SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri Valkovej vražde sa čaká na posudky, polícia sa neponáhľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

na jednej strane

sa mi tej verzii absolutne nechce verit, na druhej strane zastupuje obvineneho Lipsic a jemu verim, ze by nespolupracoval na nejakej konspiracii, tak babo rad..
 

 

ako lúpež mi to tiež príde divne hlavne keď v oblasti Linbach žiadna lúpež 11 rokov nebola - skôr mi to príde, že ich tam niekto poslal - a na to by už mal odpovedať obvinený.
 

 

Obvinený/í sotva budú vrahovia. Otestovali aspoň ich streleckú zdatnosť? Ja už vlastne neviem, či chcú byť vinní...alebo nie.
 

 

"boli zamaskovaní, mali putá, pásky. Ak by ho chceli zabiť, nič také by nepotrebovali,“

no keby som ja chcel nieko sputat, ziskat od neho informacie alebo pristup k dokumentom a nasledne ho zabit, asi by som si zobral presne to, co si vzali...

uz sme si bohuzial tak zvykli "doverovat" nasej policie, ze ak by aj hovorili pravdu, stale sa nam to bude zdat divne... a pri Valkovej "lupeznej" vrazde je divne vsetko
 

Objednavka- chlapi dostali ponuku,

zoberte to na seba ako nepodarenu vlamacku, o vase rodiny sa postarame...kes, alobal, bahamy...
 

 

Nemám rád takéto konštrukcie, no tentokrát sú asi reálne. Nejaký čas už sedia, kým sa toto "doladí"...budú mať odkrútenú lúpežnú vraždu.
 

hmmmm....

čítaj lepšie:
"Polícia uverila verzii o strelcovi Radičovi. Priešiel s ňou Jaroslav K., ktorý sa rozhodol spolupracovať s políciou.
Zastupuje ho Daniel Lipšic, ktorý bol v čase Valkovej vraždy ministrom vnútra za KDH."

Vychádza mi to tak, že nie Radiča obhajoval.
 
Hodnoť

hahaha

nesedí jedna vec aj napriek vyjadreniu právnika Čižnára ... ak to bolo iba lúpežné prepadnutie, kde prakticky nič nezmizlo, potom to bola zrejme vražda na objednávku a údajný lupič iba kúpený Ficovým miliónom, ktorý ešte nevyplatil ... keďže milión právnik Fico ukázal až po vražde Kuciaka ... :)
 

 

Ale choď už s tými právnikmi do ****, máš po jednom v každej zásuvke? Už ti z tých právnikov výdatne tečie na karbid vápenatý. Ja by som sa zbláznil z omieľania jedného slova stokrát denne.

Problém je, že na SVK nie sú skúsenosti s profesionálne zrealizovanými nájomnými vraždami. Také vyriešiť nevedia. Niektoré sa zrejme ani vyriešiť nemali/nemajú. Ale stavil by som sa, že títo skaderuka-skadenohovia s vraždou Valka nemajú nič.
 

Pre : Milan Mráz

naozaj si prevedčený o tom, že ak poukazujem na výsledky právnikov v riadení štátnej moci vlády, ministerstva, parlamentu či v prezidentskom kresle tak neprávom ? ... ešte Ti nič nedošlo ? ... otvor si už konečne oči aj Ty, samozrejme ak nie si slepý a ... polepši sa ak chceš ... :)
 

 

A čo z toho "poukazovania"? Treba azda právnikov administratívne vylúčiť z politiky?

Nebudem riešiť právnikov, to mi len ide na nervy. K vražde som napísal viac než všetci ostatní spolu.
 

 

Milan, si už dospelý, rob čo chceš ... nič si nepochopil, dôvod vyjadrení je ten, aby si voliči konečne uvedomili aké následky môže mať ich rozhodnutie v prípade voľby právnika do riadenia štátnej moci ... administratívne vylúčenie právnikov z politiky nie je prakticky možné ani demokratické no rozhodne by nemali riadiť štátnu moc ... ešte raz, preto ten apel na voličov ... ak chceš, buď hlavne trpezlivý, choď voliť a rozhoduj podľa výsledkov práce potencionálnych kandidátov do parlamentu či politického ringu ... :)
 

 

Mňa politika vôbec nebaví. O vraždách možno niečo viem (nie tejto). A to málo, čo viem...mi hovorí, že strieľal nájomný vrah, ktorý remeslo ovláda.

Takisto, to málo čo viem...mi našepkáva, že sa prípad nikdy nevyšetrí rovnako ako prípad Ducký. V druhom prípade údajne mali aj strelca...no potom ho prepustili (?). Ako sa to uzavrelo? Obaja boli veľkí hráči.
 

 

OK ale aj tak máš jeden voličský hlas a môžeš ovplyvniť okruh ľudí ... napriek "diletantskému výzoru potenciálnych vrahov si myslím, že Valko bol zavraždený na objednávku (možno Valko vedel už to čo po ňom Kuciak) ... množstvo neprofesionálnej práce polície plus neprofesionálne a zmätočné konanie právnika Fica tú pochybnosť len potvrdzuje ... :)
 

 

Nie, nemám hlas. Nie som občan SR.

Dobrého vraha-remeselníka nezastaví nič. Ani izraelská ochranka. Aj v najbezpečnejšom kúte sveta sa dá zavraždiť novinár. Technicky tomu zabrániť nie je možné.

Vykonávateľovi vraždy je úplne jedno, ako bude vyzerať vyšetrovanie. On si urobí robotu, zmizne.Ak sa ani nepozná s objednávateľom je v suchu...definitívne a navždy.

Problém sú tí objednávatelia a tých môže zaujímať ako sa to bude vyšetrovať. No ale konkrétne podmienky v SR ozaj nepoznám.

Kde je Šátek alebo niekto pod. :-). Nemám sa s kým baviť. Šátek napísal, že bol "vraždár"...možno zrovna v tomto čase?

Osobne nemám príliš rád ani prokuratúru pri vyšetrovaní (OK, v SR je v tom). Politici? No s Bohom! Prítomnosť politikov pri zásahoch, vyšetrovaní...záruka prúserov.
 

 

Samozrejme ... len konečný efekt je o dôveryhodnosti vlády zabezpečiť ochranu obyvateľstva nielen slovom ... mieru pravdepodobnosti vraždy sa má snažiť aj predvídať, vláda má na to všetky mocenské nástroje ... no ak ide o mafiánske ponímanie riadenia štátnej moci, nerešpektuje informácie ako to predviedol expremiér právnik Fico, potom nastáva problém ... :)
 

 

"ochrana obyvateľstva"...to je také nič. Nemôže byť každý chránený. Aj tie dristy o tom "aby sa už viac nikdy nič nestalo"...sú naivne. Samozrejme, že sa môže aj za inej garnitúry, aj na inom mieste zopakovať aj oveľa horšia vec. Viď terorizmus a pod.

Ako sa to vyšetrí/vyrieši...je iné. Ale ani vyriešenie neznemožní opakovačku.
 

 

nuž ... tento terminus technicus zaviedol právnik Kaliňák v snahe o dôvod či dôležitosť zvyšovania policajného zboru či pri iných príležitostiach, no a výsledky poznáme ... :)
 

 

Ten pojem je starý dlhé stáročia. Dá sa zvýšiť priemerná bezpečnosť, dá sa zvýšiť úspešnosť boja so zločinom...dá sa aj zvýšiť prevencia. Poskytnúť absolútnu bezpečnosť nie.
 

 

Kaliňák nehovoril o absolútnej bezpečnosti ... iba o bezpečnosti obyvateľstva zrejme aby zdôvodnil svoje "strategické investičné " zámery na ministerstve, budúcnosť v politike, slovným pôsobením na svojich voličov a ... výsledok sa dostavil ... už sa začíname točiť dokolečka ... :)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov