volebné obdobia (a aj to som v tomto prehnaný optimista), teda podobne ako Dzurinda a spol.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Ja som do SME ešte neposlal príspevok a pokiaľ budú pre vás politici ako Kiska, Porošenko Nicholsová, Matovič a im podobní, tí ktorí na Slovensku spravia raj na zemi a sú najspravodlivejší, tak ani v budúcnosti nepošlem.
Mucher 35
 

 

A ty si myslíš, že ten raj na zemi tu spravia Fico s Dankom?
 

 

uz spravili,pre seba.
 
Hodnoť

 

Je potrebné uvedomiť si, že SMER má dve skupiny voličov.

Zaslepencov (a prekvapím tunajšiu mienku no a priori to nie sú dôchodcovia, ale ľudia narodení v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, plus mínus nejaký presah), ktorým je absolútne jedno čo robí, pretože všetko negatívne je iba očierňovanie jeho mena.

Druhá skupina sú skeptici, ktorí volia (Fica, aj SNS), resp. nevolia vôbec, v súlade s dogmou, že poznané zlo je istejšie ako nepoznané dobro. Táto skupina je rozsiahlejšia ako tá prvá lebo obsahuje aj nevoličov.

Časť voličov Smeru odobral najmä Kotleba. Žijem v jednej z Ficobášt a viem o tom dosť. Jedná sa najmä o rodákov zo sedemdesiatych rokov a mladších, ktorí v minulosti vehementne obhajovali Fica, no sľúbené pečené holuby a štát sa postará neprišli a tak sa utiekajú k novému vodcovi.

Nejde teda o to či klesajú referencie Ficovi, ale celkovo týmto "spasiteľským stranám" Tak ako Mečiara nahradil Fico, tak aj Fica nahradí len niekto podobný: u jeho cieľovky, a tá prekvapím vás, nevymiera.

Ako poraziť Fica? Presvedčiť nevoličov zo skupiny 2, že aj keď nepoznané je rizikové, to poznané nás už stiahlo na dno.

Ako presvedčiť nevoličov? Zastavením trieštenia sa opozície a zmenou správania. Ak chcem vymeniť Fica, mal by som sa správať inak ako on. Vrátane ostentatívnych osláv volebných úspechov. Vrátane násilného preferovania nových odštiepených volebných subjektov médiami.

Všetci máme na Ficovi svoj podiel viny. Všetci! A každý z nás to tu môže zmeniť, ale nie sám!
 

 

Len krátky dôvetok. Opozícia musí presvedčiť nevoličov, že je tým nepoznaným dobrom. Zatiaľ je však toto tvrdenie otázne. Ja už som zlomený. Pôjdem voliť. Opozíciu. Ale či je možné to tu ešte prekopať? To sám neviem. Skúsim.
 

voliči Smeru

veľká časť prešla z HZDS k Smeru, teda jedná sa o starších, vzdelanie nižšie a z dedín. Fico v BA dostáva pravidelný volebný výprask. Smer je doznievajúci mečiarizmus, preto je týmto ľuďom ľahostajné, ako rozsiahlo sa rozkráda štátny majetok od 2006 Fico I doposiaľ, otupenosť a stereotyp, to sú znaky voličov tejto upadajúcej strany
 

 

Pokiaľ si budeme nahovárať, že je to všetko o starých ľuďoch, tak sa nemôžeme čudovať, že je tam Fico tak dlho. Je až príliš jednoduché hodiť všetko na dedinčanov a nevzdelaných. A čo potom vzdelaní mestskí nevoliči? Netvrdím, že s časťou tvojho príspevku sa nedá súhlasiť. Dá sa. Ale nevystihuje podstatu problému. Ak by to totiž bola pravda, Fico by nemal také preferencie aké má.
 

je to zložitejšie

Smer za desaťročia existencie nabalil rôzne osoby, ktoré majú prospech, majetkový, finančný, iný ( osoby na funkcie, samospráva, štátna správa...), tí majú ďalších, rodinky, časť voličov je z mečiarskeho tábora ale menšia a ostatné sa "nabalilo", ale ono sa to rozviaže a koniec Smeru sa blíži... Za vlády tejto pokryteckej sociálnej demokracie sa nakradlo maximum, čo sa dalo, pre vyvolených,
 

...

predkladám moje videnie Smeráckych voličov 1/ tzv.Istotári/naši ľudia /
2/" bývalé Mečiarove babky demokratky" 3/sociálne menej prispôsobiví 4/ ostatní tzv.borovičkári.
 

Obal

Zbytočne netreba analyzovať voličov a uz vobec nie strany.
Na SVK od 89 vyhráva obal a nie obsah. Treba vytvoriť najkrajší a najlepšie vyzerajúci produkt a ten najlepšie predať. To je vsetko.

Pochopili to mnohí “bojovníci za korupciu”, ktorí síce kauzy priniesli, ale vo vlastných radoch ich selektívne prehliadli. A dnes maju teple fleky, dobre platy, využívajú papalasske výhody a tešia sa spoločenskému statusu ....
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Fica za danej konštalácie vnútorných a vonkajších síl nie je možné poraziť. Veď si len vezmite opozíciu. Je to len množina nádeníkov, poprípade showmanov, ktorým ide len o slušný plat v nasledujúcom období po voľbách, či už v parlamente alebo v EÚ. Tým ich ambície začínajú a končia. Skrátka sú to len amatér. A to vie i Fico. Opozícii chýba ten ťah profíkov a manažérske schopnosti. A to je podstatné pre vládnutie.A tie vonkajšie sily - slovenská ekonomika rastie, má sa k svetu, hoci je to vo veľkej miere dané vonkajším prostredím, ktoré je momentálne v štádiu konjuktúry, na ktorej sa vezie i slovenská ekonomika.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov