SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gál a šéfka ústavného súdu diskutovali o stave súdnictva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

No neviem

Ale prieťahy nemôžu byť hlavným dôvodom nedôvery. Dĺžka konania spôsobuje nespokojnosť, značnú nespokojnosť, ale hlavným dôvodom nedôvery sú samotné osoby ctihodnosti. Ich rozhodnutia, či súdenia od buka do kuka, kde nezriedka aj zdôvodnenie je ako ťahané z klobúka.
Stav keď rozsudok môže byť nie len proti logike podaných dôkazov, ale dokonca aj v rozpore s §. Stav keď rozsudok sudca vyhlási len na "základe vlastného právneho názora" a akékoľvek spochybnenie následne berie ako útok na nezávislosť súdnej moci, teda tento stav svojvoľnosti ctihodností je prvý, hlavný, základný a najdôležitejší fakt čo dôveru v súdnictvo posúva k miere dôvery výpalníkom (ak nie ešte nižšie). A druhý dôvod nedôvery je, že ctihodnosť ak aj protizákonne rozsúdi nenesie ani zaprd zodpovednosti. Jednoducho od pochybení k akceptácii len jednostranných dôkazov, cez zaujatosť k "rodinkárstvu", všetko ctihodnostiam akceptované je, lebo "nezávislosť súdnej moci a právny názor sudcu je nad zákon, bez akejkoľvek pochybnosti"
 
Hodnoť

Sudcovia

by mali za vynesené rozsudky niesť osobnú zodpovednosť. Od kadekoho sa žiada niesť zodpovednosť za vykonávanú prácu, tak prečo nie od nich? Nie sú to predsa žiadni nedotknuteľní bohovia.
 


Najčítanejšie na SME Domov