SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

KDH prijalo dokument Oslava rodiny, má pomôcť rodinám nebáť sa mať deti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Áno...

"rodina je základ"...
Vidíme to na tom, že tento štát de facto ovláda zopár rodín a dostať ich tam kde patria aj s ich prisluhovačmi, bude asi nemožné...

Slovák vždy myslel najskôr na "rodinu" a ostatné bolo druhoradé...

morálka, zodpovednosť, čestnosť, spravodlivosť,....
VKDH by si mohli spomenúť aj na tieto hodnoty...., lebo bez týchto hodnôt nefunguje ani rodina a môže vlastniť hocia aj miliardy...
 

 

Áno, rodina je základ a deti požehnaním. Ale aj deti si zaslúžia plnohodnotný život a k nemu patrí okrem lásky aj materiálne zabezpečenie. Čo to bol za život, keď sa v kuchyni a jednej, dvoch malých izbách tlačilo 10-12 detí, samozrejme, plus rodičia, a nezriedka aj starí rodičia. To nebolo o láske, to bola z núdze cnosť. A ako sa uplatnili tieto deti v živote - vačšina z nich ostala do konca života drieť na kamenistých políčkach, alebo robili námedzných robotníkov, za prácou chodili na Moravu, robili v baniach, alebo vysťahovalectvo. Dnes chce KDH apelovať na štát, aby sa stavali nájomné byty, nízkorozpočtové byty, štát dával rodičom 100 € na dieťa a ešte neviem, aké výhody. Ja osobne s týmto všetkým na 100 % súhlasím. Ale, nemotalo sa náhodou KDH vo vláde, ktorej reformní ekonómovia tvrdili, že štát tu nie je preto, aby vodil občanov za ručičky a každý sa má postarať sám o seba? Nie je to tak dávno, čo sa dvíhala vlna kritiky, ak Fico “zaviedol” cestovanie pre žiakov, študentov a dôchodcov zadarmo, a dnes chce KDH rozšíriť tieto výhody na celé rodiny. Prečo vtedy KDH nezaujalo k tomu pozitívny postoj a nedeklarovalo, že je to pomoc rodinám s deťmi /deti bohatých rodičov sa prevážajú v drahých autách a vlaky zadarmo sú im ukradnuté/. Nuž a nestačím sa čudovať, že 80 % mladých ľudí by chcelo mať rodičov pri sebe a postarať sa o nich v starobe. Ešte chýba zdroj, z ktorého tento údaj prevzali. A vlaky zadarmo pre dôchodcov - to nie je tiež súčasť našej starostlivosti o rodičov, starých rodičov? Keď som tu čítala komentáre k tejto téme, mala som dojem, že vačšina diskutujúcich zabudla, že má, alebo mala rodičov a starých rodičov.
Vážené KDH - to čo tu teraz deklarujete, je insitná predvolebná kampaň, a zaberie možno tak akurát na Orave.
 
Hodnoť

 

Lojzo Hlina ako aktivista-bojovník za spravodlivosť bol chlap na správnom mieste, bol etalon človeka, čo povie pravdu do oči zlodejom. Teraz, keď vstúpil do KDH, začal blbnut v duchu nezmyslov pohlavárov KDH. Lojzo, toto je každému jasne. Najskôr treba vymyslieť, ako to tu normalizovať v krátkom čase bez prehnaných nábožensko orientovanými hlúposťami. Platy sú v reálne 500-600€ v čistom, čo to je? Bývanie je v nedohľadne. Samé spotrebné úvery, aby žili ako ľudia. Rodina je zodpovednosť, finančná vyzrelost, navodenie pocitu zodpovednosti. Všetko je ťažko splniteľné a preto rodina prichádza až na skoro staré kolena, lebo trvá 10 rokov, pokial sa človek vôbec na Slovensku postaví na svoje nohy a to mu musí pomáhať rodina, musí mat šťastie v živote, práci a možno mat aj dve práce.
 
Hodnoť

KDH je skutočne prezieravé.

Veď už klesá porodnosť aj u romského etnika.To pre Slovensko,predovšetkým východné je vážna hrozba.
 
Hodnoť

 

nech mi su clenovia KDH vzorom a nech maju 10-12 deti a pridam sa aj ja.
 
Hodnoť

Asi tak

Bezdetni čo si chcú celý život len užívať by mali mať vyššie odvody aj dane. Pocas svojho života plneho zábavy a bezstarostnej jazdy maju dosť príležitostí zabezpečiť sa na starobu. Ďalej:
1dieťa daňový bnus ako dnes cca 25€
2. dieťa 100€
3. dieťa 150€
4..a každé ďalšie dieťa 25€
Pozor, len pracujúci rodičia.
 


Najčítanejšie na SME Domov