SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stovky učiteľov cez prázdniny stále končia na úradoch práce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ja si potriedim

fotky,dokumenty za 1-2 dni a to mam riadny rozsah,co tam robia 2 tyzdne...
 

Dobry ucitel

sa urcite nenudi. Ked dokonci tu horu byrokracie, co musi robit, tak sa napriklad samovzdelava, alebo vyraba a opravuje pomocky, na ktore nedostane peniaze, alebo sa venuje individualne talentovanym ziakom (stretol som sa s takym pripadom)..
 

 

Zvyšok toho, čo je v tej vete, z ktorej ste si vypichli len to triedenie fotiek a dokumentov.
 

 

My ideme do skoly tusim na 4 dni. Tam mame skolenie bozp alebo opp a zo zakona povinne skolenie od nejakej psychologicky. Na konci roka sa odpajaju vsetky pocitace, posuvaju skrine, davaju dole nastenky aby sa vsade poumyvalo a na zaciatku roka to ide spat. Dalej sa robi vyzdoba tried, uprava arealu a davaju sa dokopy pc, ktore sa v kazdej triede odpajali, aby boli v miestnosti so senzorom. Dalej zasadnutia mz a pk a priprava planov. A samozrejme kava, vela kavy. Ale neboj mame toho este viac, to len z toho clanku vyzera ze si valame sunky...
 
Hodnoť

Veď máme sociálny štát

tak sa treba o nepracujúcich učiteľov postarať. Musíme nejako využiť tie nezamestnanecké fondy čo tvoríme v sociálnej poisťovni.
 

Keby si bol riaditeľ

(ja ním nie som) a musel by si kuchárkam, školníkovi, upratovačkám, ... z rozpočtu doplácať minimálnu mzdu, tiež by si rozmýšľal, ako ušetriť. Nakoniec, štát nízkymi tabuľkovými platmi takto šetrí rozpočet, tak prečo "neodrbať" štát - pošlem učiteľov na úrad práce (podľa https://www.cas.sk/clanok/4157... to vychádza na nejakých 80% čistej mzdy) a v septembri im rozdiel doplatím.

Politici sa zahrali na sociálnych, ale v podstate hlavne riešili problém, že im riaditelia začali "tunelovať " fondy pre podporu nezamestnanosti. Ako krásne sa dá "predať" riešenie problému :)

Mimochodom, zaujímalo by ma, ako to riešia s dovolenkou - lebo polovicu by im vlastne pri výpovedi mali preplatiť. Nepredpokladám, že stihli vyčerpať 22 dní - to je vlastne jeden mesiac zaplatený. Vlastne som na dovolenke (OK, musím sa hlásiť na úrad práce - koľko? Raz za dva týždne?), príjem zabezpečený, tak aký problém? Jedine potenciálna neistota, či ma vezme v septembri.
 

Najväčší kapitalisti,

Sú socialisticki riaditelia škôl, ja keď dám chlapov na UP, viac ku mne nenastupia, akurát cigáni sú radi keď ich zoberiem na jar naspäť.
 

 

tá neistota sa dá ostrnániť, podpíšu hneď zmluvu s nástupom od septembra

len ak si správne spomínam takto vetviť zmluvu na dobu určitú sa dá maximálne 3 roky
 

Lenže to sa netýka učiteľov

Lenže to sa neýka učiteľov, lebo potom by napr. VŠ zákon nemohol platiť

ZÁKON 131/2002

z 21. februára 2002 (pozn. Áno naši "zákonodraci", nám "darovali" 131 zákonov a in7ch právnych predpisov za prvých 52 dní roku 2002)

o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov

http://www.zakonypreludi.sk/zz...


§ 77

Obsadzovanie miest vysokoškolských učiteľo

2) Pracovný pomer na miesto vysokoškolského učiteľa so zamestnancom, ktorý nemá vedecko-pedagogický titul alebo umelecko-pedagogický titul „profesor" ani „docent", možno uzavrieť na základe jedného výberového konania najdlhšie na päť rokov.

(tu je neobmedzené reťazeniei)


(4) Vysokoškolský učiteľ môže obsadiť funkciu docenta alebo profesora na základe jedného výberového konania najviac na päť rokov. Ak vysokoškolský učiteľ obsadil funkciu docenta alebo profesora tretí raz, pričom celkový čas jeho pôsobenia v týchto funkciách dosiahol aspoň deväť rokov, a má, ak ide o funkciu docenta, vedecko-pedagogický titul alebo umelecko-pedagogický titul „docent" alebo „profesor", a ak ide o funkciu profesora, vedecko-pedagogický titul alebo umelecko-pedagogický titul „profesor", získava právo na pracovnú zmluvu s touto vysokou školou na miesto vysokoškolského učiteľa a na zaradenie do tejto funkcie na dobu určitú až do dosiahnutia veku 70 rokov.


(Tu teda môže docent, y ktorého sa po 14-ich rokoch stane profesor , čakať 29 rokov a 6 reťazení na zmluvu na dobu neurčitú )
 

 

vďaka za doplnenie
 

nie je za čo

nie je za čo ďakovať
 
Hodnoť

Hovorkyňa Ria Fejk

Ďakujeme pani hovorkyni za zavádzanie verejnosti výrokom o 45 dňoch dovolenky. Štandard v našom regióne je 35 dní dovolenky, dovolenka pedagógov v letných mesiacoch trvá 7 týždňov, prvý júlový a posledný augustový týždeň učitelia pracujú v škole. Hovorkyňou uvedených 45 dní ani nie je potrebných, keďže júl a august 2018 majú dohromady 43 pracovných dní.
 

Hovorkyne nemám rád

Preto som preveril ako zavádza. Musím napísať že zavádzate Vy.

Tu je kolektívna zmluva vyššieho stupňa s podpisom ministra:

https://www.ozpsav.sk/files/kz...

V čl. II. ods. 2 sa zamestnancom podľa §103 ods. 3 Zákonníka práce priznáva 9 týždňov dovolenky.

podľa §103 ods. 3 Zákonníka práce sem patria:

§103 ods. 3 Zákonníka práce
Dovolenka riaditeľa školy, riaditeľa školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia, riaditeľa špeciálneho výchovného zariadenia a ich zástupcov, učiteľa, pedagogického asistenta, majstra odbornej výchovy, trénera športovej školy, trénera športovej triedy, korepetítora, zahraničného lektora, vychovávateľa a dovolenka odborného zamestnanca podľa osobitného predpisu je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.

Čiže zo zákona 8 týždňov, z kolektívnej zmluvy 9 týždňov.


Ak nechcete učiť príďte na linku. Máme tu dobré platy. Nástup 800€.
Budete pracovať v 3 smenách napr. od 6.00 do 14.00 s jednou prestávkou na obed.
Na dovolenku budete mať 4 alebo aj 5 týždnov. A min 3. si vyčerpáte počas celozávodnej dovolenky.
 
Hodnoť

Cez prázdniny nezamestnaný ?

Najlepší príklad ako odstrašiť aj posledné zvyšky chlapcov, ktorí uvažovali o učteľskom povolaní !
 

 

asi tak...
a este ako prilakat tych najlepsich A NAJSCHOPNEJSICH. pripadne ludi z praxe aby odovzdavali svoje skusenosti...
a este par fraz o finskom skolstve a o potrebe reformy a zmeny. good idea - slovakia
btw. toto sa stalo aj mne ked som ucil prvy rok. riaditelka nas vyhodila na konci roka vsetkych mladych. celkovo 5ks. cez leto som si nasiel inu robotu a do skoly som sa uz nevratil. nie som ***** aby som bol kazdy rok cez prazdniny na pracaku a cakal ci sa niekomu uraci ma zobrat v septembri naspat...
 


Najčítanejšie na SME Domov