SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Exšéf Drukosu František Mojžiš je na slobode, súd mu udelil šesťročnú skúšobnú dobu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Majskému sa ešte iba ťahá súd...
 

:)

Dobrý postreh.
Za ten istý čas čo Mojžiš bol stíhaný, odsúdený, odsedel si 6 rokov a pustili ho domov, nestihli súdy vo veci Majského ešte ani len rozhodnúť.
 

 

Za čo berú plat títo ľudia. Bolo by na čase začať tam robiť poriadky.
 

Fruni

Dokonca stihol aj umrieť medzičasom.
 

 

Nielen on, aj Šebeščák.
 

Takýmto tempom to možno

"stihne " aj Marhuľa. Rodina by potom mohla zažalovať SR za "prieťahy " v súdnom konaní .
 

 

on nemoze za to,ze je stale chory.
 

 

Isteže, na súde sa ospravedlní pre nemoc a na druhý deň ho novinári vidia na letisku, ako v dobrej nálade ide na poľovačku do Afriky. Problém s Marhuľom je zrejme taký, že drží v rukách dosť gaštanov.
 

 

Mojžiš, Fruni, Šebeščák boli zakladatelia pyramíd. Bolo im to dokázané a preto boli aj odsúdený.
Majský spravil s nimi obchod, zaplatil im za niečo, čo má hodnotu držania za gule. To povestné Mečiarove CD. Preto ho akože chcú odsúdiť, ale nemajú na to odvahu.
Bombasticky bol obvinený zo zosnovania a založenia zločineckej skupiny, ktoré nikdy nebolo dokázané a pri vynesení posledného rozsudku už ani nebol za to odsúdený, lebo sa to nedokázalo.
Keď už nezaložil zločineckú skupinu (rozumej pyramídu) tak neviem prečo je porovnávaný z Mojžišom.
Majského jediná vina je, že sa cítil neohrozený a šiel do obchodu na hrane zákona a navyše bol (a asi stále aj je) narcis prvej triedy. Tuším 28. bude ďalší súd s ním, ak majú na neho argumenty nech ho zavrú a zrazia mu hrebienok.
Len aby to potom nenapadol na Európskom súde a zase mu zaplatíme pekné odškodné.
 

Mojžiš je iná kategňoria ako tí ostatní

Už z socializmu založil družstvo a vtedy sa nedalo jaksi založiť podnikanie na podvodoch. Tá doba prišla až s Mečiarom.
Mojžiš vybudoval niekoľko úspešných firiem. Len potom vsadil na príliž vysoký risk, že mu podnikateľský zámer vyjde. Netreba zabúdasť, že vtedy boli veľmi vysoké úroky aj v bankách, za Mečiara až okolo 40% .Druhou chybnou bolo, že sa zamiešal do politiky a to nemal robiť. Potom stačilo po krachu pyramídových nebankoviek rozhlásiť, že aj Drukos má problémy, resp, že je to risk (Šchmognerová) a následne vkladatelia vzali jeho firmu útokom. A v dôsledku toho nebol schopný vyplácať vklady, ktoré by zrejme inak schopný zo svojich firiem bol.
Treba si uvedomiť aj to, ako rýchlo na rozdiel od ostatných bol súdený a odsúdený.
Napr. taký Majský má ešte stále kľud, až to pôjde do zabudnutia.
 

Mojžiš je celkom

obyčajný podvodník. V Drukose sme na leasing kúpili auto pre firmu. Bolo zriadené záložné právo v prospech Drukosu. O mesiac prišla žiadosť o potvrdenie žiadosti na zriadenie záložného práva BANKY VOČI SPOLOČNOSTI DRUKOS. Čiže Drukos mal podnikanie založené na tom že si v banke požičia, kúpi auto, predá na leasing a žije len z rozdielu úrokov. S takýmto podnikaním sľubovať to čo sľuboval je vedomý podvod. Dostal čo mu patrilo.
 

A kde je tam podvod???

Samotné banky si požičiavajú od centrálnej banky, požičajú peniaze ďalej na vyšší úrok a žijú z rozdielu úrokov. O.i. V podstate šikovný nápad ak to tak Mojžiš robil podobne.

A to nechápem, ako mohla od teba žiadať banka o potvrdenie záväzku iného subjektu??? ako píšeš zriadenie záložného práva banky voči Drukosu. Jedine, ak to nejakým spôsobom bolo priamo v zmluve, ktorú si podpísal.
Okrem toho, neviem čo ťa to trápi, veď keď si to auto splácal tak ti aj zostalo. (teda ak to ev schválne nezbabral budúci mafiánsky vymáhač voči Drukosu, aby ťa odrbal)


Ja tu z niektorých diskutujúcich mám dojem (podobne ako mnohí nadávajú na Kislu... lebo si požičali.), že niektorí vkladali svoje peniaze za účelpm vysokého zhodnotenia a tým vyššej úrovni rizika do fondov nebankoviek, možno aj iných ako Drukos a keď to nevyšlo, sú naštvaní. Ale je rozdiel mezdi pyramidálnym podvodom a vysokým rizikom legálneho podnikania.
Ako píše aj niekto iný v diskusii - keby všetci klienti hocakej banky chceli vybrať vklady, je jasné, ťe banka takú hotovosť nemá. Veď práve aj z tých úrokov žijú.
Rozdiel oproti minilosti je ten, že banky sú viac regulované a aj vklady do istej výšky sú chránené.Takže ak Mojžiš urobil niekde podvod, zatiaľ som sa nedozvedel v čom.
Som otvorený názorom iných a zmene môjho ak to má férový dôvod.
 

Pointa je v tom

že žiadna banka ti nesľúbi dvojnásobný výnos. Pretože na rozdiel od Drukosu je seriózna(aspoň by mala byť).
 

 

Aký "obchod" na hrane zákona konkrétne? Súdia ho za vytunelovanie nebankoviek na falošné pohľadávky, spolu s Pachingerom a Brtvom, nezločineckou skupinou.
 

Alebo

Podvedených nechcel poskodit
 
Hodnoť

 

Nezufajte, Fico odskodni vsetkych klientov. :-DDDDD
 

 

Keď mu to malo priniesť voličské hlasy - tak to sľúbil.
 

 

Budu volby zase, slubi znova.
Nema problem.
Ani ti co mu uveria zase :D :D :D
 

 

ved on ich raz aj vyplati
zober si, v tom case taky clovek, co mal vklad 100.000 SKK ( a kolko tam takych bolo?)
dnes je to nieco malo cez 3.300 EUR, ked sa kus uskromnis, vies si to nazberat za rok, ak zarabas okolo 1000 EUR v cistom
len Bzanovi dali 23000x viac :)

to si normalny clovek nevie ani predstavit
len este kus pockaju a potom velkodusne vyplatia bez zapocitania inflacie par drobnych, teda na dnesnu dobu, a slub bude splneny :)
 

Až na jednu

maličkosť. plk Fico nechce odškodniť zo svojich ale z NAŠICH peňazí. Fico nikdy za svoj život nevyprodukoval vlastnými rukami hodnoty ani za jedno Euro. On produkuje akurát vlastnou hlavou a nezdanené.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov