SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia žiada zastaviť kvóty na gymnáziá kvôli chaosu s prihláškami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

SLOVAKISTAN

A prestaneme produkovať na tom slovensku inteligenciu a ideme vyrabat robošov do automobiliek . A keď tie automobilky zdvihnú kotvy tak máme po ptákoch .
 

 

Nič sa neboj, potom budeme sériovo vyrábať lietajuce automobily,

a taketo pekne eko príbytky,

https://tech.sme.sk/c/20750658...
 

inteligenciu

neprodukuju gymple, ani osemrocne gymple - nejak to maju za axiomu v clanku... lenze ten clovek musi byt inteligencne na istej urovni uz predtym + navyse mat schopneho ucitela, ked je ziak tupy vymet, nepomoze mu ani archanjel, nieto umiestnenie na gympel a sponzorstvo rodica...
Asi by tam nemal ist kazdy, kto sa prihlasi - hoci chapem, ze sito by nemalo robit rozhodnutie politikov, ale poriadne prijimacky...
 

 

Pred dvoma dňami kritizovala Remišová „zlé“ dôvody vlády na zníženie počtu obecných poslancov. Teraz za dobrý dôvod považuje chaos s prihláškami na gymnáziá. Pritom chaos vytvára len ona. Ako sa na začiatku článku uvádza na prihlášky majú rodičia ešte 2 mesiace. A ak tvrdí, že takéto gymnáziá dokážu dnes produkovať kvalitných študentov, nepriamo hovorí, že základné školy to nedokážu. Kde sú teraz školské odbory. Veď vraví, že základné školy sú zbytočné, lebo produkujú hlupákov. A že rodičia nevedia čo majú robiť? Treba počkať 2 mesiace.
 
Hodnoť

Nechápem prečo sa SME

strápňuje tým že dáva priestor Remišovej, ktorá viackrát prehrala diskusiu s Lubyovou na tému osemročné gymnáziá ?
 

 

aaanooo?? to vážne ??? a kto robil arbitra??? Danko , Hrnko, Plavčan???
Odporučam vypustiť z nickname déčko,,,,, a zapadneš,, názormi aj nickom.
Cela esenes aj s päťtisícovou členskou zakladňoum, a jej noninantami, nesiaha Remišovej ani po spodný okraj nohavičiek
 

Tak to sa mi páči:)

Spodný okraj nohavičiek, to znamená po vagínu ?!
Zaujímalo by ma, že keď si vytváral tento "etalón", dostal si sa aj vyššie
alebo sa tam obrazne vnucuješ z druhej strany ? :)
 

 

som rad, že si mi objasnil kriteria a arbitrov podla ktorých, Remišova viackrat prehrala diskusiu s Lubyovou na akukolvek tému.
Tliachaš sprostosti a klameš,,, ale u vas narodniarov je to už súčasť charakteristiky.
 

Nemozne.

S nominantom SNS nie je mozne prehrat akukolvek diskusiu.

A prosim ta vysvetli mi, preco zo 6 cirkevnych gymnazii v Bratislave zatvoria 5, pricom maju lepsie priemerne vysledky ako statne a pomer zatvorenych statnych k zostavajucim je vyrazne nizsi.

Hm? Ake logicke argumenty su na toto?
 

logicke... Danko je na urovni

9iataka Zakladnej skoly a nechce, aby mu rastla konkurencia....
 

Hulvat

Nechapem, co ti urobili deviataci, ze ich takto urazas. :)
 

Bonaventura, neklam

nejdu zavrieť šesť cirkevných gymnázií. Len v nich neotvoria prvé ročníky. Ostatné budú bežať normálne.
 

:D

Remisova je dobra. Dufam, ze sa podari ten odklad.
 
Hodnoť

Včera som "surfoval" na TV

a narazil som na Ľubu Oravovú, ako viedla diskusiu odborníkov na školstvo na TV LUX .
Spadla mi sánka, ale nejde o to :)
Z debaty vyplynulo, že na jedného študenta ktorý sa hlási na VŠ, máme v systéme 2 (dve) voľné miesta.
Dovolím si upozorniť, že tu sa rysuje omnoho výživnejšia téma ako gymnáziá alebo internáty. :):):)
 
Hodnoť

blbina zo strany ministerstva

"Opozičné riešenie problematiky osemročných gymnázií, čiže odloženie zmeny kvót pre tieto školy o rok, nie je možné. Upozornilo na to ministerstvo školstva."

To je také úradnícke hádať sa o stromy a nevidieť pri tom les. Že prechodné ustanovenie po uplynutí prechodného obdobia nemožno novelizovať. No, odrazu sa z legislatívnych drevorubačov stali neurochirurgovia. Samozrejme že možné to je a nielen preto, že papier znesie všetko, ako neraz potvrdili súdruhovia psolustraníci pani ministerky.

Veď kto bude "poškodený" takýmto "necitlivým" zásahom do prechodného ustanivenia, koho právo, ktoré sa už malo vykonať, bude dotknuté? No, len chudáci úradníci, ktorí už konečne mohli tie kvóty zaviesť a niekto im v tom zavedení na spôsob "od buka do buka" chce teraz zabrániť.

Pravda je, že odloženie kvót o rok je len a len vecou politického rozhodnutia. Ak ťuťmáci ministerstva tvrdia, že sú tu nejaké prekážky z dôvodu "právnej čistoty", len ukazujú, čo sú zač a kto nám tu "riadi" školstvo. Banda byrokratických darmožráčov.
 

 

O zavedení limitu sa vie už desať rokov. ale - typicky po slovensky - školy nie sú pripravené, lebo si mysleli, že zákon nebude treba dodržať.
 

v normálnom štáte

by sa školám takáto "príprava" prinajmenšom uľahčila.

Napr. rozhodnutie o redukovaní miest v triedach by bolo prijaté po predchádzajúcej diskusii s nimi (čo nebolo), na základe transparentných kritérií (čo nebolo tiež) a tak, aby na výsledok tohto rozhodovacieho procesu vedeli školy - t.j. učitelia, rodičia aj žiaci - reagovať (čo sa rovnako nestalo; o tomto opatrení sa dozvedáme krátko pred termínom na podávanie prihlášok a to navyše beží voči predmetnému rozhodnutiu OÚ BA odvolacie konanie, t.j. definitívne rozhodnutie o redukcii miest stále nie je).

T.j. neriešme 10 ročný všeobecne formulovaný zámer (nejakým percentom), ale jeho aktuálnu konkretizáciu na pomery konkrétnych škôl, ktorá nezohľadnila, že bude treba následne redukovať úväzky učiteľom, že rodičia a žiaci (ktorí sa už mesiace pripravujú na prijímačky), ostanú v neistote ohľadne možnosti vybrať si medzi školami, ktoré ostanú v ponuke (doteraz to vlastne nevedia), že školy budú musieť zmeniť priority.

O takomto opatrení by učitelia, rodičia, žiaci aj vedenia dotknutých škôl mali vedieť najneskôr na začiatku predchádzajúceho školského roka a nie krátko pred tým, ako sa podávajú prihlášky na školy.

O zavedení limitu sa síce vie 10 rokov, ale limit sa reálne začal zavádzať až teraz a až teraz sa "objavilo" rozhodnutie príslušného úradu o redukcii miest v triedach osemročeniek. A to je tiež také slovenské, robiť veci na poslednú chvíľu. Aj e-governement sa zavádza od r. 2013 a keď sa pristúpi k opatreniam "naostro", tak vypukne chaos a ukáže sa, čo všetko kompetentní nedomysleli a diery v infosystéme aj organizačnej pripravenosti úradov a súdov sa lepia na poslednú chvíľu.

Môžeme sa na nejakú vážnu zmenu - spoločenskú, ekonomickú, inú - chystať aj 50 rokov. A potom sa prijme bez prechodných období, s účinnosťou ihneď, bez možnosti reagovať. Aj s pachuťou nespravodlivosti, keď sa pod zámienkou, že sa nenaplnil cieľ osemročeniek, že tam pôjdu prevažne talentované deti, rušia ... talentové triedy!!! A likviduje sa takmer komplet 2. stupeň na cirkevných gymnáziách, čo zaváňa selektívnym prístupom podľa osoby zriaďovateľa.
 
Hodnoť

Úžasný ťah!

Ešte sa nestalo, že by na akýkoľvek návrh opoziční "géniovia" nenapadli.
 
Hodnoť

A čo nato "fakturačný špecialista" ?

Ministerka Lubyová a jej ministerstvo nie je v tomto prípade nato, aby nám vysvetľovalo po právnej stránke ako to nejde urobiť, ale aby navrhovalo riešenia vhodné pre deti a študentov, veď problém školákov im nemôže byť ukradnutí.

Chýba mi v tomto článku informácia, z akého dôvodu sa novinári nedožadujú odpovedí na situáciu a jeho riešenie od toho ministra, ktorý túto problematiku má v gescii a teda ktorý za túto situáciu priamo zodpovedá a tým predsa je, veľmi dobre známy "fakturačný špecialista" na prezidentove lety minister R. Kaliňák. Ak vie vypisovať hlúposti na facebooku, tak by bolo dobré, keby si našiel čas aj na normálnu prácu ministra.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na SME Domov