SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdravotnícki odborári kritizujú nápad SaS o školnom, varujú pred diskrimináciou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

súdružke cigánikovej

asi preskakuje :-) ani normalizátorom v 50 rokoch by také niečo nenapadlo. ak už, tak nech platí každý kto odíde. aj stavbár, kuchár, umelec atď...
 

Sudrzka Matka Hubova ci kolko nikov mas

co tak si nastudovat kolko stoji studium lekara., ci ich je dostatok,,, a co rada drujes svoje peniaze z dani na studium lekara ktory nebude liecit doma ale v zahranici a ty mu to este prelatis..

V uk stoji studium okolo 50 000 pre lekara no celkovo stoji lekar asi 200 000 celkovo,,,, tak ak zoberme 1/2 vydavkou...si rada ze 100 000 vyhodis z rozpoctu na sk lekara ten nelieci slovakov ale bohateho nemca,anglicana,, atd atd,,,

naozaj mame tolko zdrojov na rozdavanie???

a mohla by si zmenit i to oslovenie,,, ak ta tak voliali v strane sudruzka,,,tak uz zijes v demokracii
 

a čo je také drahé na

výučbe lekára? nože daj info a podrobne. knihy si kupuje sám, pomôcky detto, plášť , fonendoskop ...prax v už postavených nemocniciach, nestavajú im nové len na výučbu, tak ako v niektorých iných oboroch, prednášky slabo platenými vyučujúcimi, posluchárne predpotopné...za prax v nemocniciach, v ambulanciách medikom neplatia, na rozdiel od napríklad učňov daného remesla...

takže poprosím relevantný rozpis nákladov na štúdium lekára a porovnať s iným štúdiom.

a nepleť sem Uk. v uk za štúdium platia aj iní, nielen medici.

a prečo by sme mali platiť za štúdium stavbárovi, keď odíde robiť do zahraničia? ak, tak nech platia všetci. ak nie, tak nikto. v opačnom prípade ide o porušenie ľudských práv jednej
skupine ľudí.

zdroje sa rozdávajú kadejako a kadekomu ale nie budúcim lekárom. taká je pravda.
 

 

otázka "čo je také drahé na štúdiu lekára" je hlúpa. jednoducho 6 ročné štúdium je náročné, platia sa asistenti, profesori, vyučujúci lekári, platia sa hodiny a hodiny štúdia, pomôcok, praxe atď. Máte vyštudovanú medicínu? v opačnom prípade sa nevyjadrujte, lebo je to ako keby ste sa vyjadrovala ku medzihviezdnemu priestoru. medicína je všade jedno z najdrahších štúdií.
 

ale nehovor :-)

je to mýtus. Je náročné ale na študenta. On si to "oddrie". Jeho čas, námaha ale aj zdravie, Zanedbávanie priateľov, rodiny. Aké pomôcky? Všetko si musí kúpiť sám. Veď to popíš. Vyučujúci lekári? Tí ktorí nemajú na medikov čas a utekajú pred nimi, pretože ich čaká vizita, potom operácie, potom ambulancie? Medicína sa musí naučiť , je to kopec vedomostí a tie si musí do hlavy zafixovať študent.

Takže čakám na rozpis nákladov na štúdium medicíny.
 

 

Vidím, že slovenské krčmy sú plné odborníkov nielen na cyklistiku, hokej, zálohovanie plastových fliaš, ale aj na ekonomiku lekárskych fakúlt
 

 

nemienim nikoho o ničom presviedčať. choď študovať. Ja mám medicínu dávno vyštudovanú. na našej slovenskej výbornej fakulte.
 

 

Všetci tí asistenti a profesori sú prevažne normálni lekári, ktorí sa na 90% venujú liečbe pacientov a maximálne na 10% nejakým študentom. To je obrovský rozdiel oproti väčšine ostatných vysokých škôl, kde vyučujúci v reálnej praxi obyčajne moc nepôsobia.

Takže práve naopak, z hľadiska personálnych nákladov na vyučujúcich je medicína jedno z najlacnejších štúdií čo tu máme ...
 

ešte dodám

šíčke- učnici musí štát/škola kúpiť stroj v hale kde sa učia šiť. medik sa učí na prístrojoch ktoré slúžia nemocnici, ambulancii, nemusia mu kúpiť nové len pre neho v nejakej hale.
 

 

porovnávať šijací stroj s mŕtvym telom, na ktorom sa učí medik a následne miliónovými prístrojmi, na ktorých pracuje, môžete asi len vy.
 

virtuálne finančne zosobňovať

mŕtve telo a vybavenie nemocníc medikovi a jeho rodine môžeš len ty súdružka, ktorá si zrejme pracovala a študovala v časoch budovania socializmu.

A vieš koľko stojí taká lokomotíva, lietadlo na ktorých pracujú študenti dopravnej, leteckej fakulty, alebo robotická linka v automobilke na ktorej sa učia žiaci,alebo vysoká pec v železiarni na ktorej pracujú žiaci budúci hutníci?
 

 

ty si ťažký prípad, s tebou sa rozprávať normálne nedá. apropos, nie som súdružka a neštudovala som v časoch socializmu.
 

ja viem :-) mňa také

tvoje "normálne" ničím nepodložené a zaužívané rozprávanie nepresvedčí.

"platia sa asistenti, profesori, vyučujúci lekári, platia sa hodiny a hodiny štúdia, pomôcok, praxe" presne tak ako aj na iných vysokých školách. a vieš vôbec koľko za hodinu výučby dostane vyučujúci lekár? aké horibilné sumy stojí štát prax medika? daj sem nejaký príklad. veď už aj rukavice si musí kúpiť sám.
 

 

Haha, som to vždy vravel, že Sulík je zakuklený súdruh. Plné ústa toho ako trh všetko zariadi a zbytočná byrokracia a štát sa nemá do ničoho starať a zrazu aha Sulík a jeho družina chcú komunisticky regulovať niečo do čoho sa štát nemá starať :D
 

 

Hlavne ze sa ozyva neomarxista ako si ty, ktory volil slizkeho Bugara a ma na svedomi pokracovanie vlady bolsevika Fica.:-)
SaS nema moznost zrusit financovanie vysokych skol statom. Preto tieto kontraverzne snahy aspon zmensit mozne vysoke straty. naprosto iracionalni a nemoralni socialisti ako si ty by vyskakovali este podstatne viac, ak by SaS chceli zrusit financovanie vysokych skol statom. Nech urobia cokolvek, tak ty na nich budes iba nenavistne prskat jedovate sliny, sudruzenko bugarovec.:-)
 

 

Zaujimave, ze sudruh Sulik, pochoden slobody, nebol vo svojich nazoroch taky flexibilny pri pozicke Grecku. Teraz dava navrhy, ze by ho aj Gottwald ocenil. Ako vtedy, tak aj teraz, len sa prejavuje, ze mu nejde o ziaden liberalizmus a slobodu. Ale len o vlastne ego a premierske kreslo. Deprivant.
 

 

Preco sa podpisujes ako deprivantom?
 
Hodnoť

Žiadne "nútené" práce

Spoplatniť vysokoškolské štúdium, študenti a hlavne ich rodičia si rozmyslia či budú ich deti študovať len pre titul. A keď sa po skončení štúdia rozhodne študent že bude pracovať v zahraničí, nech sa páči. Lebo takto občania platia študentom VŠ a oni po skončení roztiahnu krídla a odletia. Vyhovárať sa že v zahraničí viac zarobia sa môžeme všetci, lebo úroveň platov v Rakúsku a v Nemecku nedobehneme ani keby nám utekali oproti.
 

Nemám nič

proti spoplatneniu VŠ štúdia,ale celého.Nie len lekári-to je do očí bijúca diskriminácia lekárov.
Dať platiť každému kto vyštuduje a odíde,aspon odpadnú všetky tie VŠ na predlžovanie detstva alebo na radosť rodičom,prípadne to ma nebaví skúsim druhú,ani tá ma nebaví,možno tretia,len robiť ani zaň.Tiež by som spravila virtualny učet IT pracovníkom,ktorých máme tiež nedostatok a taktiež všetkým absolventom tých mimovládkových odborov ako sociálna práca atd.Ved v teréne v osadách,v starobincoch nemá kto robiť a VŠ socialna práca chrlí absolventov,tak kde sú?
 

 

Socialna praca VIP studium pre statnu spravu,tam su ! Lebo inde sa nechytaju!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov