Znamená to aspoň toľko, že si trochu odsedí, podobne ako Majský. Potom nastúpia právnici, ktorí ho budú vysekávať z basy, prípade 12 rokov vymýšlať dôvody na 30 odložení súdu.
To je tragédia. Zavrú do väzby evidentného lumpa , ktorý tam už mal dávno hniť a ľudia tomu nechcú veriť, že sa tak stalo...to sme sa kde dostali so spravodlivosťou po 30 rokoch "budovania" spravodlivosti pre všetkých páni politici ? A to myslím všetci politici od revolúcie až po dnešok!?
Neznamena nic, akurat sa ludia pytaju, ake ine svinstvo treba zakryt, ked uz sibrinkuju Kocnerom. Zeby nedoriesenych farmarov, biomasu? Alebo nieco novsie? Potesme sa, kym je v base, za chvilu ho pustia, procesna chyba, nedostatok dokazov, slabe obvinenie atd. s patricnym ospravedlnenim. Nuz ale co sa da ocakavat od tejto vlady a tychto sudov? Spravodlivost, ako sme videli doteraz, urcite nie.
Aj keby bol Kočner v base len niekoľko dní, musel to byť pre neho šok, s takým vývojom nerátal. On, ktorý všetko vie, na každého má niečo, ťahá za nitky a vie, ako vyhrážkami a zastrašovaním dosiahnuť svoje. Ktovie, ako mu bude pasovať mundúr? Majú tam vôbec takú veľkosť? A bude spokojný so stravou? Spoločnosť mu ale vyhovovať nebude, je zvyknutý na iné. Ale netešme sa, dlho tam nebude.
Empirická odpoveď je nie. Príklad - Glance house. Ľudia zaplatili zálohy na byty, ale roky sa k nim nemôžu dostať. Čo myslíte, deje sa niečo s bytovkou, okrem chátrania? Čo robí polícia, prokuratúra a súdy? Prečo predseda vlády nevyletí z kože, že takto sa babre s občanmi?
že ten sudca ho chcel nechať von z basy, tak ma napadá. či by teraz keď je Kočner opäť zavretý, nemal isť za ním sedieť aj on. Ako člen organizovanej skupiny. Či?