SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko je továreň na tituly. Pravidelne si po ne chodia aj zo zahraničia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pre

vysokoškolské tituly si chodilo (chodilo!!) množstvo politikov ČSSD, strany spriaznenej so smerom. Šéfoval tomu súčasný ústavný sudca zo Smeru, Mamojka. Kriste. Kde to žijeme??
 

 

Vo svete, kde je dôležitejší papier, ako to, čo má človek v hlave a akú prácu za ním vidno.
 

Ked más

za konkurenta v konkurze na nejaké pracovné miesto, takého cloveka a vyhrá to tak asi by si zmenil názor...
 

 

Mozno aj nie - znamena to, ze HRisti danej firmy su babraci a v takej firme by clovek asi pracovat aj tak nechcel, ci? ;)
 

Jasne príklad Richter

Tupelo brusič z Calexu a v Sládkovičove dostal magistra a ešte ma aj JUDr a kto vie, či nie je aj plukovník. Tato bývalá večerná univerzita Marxizmu Leninizmu produkuje naozaj skvosty inteligencie. Treba zmenu volebného systému inak tu bude Kocúrkovo https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

Bolo

to len podpichnutie, ja sám, po prvom zamestnaní este za komousom som uz nikdy ziadny papier o titule pre prácu nepotreboval...

Ale bohuzial vo vacsine prípadov, je ten papier, akokolvek získaný, potrebný - aj vo svete - na SR uz nezijem skoro 25 rokov...
 
Hodnoť

 

Skolitelka Zdeňka Králíčková a praca o chove kralikov. No pekne!
 

 

Teraz aspoň vieme, čo to znamená keď sú tu vysoké školy, profesori a ministri pre srandu králikov.
 

 

Uz jej neostava nic ine, len vziat do zajacich...
 
Hodnoť

Stačí si spomenúť, kedy

a kde to začalo. Blahej pamäti ocko vlasti nasúkal vysoké školy takmer do každého okresného mestečka. Bolo sa treba zavďačiť jeho pochlebovačom a podporovateľom. Na takú zemičku, akou bolo Československo by bolo stačilo, keby si staré, dobré univerzity otvorili svoje pobočky v miestach, kde by boli vhodné podmienky z hľadiska potrieb štátu. Ak nič iné, rozhodne by sa ušetrilo na tvorbe kompletných vysokoškolských senátov. A samozrejme na ich finančnom krytí. To by však odporovalo myšlienke na odvďačenie sa chlebodarcovi. Myšlienka sa ujala a pretrvala až do ... kedy? Žiadna vláda doteraz nenašla odvahu, alebo dokonca ani nepocítila potrebu, urobiť poriadok v školstve. Okrem prázdnych rečí, samozrejme. A tak si tu žijeme a užívame komunizmus zmiešaný so socialistickým kapitalizmom. Platiť za budú ešte naši vnuci.
 
Hodnoť

 

Hlupákovi žiadny diplom ani titul nepomôže. Akurát takýto smejd môže narobiť viac škody ako úžitku.
 

nejde o to...

Praveze najma debilom to pomoze to umozni pracovat tam, kde by bez diplomu nemohli.

A ano mas svatu pravdu. Cisty ***** na mieste kde by nemal byt je katastrofa. Pozri sa co za material dnes fasuje VS tituly. Clovek ani nema chut posietal decka do skoly a mam panicky strach z toho kto mi bude za 20 rokov operovat prostatu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

 

Najnovsi level je, ze vyleze kuchar v bielom plasti z kuchyne a je z neho pan doktor. Ani titul nepotrebuje :)
 

 

Súhlasím - a bohužiaľ, takýchto šmejdov sa za ostatné roky, odkedy mečiar zriadil rôzne podradné VŠ, bohato.
Isto mnohí z nás poznajú nasledovné: človek, najlepšie "náš" dostal istý menej či viac - dôležitý post', lenže na tento post bolo predpísané určité vzdelanie. Náš človek ho ale nemal a tak akože "vyštudoval našu školu". A ako píšu priatelia nižšie, páchajú na tých postoch neuveriteľné škody.
Tak to býva, keď hlupák (alebo minimálne akcentovaná osobnosť) dostanú moc a nech je to hoc "iba"riaditeľ nejakého ústavu....alebo "malý" vedúci,ale s veľkým egom, ktorý má pod sebou aspoň štyroch pracovníkov.
Tento spôsob získavania vzdelanie neskutočne znižuje povedomie o úrovni všetkých VŠ na Slovensku . A šancu tých, ktorí študovali poctivo, na poctivý pracovný postup.
 
Hodnoť

 

"Hlupákovi žiadny diplom ani titul nepomôže. Akurát takýto smejd môže narobiť viac škody ako úžitku."

doplním, kvôli presnosti,titulovaný šmejd,
lebo taký sa potom uchádza o vplyvné posty, kde má viac možností narobiť viac škody, ako úžitku.
 

Problém vidím

v tom že takýto šmejd tú prácu dostane lebo má potrebný papier. Budujeme znalostnú ekonomiku. Stotisíc sociológov, milión právnikov náš cieľ. Porazíme Ameriku najneskôr do roku v ktorom bude dialnica z BA do KE čiže do roku 2010! :-)
 
Hodnoť

 

pridám vlastnú skúsenosť.
Môj syn skončil Masarykovu uni. a pracuje v Prahe pre rôzne zahraničné firmy, v Nemecku ho všade titulujú "inžinier", hoci nie je držiteľom tohto titulu.
Neviem, že vtedy muni už udeľovala Mgr.
Oslovujú ho tak podľa pracovného zaradenia, nie podľa "papieru".
 


Najčítanejšie na SME Domov