Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mikloško pôjde do prezidentských volieb s podporou OKS (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Strana zároveň považuje za dôležité, aby kandidát demokratickej opozície postúpil do druhého kola prezidentských volieb, zvíťazil v ňom a stal sa na ďalších päť rokov prezidentom SR."

To sú bezobsažné bláboly ako z Biľakovho prejavu :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to úplne najlepší kandidát, to je jasné, veď kandiduje už tretíkrát.
Keby sme mu spočítali tie predchádzajúce dva volebné výsledky aj s tým čo dosiahne v týchto voľbách, tak to možno bude aj dvojciferné číslo, a to je už čo povedať.
Strana bez šance dostať sa do parlamentu podporila kandidáta bez šance dostať sa do druhého kola.
Vidno za tým jasnú stratégiu - keď nie my, tak ani on :)
Koalícia neúspešných. Politici, pre ktorých nie je dôležité vyhrať voľby alebo čokoľvek dosiahnuť, ale mať pravdu. Tú svoju, samozrejme. Tú, ktorá inak väčšinu ľudí vôbec nezaujíma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

niet co dodat

smutna pravda o stave naroda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mikloško by bol dobrý prezident,ale nema šancu vyhrať voľby.

Zoberie cca 5000 hlasov kandidátovi demokratickej pravice,ak taký bude kandidovať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak mám ako pravicový volič voliť kandidáta, ktorý zaplavil slovensko bilbordami, pritom ani neviem ako znie jeho hlas. Mistrík môže byť skvelý prezident, rovnako tak môže byť z neho aj druhý Procházka.
Odmietam taketo vytvaranie verejnej mienky, je málo okamihov, kedy sa štát pýta na môj názor. Jedným z takýchto chvíl sú volby, neprepasiem túto chvílu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Účel?

Pri väčšine kandidátov si treba položiť úplne jednoduchú otázku, že prečo vlastne kandidujú, aj vedia veľmi dobre, že nielen nemajú šancu získať výraznejšiu podporu, ale že vôbec prečo sa určití kandidáti z určitými ideologickými politikami vôbec pustia do prezidentského kvázi sú-boja...

Kresťanskí fanatici, fašisti a alternatívnci, je to len jedna vzorka ako rozložiť tieto témy do viacerých častí, cez kandidátov, aby jeden nemal ťarchu všetkého naraz, odpútať pozornosť...

Pritom radikalizácia slovenskej spoločnosti doslova napreduje, a čo bolo pred 10-15 rokmi nemysliteľné, je dnes štandardom, doslova sa štandardizujú extrémy, ibaže... tieto extrémy majú aj voličskú podporu.

Dnes je 40% voličská podpora presne v tomto ideologickom rozmere - kresťanskí fanatici, fašisti a alternatívnci, ktorí sa zlievajú do jednej ideológie, hoc rozdelení do politických subjektov.

Ľudia akoby sa odtrhli od slušnosti, a začínajú byť agresívnejší, útočnejší, ideologicky hlasnejší, nebojácnejší v prejave napr. na sociálnych sieťach, mysliac si, že beztrestne môžu nielen písať čo chcú, zdieľať kdečo..., ale dáva im to pocit, že ak to môžu a robia tí, verejne činní, je to presne to, s čím sa stotožnia, a keď sú potom so svojimi zdieľateľmi ... navzájom sa utvrdzujú vo svojej pravde, o to horšie, že sa prepája fašizmus a kresťanstvo, ako kedysi. Fiktívny nepriateľ sa nájde vždy, stačí mať spoločný "záujem".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kandidát

to je samozrejme slušný a pozitívny. Každopádne mne hodnotovo viac vyhovujú Čaputová a Mistrík. Tiež mi prekáža jeho odtiahnutie sa od druhého kola prezidentských volieb v čase, keď súťažila Radičová s Gašpim, čo tiež zrejme prispelo k výhre Gašpiho.
Každopádne pokiaľ by prešiel do druhého kola a tam by nestál proti nikomu z mnou preferovanej dvojice, nemal by som žiadny problém ho ísť voliť. Som presvedčený, že by bol dobrý prezident, za ktorého by sme sa nemuseli hanbiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keby nekandidoval

keby nekandidoval v 2004 , prip. nekandidoval Butora tak mohlo byt 2.kolo Meciar - Kukan
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na ten Mikloskov udajny jednozncny v clanku tak propagovany protifasisticky postoj by som sa moc nespoliehal. Kazdy si moze pozriet video

https://www.youtube.com/watch?...

kde si v casovom okienku 11:15 - 11:20 srdecne v kostole potriasa ruku s Kotlebom.

O jeho podiele na pretlaceni vatikanskej zmluvy, ktora zabezpecuje prizivnictvo cirkvy na danovych poplatnikoch tiez nie je pochyb. Jasne aj tym dokazal, ze mu je koncept tolerancie, rovnosti prav a respektu k slobode ostatnych ludi naprosto neznamy, a ze napriek jeho proklamovanemu odporu proti komunstickej totalite mu ine totality nevadia.

V neposlednom rade by som este spomenul jeho narcisticke a egocentricke spravanie sa v prezidentskych volbach, ked svojou iracionalnou tvrdohlavostou vydatne dopomohol k zvoleniu Gasparovica.

Myslim, ze Slovensko malo uz neschopnych, iracionalnych a neetickych prezidentov viac nez dost a nemalo by sa k tejto tradicii znovu vracat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedná zbytočná strana podporuje jedného zbytočného kandidáta.Za živého boha si neviem spomenúť,čo bratia Mikloškovci za svoje dlhé pôsobenie v slovenskej politike priniesli niečo dobré pre občana tohto štátu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mikloško môže byť.

Je vysoko pravdepodobné, že ho budem voliť. Je to slušný človek, žiadny socialista, ani exhibionistický liberál, vzdelaný s protikomunistickou minulosťou a čo je pre mňa osobitne dôležité, je to kresťan a podľa mojich informácií, aj praktizujúci katolík. No a v čase spochybňovania našej histórie a kultúry a tradícií rôznymi " teológmi" a inými vykladačmi " humanizmu" a snahami odviesť našinca a hlavne mladých ľudí od viery a katolicizmu, si myslím, že Fero Mikloško na poste prezidenta by mohol tieto procesy utlmiť a zvrátiť, tak, aby sme sa vrátili k prirodzeným hodnotám, ktoré vyznávali stáročia aj naši predkovia. Óra et labora. V tom najlepšom slova zmysle. Pretože, chvala Bohu, Slovensko je zatiaľ ešte štát nás Slovákov a národností žijúcich v bývalom Uhorsku s väčšinou katolíkov/70-80%. A toto by sa malo rešpektovať a verím, že Fero Mikloško ako prezident to aj rešpektovať bude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja naopak dufam, ze netolerantnych, fanatickych a bigotnych katolikov uz nie je ani zdaleka 70-80%, a ze sa ziadnej katolickej totality nedockame. Dost bolo tej komunistickej, urcite ju netreba nahradzat totalitou inou. Miklosko je predstavitel neznasanliveho klerikalizmu, co jasne dokazal tym, ako sa podielal na uzakonneni a vzdy obhajoval prizivnictvo cirkvi na state zakotvene vatikanskou zmluvou. To je jasny dokaz jeho totalitneho zmyslania, co ziadna jeho udajna protikomunisticka aktivita nezmaze.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov