SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát chce dopriať vojnovým veteránom lepšiu starobu, plánuje im postaviť penzión (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pre veteránov WW2? Teraz? 73 rokov po vojne? Neviem, či sa mi žiada k tomu niečo napísať. Som zvedavý, či budú nejaké reakcie...možno potom.
 

 

Si to nepochopil. Nejde o veteránov ale pre majiteľa penziónu.
SNS zrejme naozaj plní časť svojich volebných sľubov.
Ak by išlo o veteránov, dal by im štát peniaze na ruku a mohli by si vybrať, akú starostlivosť a kde si za ne vyberú.
 

Nejde o veteránovWW2,

ale o veteránov všeobecne, teda aj tých, ktorí majú odslúžené a boli na misiách vo svete za slušné prachy. Akurát nechápem, keďže ich výsluhové dôchodky nie sú malé, prečo daňový poplatníci ich ešte musia živiť aj v penzióne, o ktorom sa ostatným dôchodcom asi len bude snívať :-)
 

 

Zopakujme. Tu nepôjde o veteránov (či už majú peniaze alebo nie, a bez ohľadu na to, kde a kedy boli nasadení) ale o to, aby peniaze za ich rekreáciu dostal príslušný vybraný neveterán, majiteľ konkrétneho penziónu. Potom už ani nebude záležať na tom, či na rekreáciu reálne nastúpia, prevádzkovať sa bude.
 

 

Ale to má byť ich domov, nie miesto na "rekreáciu". Pre účastníkov 2.sv.vojny je neskoro, je ich už veľmi málo a majú 90+, už sa sotva budú sťahovať. Pre tých mali niečo urobiť pred cca 40 rokmi.

Nemyslím, že by toto mal byť nejaký lukratívny kšeft pre niekoho.
 

 

To je rovnaký princíp. Aj človek, ktorý to už doma nezvláda sám, uprednostní buď príspevok na domácu sociálnu/zdravotnú starostlivosť (opatrovateľku, rehabilitačnú sestru) alebo príspevok na najbližší dobrý domov seniorov, aby nestratil sociálne kontakty. A nie sťahovať sa cez pol republiky na určené centralizované miesto, kam to majú známi a rodina ďaleko.
Namiesto toho, aby človeka nechali samého si vybrať, tak mu direktívne určia, kde sú ochotní na neho štátne financie míňať.
Pripúšťam, že možno toto bude výnimka, ale zatiaľ sa zdá, že SNS sa do podnikov, ktoré nie sú lukratívne, takto netlačí.
 
Hodnoť

 

Tu nejde o veteránov, ale o Smer! Iste ste si všimli jeho v poslednom čase doteraz nevídanú aktivitu pre
"blaho občanov", čím chce zastrieť všetky kauzy, ktoré vyšli na povrch (škoda, že s neriešia), a vylepšiť si image pred voľbami, pravda, na úkor zvýšenia štátneho dlhu, čo občania pocítia až po čase...
 

 

Keby si si prečítal článok, možno by si zaregistroval, že je to z programu SNS. A že ide o objekt s kapacitou 20-30 ľudí, čo rozhodne nemôže "zastrieť žiadne kauzy".
 
Hodnoť

 

Koľkým veteránom ? Všetkým 16- tim .....? Toto je paródia na štát, toto Slovensko.
 

 

To je výsmech a napľutie do tváre. A žoldnieri? Tí si išli zarobiť a azda sú dostatočne zabezpečení.
 
Hodnoť

Akí veteráni

Ak sú to ísť, čo boli na misiách v Afganistane, na Balkóne a pod. tak sú to okupanti, ktorým ešte z našich daní bolo veľmi dobre zaplatené. Nech ich platî americký daňový poplatníkov.Doma nech si hľadajù obživu ako každý iný občan tohto štátu. A pre tých, ktorî bojovali v 2. SV je už neskoro. Je len populistický krok.
 
Hodnoť

 

Zruste uz ten nepotrebny cirkus za velke prachy zvany armada
 

 

Už to ani nevolajú armáda, ale akési ozbrojené sily.
 


Najčítanejšie na SME Domov