SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prokuratúra pri čudnom nákupe transportérov zbystrila, polícia mlčí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A co?

Nasi clovekovia, predsa si nebudu spinit do vlastneho hniezda, prokuratura sa znepokoji, pohorsi a dohoda s Finmi bude pokracovat...
 

Ale kdeže..?

„V tomto konkrétnom prípade zatiaľ neboli prezentované také informácie, ktoré by odôvodňovali uplatnenie pôsobnosti prokuratúry v trestnej oblasti,“ zdôvodnila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

Čítaš tam niečo o znepokojení..? Ja ani medzi riadkami...

Čiže nadpis ja zavádzajúci...
Al to nič, zvykli Sme si...

Je evidentné, že tento nákup je na to, aby si "prilepšili naši ľudia"...

Nemám zistené podrobnosti, ono nie je ani odkiaľ, keďže ministerstvo to tají, dokonca aj pred bývalým tajomníkom to tajilo...

Ale jedno je zrejmé aj absoventovi matematiky ZŠ... Je to "tunel"...

Pôvodné rokovanie o nákupe od Poliakov bolo za cenu 2,4mil/ks a jednalo sa o 31ks Scipio 8x8 tiež vyrábané v licencii Patria
Pričom cena od Poliakov bola 900 tisíc/ks, ostatné sa malo robiť na Slovensku.
Ceny sú bez DPH.

A teraz ideme obstarať 81 ks za 347 mil, teda za 4,28 mil/ks bez DPH...

Čiže rozdiel v cene takmer 1,9 mil/ks a to určite aj v prvom prípade bola riadna "vata"
 
Hodnoť

Fakt nechápem, kto na Slovensku vládne

či je to vláda alebo je to len SNS, alebo kto vlastne - nejakí ľudia v pozadí? SNS podrazí vládu s transportérmi a tej to vôbec nevadí. To sme kde?Mmatečná zlyháva na celej čiare a premiérovi to nevadí a obhajuje ju. Mám pokračovať? Ľudia zo Za slušné Slovensko majú 100-percentnú pravdu - vláda nemá žiadny plán ako bojovať proti korupcii a prehmatom. nedáva žiadny pozitívny signál verejnosti. Kovboj Čižnár začal páliť do koalície, ale len slepými nábojmi. Tak o čom je dôvera v štát? Prečo sa vláda o ňu nesnaží? Už rezignovala? To ale nie je zmena.
 

Hovorí sa tomu

deľba koristi. Majú to rozdelené, “my máme herny oni zas to ostatné” ako z filmu Policajt alebo darebák. Dlhé paprče okolo plného stola zo všetkých strán, hádam si nebudú prekážať, veď to by len zdržiavalo.
 

Presne tak - je to iba potvrdenie

faktu, že títo ľudia tam nemajú čo robiť. V normálnej spoločnosti by sa k riadiacim funkciám ani nepriblížili...
Bohužiaľ ešte stále je mnoho ľudí, ktorí napriek všetkým zisteniam povedia - no Matoviča so Sulíkom voliť nebudem...
 
Hodnoť

kľúče od pekelných brán

nedovezú ani transportéry - gp pozametá
 

GP pozametá ...

...pred cudzím prahom.
 
Hodnoť

vnútorný a vonkajší nepriateľ

je stará škola taktiky pri obrannej stratégii štátu. Vonkajší nepriateľ je v riešení taktiky NATO a vnútorný nepriateľ je dúfame v riešení polície prokuratúry a súdov.
Nákupy obrannej techniky sú iste v súlade so zámermi NATO, len nieje zrejmé aké územia sa majú brániť 4x4 a 8x8 technikou, keď viď. video https://www.aktuality.sk/clano...
ich zničenie bude trvať +- 5 minút.
Ak ide len o zakúpenie hračiek (73 rokov bez vojny v EÚ ) pre tréning, keby niečo, a vylúči sa možnosť použitia proti vnútorným nevhodným skupinám, a vylúči sa nakupovanie pre vatu a províziu, a NATO to žiada pre ochranu vonkajších hraníc EÚ pretože je konpaktibilita s inými zbrojnými systémami a stratégou celku, tak nech to spravia v rámci prezbrojovania NATO, alebo ako súčasť vybudovania armády celej EÚ.
 
Hodnoť

 

Stará klasika jeden zbystrí druhý mlčí a naopak.Takže zhrnuté a podčiarknuté nič sa nedeje.A peniažky pekne na účet do nejakého daňového raja.Nič sa nedeje Slováci ako vždy s krátkou pamäťou po troch dňoch zabudnú.Pripomente mi,sedí už niekto za predražený CT prístroj v Piešťanoch?
 


Najčítanejšie na SME Domov