SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobré ráno: Generál Macko volal o pomoc, SNS armádu rozkladá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Najvyssi velitel armady sr pozehnali ministrovi armady pokracovanie. Najvyssi velitel armady sr je zaroven najdoveryhodnejsim politikom sr.
Mame skvelych politikov, len blby nechapajuci lud. Vsetko je v poriadku.
 
Hodnoť

Naša

armáda už dávno pripomína zaopatrovací ústav... Keď majú vojaci nastúpiť , alebo ísť v piatok do práce , tak sú na marodke. Streľby , ak nejaké majú , raz ročne. Neurobíš kondičné cvičenie , máš pol roka hrania tenisu , aby si sa dal dokopy. Vojačka nemôže strielať zo samopalu , lebo má akrylové nechty.. Bojové vrtulníky nemáme , tanky sú hodné múzea, ale jedno plus ..máme asi najviac generálov na veľkosť armády na svete. Papaláši sa povyšujú o 8 hodnostných stupňov .. Na výplaty sa dáva 80 % z rozpočtu , ale aj tak sklady stráži SBS . To isté servis letiskovej plochy...

A v takej situácii príde SNS so spásonosnou myšlienkou nabaliť sa na rezorte obrany a preplatiť obrnené transportéry Patria z 2,2 na 4 mil. Eur . Potom to argumentuje "vlastným vývojom" , ktorý spočíva v tom , že do toho namontujú 40 ročný ruský kanón , do ktorého už asi nemáme muníciu... Keď tento argument padá, tak začne Hrnko básniť o tom , že je to 70 % slovenská výroba.. Realita je taká , že podvozok z Fínska , interiér z Česka , pancierové pláty zo Švédska , optika z Talianska .. zo Slovenska je tak maximálne veža Turra a káblové zväzky...

Za stav v armáde by mal ísť sedieť celý generálny štáb , ktorý dopustil , že sa armáda dostala tam kde je ... SNS sa "vlastenecky" ide priživovať na tom , čo je zničené a tiež by mali padať tresty .. Ale sme na Slovensku ..
 

Nemáš celkom pravdu

Vydrbávanie vojakov so službami a chodením do roboty tu bolo vždy. Je spôsobené tým, že je to pre nich len robota. Málokde nájdeš vojakov ktorí povedia že robia v super kolektíve ktorý spolu drží. Je to problém velenia jednotiek. Velitelia vo všeobecnosti nemajú ako motivovať vojakov. Mnohí z nich ale ani nechcú. Presne taký bol aj Zmeko ako veliteľ. Moc dobrého o ňom človek nikdy nepočul.
Že človek ktorý neurobí preskúšanie sa má lepšie ako ten čo ho urobí? Zas zlý prístup veliteľov. Podľa jedného predpisu majú mať takýto vojaci telesnú prípravu organizovanú. No a riešenie veliteľov? Takýchto ľudí musia predsa pripravovať tí najlepší - teda tí, čo majú telesnú za jedna. Tým vlastne tých najlepších potrestajú, lebo namiesto toho aby sa venovali svojmu urdžiavaniu dobrej kondície, trávia čas s obéznymi lenivými laplami s ktorými aj tak nepohnú.
Vojačky sú kapitola sama o sebe. Existuje predpis ktorý jasne definuje že vojačka nesmie mať neprirodzenú farbu vlasov, že zo šperkov počas výcviku smie nosiť akurát obrúčku a hodinky. Je tam dokonca jasne napísané že dĺžka nechtov nesmie presahovať brušká prstov a nesmú byť gelové a neprirodzené. Takže zas chyba veliteľa, ktorý niečo také dovolí. Jednoducho raz si žena vybrala povolanie vojaka, tak musí dodržiavať pravidlá.
Na obligatórne výdavky skutočne ide 80% rozpočku rezortu, ale na výpaty ide reálne len cca 50%. Zvzšok zožerú platby za služby (energie, voda, teplo,..) a sociálny fond - teda výsluhové dôchodky (hlavne tie priznané v období 2000-05 z obdobia reo-redi, kedy sa ľuďom čo v drvivej väčšine nič pre OS SR neurobili, priznávali skoro dvojnásobné odchodné a dôchodky).
To, že generálny štáb je odtrhnutý od potrieb a situácie vojsk je dobre známe. Navyše nie je šanca zmeny, lebo keď hocktorému dôstojníkovi z útvaru s akými-takými skúsenosťami povieš, že má ísť slúžiť na GŠ, tak dáva okamžite žiadosť do civilu, lebo je to ekonomicky totálne nevýhodné, resp. je pre neho ekonomicky výhodnejšie ísť do výsluhového dôchodku a chodiť na týždňovky do VW, kde má zabezpečené aspoň aké-také ubytovanie za normálne peniaze, kopec benefitov a možno ešte vyššiu výplatu ako u armády. To sa spája aj s ilúziou vysokých výplat v OS SR. Nástupný plat vojaka 2. st. je reálne nejakých 670€ (to, čo dostane na ruku). Dôstojníci po VŠ začínajú ako poručíci na cca 900€. Je to dosť? Je to málo? Ťažko povedať. Hlavne ak sa na to človek pozerá cez spoločenky prijatú prizmu "zelených tlstých lenivých gumákov" a nepozná realitu.
 

Súhlasím

s tebou v tom, že za tým sú neschopní dôstojníci... A kto kontroluje dôstojníkov? Neschopní vyšší dôstojníci a Generali.. Nieje lepšie kopnúť generálny štáb do r*ti za to, že znefunkcnili celú armádu?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

A co robil

pan general doteraz...Plat isiel, vysluhovy dôchodok taktiez ide. Ja som teraz isla do dôchodku, podpisovala som mlcanlivost, v armade to neplati?
 
Hodnoť

 

Vystizne....Zmeko je s najväčšou pravdepodobnosťou zakomplexovaný jedinec, čosi zrejme kompenzoval svoje nie príliš harmonické detstvo na podriadených (aké bolo jeho rodné priezvisko???)....O čo bol menej charakterovo a odborne na úrovni o to bol viac ambiciózny a zákerný.....a takýto jedinec je vhodným kandidátom na NGŠ keď sa k tomu pridá ešte silné podozrenie že je vydierateľný.....majú tam dokonalú poslušnú bábku, schopnú čohokoľvek...naozaj "tajný tromf".....s OS SR to ide posledné roky dole vodou periodicky, stále sa len čaká ako ďaleko to ešte môže zájsť...nie je to o technike, je to o ľuďoch a ten ľudský marazmus sa bude veľmi ťažko odstraňovať....nie hrdo, odborne a slušne ale perfídne, diletantsky,nezákonne....to by bolo výstižnejšie pre aktuálnu situáciu v tomto rezorte...
 
Hodnoť

Ak niečo v štáte smrdí,

Ak niečo v štáte smrdí, tak vždy hlava. Nuž a generálny štáb, je rozložený. Politici si to takto nastavili, najsamlepší kapitán vŕta do všetkého, aby vytlkol peniaze, udržal východné partnerstvo (čo by nebolo zlé, keby na východe nevládla Mafia), ale mal by myslieť, aj na profesionálnu armádu s profesionálmi. Bez riadnej výstroje, výzbroje, bez riadnych stredných a vysokých vojenských škôl, to nepôjde. To by sa však niekto musel spamätať, bez peňazí to nepôjde. Preto nerozhadzujte na somariny, žiadne transportéry, situáciu nevyriešia!!!
 


Najčítanejšie na SME Domov