SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vzišli z kandidátky strany, opustili ju a prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

politické krytie

je dôvodom vstupu do politiky a možnosť byť pri rozdeľovaní peňazí. Tak sa vyformovala aj tá skupina poslancov, ktorí od ´89 sú stále v politike a prešli aj štyrmi - piatimi stranami. Dosť tvrdo táto privatizácia moci pri rozdeľovaní peňazí a majetkov dopadla aj na agrosektor viď. https://www.aktuality.sk/clano...
Voliči nevolia podľa spísaných Programov strán, volia podľa sympatií k tomu-ktorému predsedovi strany.
Preto ani voliči nehodnotia plnenie sľubov, ktoré im boli sympatické, ale len intuitívne veria alebo neveria jednotlivcom a musia si vybrať list s menom obľúbenca a tak volia stranu.
Bez peňazí sa nikto do politiky nedostane, pretože voliči ani nevedia, že žije.
Od ´89 boli v parlamente stovky poslancov ktorí sa tam dostali len preto, že boli na liste obľúbeného predsedu a hlasovali tak, ako predseda povedal.
Ak sú tzv. "nezávislí poslanci" tak sú asi nezávislí od predsedu.
Stranícka demokracia sa môže nazvať aj predsedová demokracia. Je však otázkou či to ešte je demokracia.
 

 

veru tak, aj v 1933 tak zvolili Nemci Hitlera a žiadna predsedová demokracia neexistuje, len jeho vôľa nad všetko ostatné. Toto volia tupci.
 
Hodnoť

Mašinéria? Zločinecká mafia je to!

.
 
Hodnoť

Nuž

ziskuchtivosť je silný tmel. Preto v koalícii poslanci poslúchajú. Veľmi nad tým mudrovať netreba.
 
Hodnoť

Presne tak.

Pokiaľ voľby 2020 dopadnú ako si predstavujeme, počet poslancov Smeru bude opäť nižší.
Tí zostávajúci budú ešte pevnejší a tí nezvolení budú hľadať, kam by sa pridali aby sa v roku 2024 mohli do parlamentu vrátiť. Alebo aspoň do toho VUCkárskeho alebo mestského. Túžba po oslovení "poslanec" je nekonečná (najmä u smerákov, lebo tam inak intelektu skutočne niet) a kto je tak raz oslovený, je nakazený.
Chcel by som veriť, že mnohí, najmä smerácki teraz poslanci (alej SNS...) po roku 2020 vymenia poslanecké lavice za tie na súdne a so sklonenými hlavami. Verím, že najmä tí birmovaní tam budú medzi prvými.
 


Najčítanejšie na SME Domov