SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zbytočný pozostatok mečiarizmu. V oslave dňa ústavy odborníci nevidia zmysel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ani obcania

Najma ak vyjde takto na sobotu:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slnko svieti

Vtedy aj občianske práva sú na príťaž. Treba ísť papriku okopával a nie vyjadrit svoj názor vo voľbách.
Je to tak, ako píšete. A preto je demokracia, voľby aj ústava len pojmom. Ľudia si demokraciu nevážia a mám pocit, že ani nezaslúžia. Samorejme, nie všetci.
A keď som čítal titulok tohto článku, že nejaký historik povedal, napadli ma len dve mena. Kovač, alebo Kamenec. Ale vsetko vyzeralo na Kováča. Historik... Nemýlil som sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hlavne

Ale ktori odbornici to su?
V clanku je uvedeny len Meseznikov.
Jednak nie je odbornik na tuto temu a jednak je len jeden.

SME uz zasa klamete az sa prasi!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani ja momentálne nesúhlasím. Všetko je v rozvrate, ústava by mala byt bibliou štátu. Bohužiaľ, nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad : Bohužiaľ, nie je.

...a jej oslava je divadielko pre babky demokratky a naivnejšiu časť volčov KSS-SMER.
Lepšie je počúvať ( repríza aktuálne na Slovensko) R.Piška v Pichli vidly
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby len tento "sviatok" bol pozostatok mečiarizmu, tak by sme si mohlo gratulovať.Mám ten názor, že ešte s mečiarizmom žijeme a štát je naň priamo nastavený. Len vodca sa volá ináč. Zneužívanie moci, zavádzanie, klamstvá, podvody,všetko na najvyššej úrovni vedenia štátu (vrátane pochybných frajerok), rozdávanie svojim, beztrestnosť. O čom hovoríme? Nič sa nezmenilo a majú stále okolo 45% voličov, len sa strany trocha tiež ináč volajú, voliči ostali a to je vlastne najväčší problém Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ústavu si treba ctiť po celý rok

a nie iba jeden deň v roku. Však, páni z hradného vŕšku a Bonaparte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zas na druhej strane

treba uznať že v tento jeden deň si páni z hradného vŕšku Ústavu ctia priam príkladne: Ešte nikdy v histórii sa totiž nestalo aby v tento deň (keďže je voľno) schválili nejaký protiústavný zákon.
Možno by stálo za zváženie mať tento sviatok každý deň...
:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

U nás je celkovo neskutočne veľa štátnych sviatkov. Keby to záviselo odo mňa, ruším Troch kráľov, Cyrila+Metoda, Deň ústavy a Sedembolestnu PM.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pripajam sa.Nech su pamatnymi dnami ale nie statnymi sviatkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najmä tá Sedembolestná PM je smiešny št, sviatok. Je to čisto katolícky sviatok, ani len nie "všekresťanský", nemá čo tam hľadať . Súhlasím, tieto by ozaj mali vyčiarknuť.Pamätný deň by úplne stačil a v prípade Sedembolestnej, ani to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiadny cirkevný -

ani katolícky - sviatok nesmie byť predpísaný všetkým obyvateľom. Je to otázka spolunažívania, tolerancie a slušnosti, keď sa občania, ktorých sa to primárne netýka chovajú "sviatočne". To by ale cirkve mali ísť príkladom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uplne spravne. A ani republika nema co podpisovat zmluvu s Vatikanom, pokial co len jedno promile obyvatelstva je nekatolicke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oslavovať by sa mal deň ústavy

podľa toho, aká je jej kvalita.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uz pocujem

Fica na tej slavnostnej akademii hovorit o uspechoch slovenska. Esteze im to vyslo na vikend,aspon maju pokazenu sobotu. A bratislavcania,hor sa do rakuska!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Uz dristal. Upozornuje dopredu ze sa chysta ustavna kriza v spojitosti s volbou ustavnych sudcov ktoru chystaju vo svojej rezii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je zásadné poznanie:

ˇÚstava je zmluva medzi občanmi o tom, ako má fungovať štát." Rešpekt k ústave by mal vyplynúť z dôkladného poznania toho, čo "zakotvuje", z poznania ústavných zákonov a ich dodržiavania.

Je zaujímavé, že nikto z našich kompetentných verejných činiteľov (tým menej politici) neupozorňuje na to, akí sme my tu na Slovensku v občianskom zmýšľaní a konaní "na výške", že máme Deň ústavy, kým inde v cudzine tento deň v kalendári nie je. Stačí príklad z Čiech. Či to azda znamená, že si tam nevážia Ústavu ČR?! Určite si ju vážia. Nikto na takú skutočnosť neupozorňuje asi preto, aby sme si my tu na Slovensku zjavne neuvedomovali, že práve tu, aj napriek tomu, že máme Deń ústavy v kalendári, ustanovenia tohto vážneho dokumentu v praxi v nejednom ohľade porušujeme. Neustále novelizácie sú motivované politickými pohnútkami tej-ktorej vládnej garnitúry, a to v rekordne krátkom čase oproti inému civilizovanému svetu. Stačí si už len povšimnúť, ako je porušovaná zásada Prvej hlavy Ústavy SR o dodržiavaní sekularizácie ("zosvetštenia") verejného života v našej demokracii, o neviazaní sa na žiadnu ideológiu, na žiadne náboženstvo.(Práve pre možnosť každého občana využívať ústavné právo náboženskej slobody a vyznávať akékoľvek z množstva náboženstiev - ale len súkromne; žiadne náboženstvo by nemalo byť v demokracii verejne nanucované akýmkoľvek spôsobom všetkým občanom. Máme deväť náboženských štátnych sviatkov a náboženstvo sa vyučuje na školách ako povinný vyučovací predmet v alternetíve s etickou výchovou. A mimochodom, nie je škoda, že nie všetci žiaci majú etickú výchovu? )

Prvý september treba vrátiť školopovinnej mládeži ako tradičný deň nástupu do školy.Tento dátum nachádzame v tomto význame v nejednej detskej básničke a vo viacerých dielach našich literárnych klasikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi tak

Do skoly sa rychlo ber,dnes je prvy september!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jednoznačne by mail tento deň vypustiť zo zoznamu štátnych sviatkov a nahradiť 28. októbrom, ktorý má pre nás význam historický
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlasm s vami
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov