Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pre štatistickú chybu mohli pacienti viac doplácať na lieky, myslia si experti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Krempaský,

to, čo Vám povedali osoby, ktoré v článku menujete, sú táraniny. DDD berieme z WHO, konkrétne z pracoviska v hlavnom meste Nórska Oslo. Slovensko samo sebe vyčíta, že sa lieky podieľajú na nákladoch zdravotníctva okolo 30%. Domácu liekovú politiku neovplyvňujú hlásenia do OECD. CHYBNÉ ZDROJOVÉ DÁTA - to je slovenská nedbanlivosť, ktorá nič nemení na tom, aké doplatky sú za lieky, že generiká sú z veľkej časti rovnocenné originálnym liekom a pod. Dáta, ktoré sa používajú pri kategorizácii pochádzajú od zdravotných poisťovní a Národného centra zdrav. informácií NCZI. Nabudúce si preverte, či sú Vaše pramene kvalifikované.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pre Slovensko typické

Že štát ,aj v sektore zdravotníctva má viacero inštitúcii,ktoré sa zaoberajú štatistickým vykazovaním , nakoniec si sledovanie spotreby liekov objedná v súkromnej firme.Chybné zdrojové dáta pani Medinová nie sú slovenská nedbanlivosť ,ale typický slovenský zdravotnícky bordel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článkov o tom, že na Slovensku je

nadmerná spotreba liekov som v minulosti čítal už viac.
Takže žiadna nadspotreba, len chyba v štatistike. Chyba 15% je viac ako dosť.
Nuž robíme si hanbu sami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som si vlani kúpil dáta od NCZI. Asi by som si mal pýtať zaplatenú sumu naspäť. Ale teraz vážne: na lieky sa míňa na Slovensku 30% zdravotníckeho rozpočtu. V západných štátoch je to asi 15 -20%. Je to aj preto, lebo máme nominálne nízke náklady na zdravotníctvo a lieky máme prakticky v kompletnom spektre k dispozícii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Percentá sú potvory.

Percentuálny výsledok je závislý od čitateľa aj menovateľa a to je ten problém. Jednoduchšie je porovnávať napríklad náklady na hlavu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov