SME
Nedeľa, 18. august, 2019 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak bol unesený Vietnamec na Slovensku, bol to trestný čin (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vlčiak nemôže pohrýzť svojho pána.Slovenská realita je taká že čo sa týka prokuratúry,polície a justície všetko je v rukách mafie tak sa nám Nemci nečudujte že vyšetrovať nebudeme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čižnár nemal byť GP, lebo oficiálne zvolený a aj súdom potvrdený bol Čentéš. Čižnár tam bol dosadený na to aby kryl smerácku mafiu a teraz tak aj koná, tým, že nechce vyšetrovať Kaliňáka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mafiánska preprava Kali-let

Sme tu všetci v tejto pidikrajinke za medzinárodne uznávaných blbcov?
Únos človeka (jedno akého) je zjavne vykonaný cez naše územie, naším lietadlom, ktorému let niekto schválil a umožnil aby bez kontroly a overenia o koho sa jedná nastúpil na diplomaticky imúnne špeciálne lietadlo, ktoré mohlo odviesť únoscov a uneseného do hocakej tramtárie mimo náš kontinent a nikoho z kompetentných to nezaujíma?
Nevieme, či sa to stalo vedome - teda kriminálnym spôsobom, nevieme kto sa na prípadnom trestnom čine podieľal, nevieme prečo - za čo a vôbec nikomu to nevadí???
Zajtra teda môžme takto pomôcť nejakým atentátnikom, či celým mafiám?
Skutok sa zasa nestal, hoci všetci čo vidia, počujú, myslia majú na to opačný názor.
Ešte stále sa niekto čuduje prečo máme tak vysoký odliv mozgov do zahraničia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zavlečenie do cudziny I.

Vietnamský štátny občan (Thanh) v súlade so zákonom vstúpil na štátne územie Nemecka a v súlade s azylovými podmienkami požiadal príslušné nemecké orgány o poskytnutie štatútu politického azylanta z obavy pred nezákonnou represiou zo strany štátnych orgánov Vietnamu. Týmto sa začal proces o poskytnutie azylu a Vietnamec bol pod ochranou nemeckej jurisdikcie, jej štátnych orgánov a nemeckej ústavy (vrátane medzinárodných noriem) a z nej plynúcich zákonov.

Existuje reálne podozrenie podložené výsledkami vyšetrovania nemeckými orgánmi, že zločinecká skupina pozostávajúca z predstaviteľov vietnamskej vlády, spravodajskej služby a jej členov pripravili a zrealizovali na území Nemecka, Česka a Slovenska najprv násilné prepadnutie Thanha, tohto obmedzili na osobnej slobode, v rozpore s jeho vôľou ho utajeným spôsobom previezli z Nemecka cez Česko na Slovensko, kde ho utajeným spôsobom preložili do slovenského vládneho leteckého špeciálu, ktorý ho prepravil po medzipristátí v Moskve do Vietnamu (Hanoj), kde ho podrobili súdnemu procesu.

Na základe takto určeného skutku pri určovaní jeho právnej kvalifikácie budem parafrázovať slová J. Ivora s jednou korekciou, že „nemohol“ to byť pokračujúci trestný čin únosu, obmedzovania osobnej slobody alebo pozbavenia osobnej slobody.

Dôvody sú jednoduché :

Trestný čin pozbavenia osobnej slobody (§ 182 TZ) predstavuje určitú formu „väznenia“ obete a túto chráni pred „otroctvom“, čo vyplýva z medzinárodného Dohovoru o otroctve.
Trestný čin obmedzovania osobnej slobody (§ 183 TZ) predstavuje konanie, ktorým páchateľ po určitý čas bráni obeti v užívaní osobnej slobody napr. uzatvorením v miestnosti, zviazaním rúk a nôh.
Pri trestnom čine únosu (§ 209 TZ) je objektom dieťa, alebo osoba postihnutá duševnou chorobou či duševne nedostatočne vyvinutá a konanie spočíva v „odňatí z opatrovníctva“.

Pri právnej kvalifikácii daného skutku je treba vychádzať z faktu, že vietnamský občan s pobytom v Nemecku bol závažným spôsobom obmedzený na osobnej slobode a zároveň proti jeho vôli bol násilne prepravený za hranice Nemecka. Vo vzťahu k Nemecku, Česku či Slovensku, je ktorákoľvek iná krajina „cudzinou“. Pri právnej kvalifikácii je irelevantné, že obeťou tohto zločinu bol vietnamský štátny občan, ktorý v konečnom dôsledku bol prepravený do Vietnamu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zavlečenie do cudziny II.

Každého občana v medzinárodnom meradle chráni Medzinárodný pakt o občianskych a politických právach (publ. č. 120/1976 Zb) prijatý OSN, kde v čl. 9 má každý právo na slobodu a osobnú bezpečnosť a nikto nesmie byť svojvoľne zatknutý alebo zadržaný.

Podľa čl. 12.1. tohto paktu „každý, kto sa právoplatne nachádza na území určitého štátu, má na tomto území právo slobody pohybu a slobody zvoliť si miesto pobytu. 2. Každý môže slobodne opustiť ktorúkoľvek krajinu, aj svoju vlastnú. 3. Vyššie spomenuté práva nepodliehajú žiadnym obmedzeniam okrem tých, ktoré ustanovuje zákon ...“.

Podľa čl. 13 tohto paktu, „cudzinec nachádzajúci sa právoplatne území štátu, ktorý je zmluvnou stranou paktu, môže byť z neho vyhostený len na základe rozhodnutia, ku ktorému sa dospelo v súlade so zákonom ...“.

Pravdaže, Nemecko, Česko i Slovensko sú zmluvnými stranami tohto paktu, ktorý je obsiahnutý aj v ich ústavách (napr. čl. 23 Ústavy SR) a je chránený aj pod trestnou sankciou ako závažný zločin a trestnými kódexami.

Na základe vyššie uvedeného je zrejmé, že páchatelia tohto zločinu ako členovia zločineckej skupiny sa dopustili trestného činu zavlečenia do cudziny podľa § 187 ods. 1, 4 písm. c/ Trestného zákona (písm. c/ ako členovia nebezpečného zoskupenia), s trestnou sadzbou 15 až 25 rokov odňatia slobody alebo na doživotie.

Ide o trváci úmyselný trestný čin, ktorý trvá tak dlho, pokiaľ je udržiavaný protiprávny stav. Z tohto dôvodu je miestom činu každé miesto kde bol tento zločin začatý (Nemecko), územie štátu, cez ktorý pokračoval prevoz takejto osoby (Česko, Slovensko, Rusko), a tento trestný čin stále trvá aj v súčasnej dobe, pokiaľ uvedená osoba nebude Vietnamom vydaná Nemecku späť na jeho územie.

Z tohto dôvodu podľa kritéria územnej pôsobnosti podľa § 3 Trestného zákona sú slovenské orgány činné v trestnom konaní (pravdaže aj každého iného vyššie vymenovaného štátu) povinné vo veci začať trestné stíhanie a vykonávať vyšetrovanie s cieľom zabezpečiť dôkazy o jeho spáchaní i o jeho páchateľoch. Pravdaže je možné v priebehu tohto vyšetrovania sa podľa príslušných noriem európskeho práva vzájomne dohodnúť, či danú vec budú súbežne vyšetrovať všetky členské štáty EÚ (Nemecko, Česko, Slovensko) alebo vyšetrovanie celého prípadu bude vykonávať len jedna z nich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Šátek,
zas Vám patrí môj obdiv aj vďaka.
My laici sme pochopili, netrpezlivo čakáme na každú odbornú reakciu,
a tí, ktorých sa to týka, sa tvária, že nepočujú, nečítajú a nič nechcú vedieť, lebo "Pravda" je v ich rukách.

Nenašepkávajte im v tejto skúške, je to zbytočné, im to nepomôže.
Hanbu si už urobili a urobia si ešte väčšiu, keď nie sú ochotní počúvať, nečítajú zahraničné zdroje a vyjadrenia nezávislých odborníkov,
nezaujíma ich
ani emocionálne naladenia ľudí, ani odborné, ani laické komentáre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že trestný čin nevidí

ani prokuratúra ma vôbec neprekvapuje. Tá toho nevidí príliš veľa a ešte dlho vidieť nebude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vietnamec, Kali a prokuratúra...

Nuž iba zasa.musim povedať, že Kaliho predchodca p.Palko( ak sa mýlim ospravedlňujem sa.) veľmi pochybil keď p.plk.Šateka odvolal z funkcie riaditeľa UBoKu ( úrad boja a korupciou..).
Dôvod..ze p.Satek a jeho.podriadení boli.pánmi vyšetrovateľmi, respwktujucimi a dodrziavajucimi Trestný poriadok, Trestný zákon a ostatné právne predpisy.
Ale o.inom.
Presne a výstižne analyzoval túto kauzu.Iba veľká škoda, že takto.to.nezanalyzoval.toto nikto.od rozohrávača pekla, či už on sám alebo p. " šuplik, " bývalý šéf odboru osob.určenia , t.c. jeho námestník a tiež nikto.z NAKA...
Nuž ryba smrdí od hlavy s takymro.personalnym. zložením polície , prokuratúry a súdov a celej štátnej správy sa nikam nedostaneme.
Bez urážky..sú tam aj poctivi, odborníci...ale vedenie stojí...
Pán riaditeľ Šatek, trafili ste do čierneho. Nuž a teraz iba čakať, ako sa so zásadou " ex offo" vysporiadaju u Ciznara a Sakovej....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov