Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zabili Filipínca, Róm skončil v nemocnici. Bitkári čakajú na súdy mesiace (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Načo to čakajú? Na posudok, či náhodou ten chudák filipinec nemal vrodenú vadu na mozgu? Prosím vás, už si z nás nestrieľajte. Po takých kopancoch čo ten chudý malý dostal od buldoga? Toto snáď ani pravda nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak .....

Videlo to celé Slovensko na videu.
Ak by to nebolo na videu, tak eŠte obvinia filipínca, že mu tam sám nabehol, keď demet robil strečing.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na Slovensku je všetko možné.
Viď "prípad Mariatchi" v Nitre.
Keby vraj "nelegálne" nebolo zverejnené video, tak sa "skutok nestal".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toho Hossu treba nei len zavret ale po pusteni z basy poslat na protialkoholicke liecenie a dozivotny zakaz alkoholu a drog. Lebo ked sa spraval ako agresivne ***** raz kludne sa to moze stat znova a v podgurazenom stave niekomu ublizi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tu bude asi problém "navyše" - národnosť/rasa.
Netreba vynechať Inda so slovenským občianstvom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mimochodom: nič strašné sa nedeje. Tí, čo zabili...sedia. Sú iné pálky - a nikto nesedí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alarmujúci stav vyšetrovania.

Pred 15 rokmi polícia takéto prípady vyšetrovala najviac dva mesiace a boli to aj prípady so zložitým dokazovaním a aj za pomoci znalcov, mnohokrát aj vraždy. Ako bývalý riaditeľ krajského úradu vyšetrovania PZ pre bývalý západoslovenský kraj (podriadených 11 okresných úradov vyšetrovania) sme mali priemernú rýchlosť vyšetrovania takmer 95%. Myslím, že teraz je to len sen, aj keď sa v podstate novým Trestným poriadkom nič k horšiemu nezmenilo, aspoň podľa predkladateľov sa dokonca malo trestné konanie zrýchliť.

Keď čítam a počúvam o tzv. preverovaní (pred začatím trestného stíhania), ktoré trvá pol roka či dokonca celý rok, alebo o vyšetrovaní prípadov, u ktorých je bežné, že sa vyšetruje aj rok či dva, tak som zhrozený nad týmto stavom, ktorý v samej podstate značne znižuje vymáhateľnosť práva, právo poškodených na náhradu škody a zodpovedajúcu satisfakciu, znižuje úroveň zabezpečených dôkazov a tým vytvára podmienky pre súdne vydávanie oslobodzujúcich rozsudkov voči páchateľom, a pravdaže maximálne sa znižuje u občanov dôveryhodnosť orgánov činných v trestnom konaní, ale aj všeobecný výchovný vplyv rýchle vykonaného a ukončeného trestného konania.

Len si pozrime na prípad Vietnamca Long N.H., ktorý bol nemeckými vyšetrujúcimi orgánmi obvinený z účasti na únose Thanha a vyšetrovanie až po právoplatné odsúdenie trvalo od júla 2017 do júla 2018, čiže jeden rok. Na Slovensku nepredstaviteľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jozef, so všetkým súhlasím...s výnimkou tých 15 rokov v minulosti. Nemám osobné skúsenosti, no pocitovo...nezdá sa mi, že kedysi bolo lepšie.

Iste, každý prípad sa dá ukončiť expresne - ak je spoločenský dopyt. Hodiť cez palubu...to asi poznáme obaja. Ak za loďou plávajú žraloky, šancu nemá ani superman.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu odbočím.

Keď uniesli Kováča mladšieho, vyšetrovať Šimunič už po 12 dňoch urobil na bývalej Februárke tlačovku s tým, že zistili, že za únosom je SIS. Druhý vyšetrovateľ (prvého Mečiarovci vyhjodili) to behom roka potvrdil (tiež ho potom vyhodili). Tým chcem povedať, že vtedy polícia makala. A dnes ...???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Polícia "maká" ak je spoločenský tlak...a nemajú koho hodiť cez palubu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V plnej miere súhlasím a dovolím si doplniť:
Vyšetrovateľom sa človeka nestane zo dňa na deň rozhodnutím ministra o určení za vyšetrovateľa, ale ide o postupný a najmä niekoľko ročný proces, kedy si človek prípad od prípadu rozširuje svoje teoretické poznatky, získava praktické skúsenosti a tie následne aplikuje v konkrétnej veci.
U nás to ale bohužiaľ nefunguje, pretože vyšetrovanie neriadia vyšetrovatelia, ale operatívci......, a súčasní nadradení vyšetrovateľov, už nemajú ani postavenie OČTK, takže v trestnom konaní sú bez reálnej právomoci a tým aj zodpovednosti. Zodpovedným za neúspech, je vždy vyšetrovateľ, a keď sa náhodou niečo podarí, tak nadriadený sa na tlačovke pochváli....
Myslím si, že devalvácia vyšetrovania začala v roku 2004, kedy k 31.12.2003 boli zrušené úrady vyšetrovania a vyšetrovatelia sa stali súčasťou kriminálnej polície....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...sme mali priemernú rýchlosť vyšetrovania takmer 95%...

tu som sa dajako stratil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najkratšie trvajú vyšetrovania keď niekto blízky ublíži blízkemu a prizná sa. To je v pohode. Iné prípady nekonečno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

10 ludi na 2ch gayov? :)) clovece... aspon vieme kto je v tejto repulike skutocne *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čím viac to na SK ide dolu vodou

o to viac sa poniektorí "Slováci" cítia nadradení nad ostatnou väčšinou sveta. Nad migrantami, nad cigáňmi a vôbec nad inýmí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Chudak filipinec. Asi ani netusil ze mal poskodeny mozog este pred kopancom do hlavy. Pamatam pripad napadnuteho ktory zomrel. Tiez mal lebecne kosti tenke co utocnik nemohol vediet ked mu jednu zavalil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chlaci a dievcata

prichadza doba kamier, dokazy su nevyvratitelne kto toto este zdrzuje? caka tam snad niekto na uplatok alebo co ? uradnici maju moznost zlepsit si statistiky a nic. furt nic. Bitkari mali mat davno domace naramky a antabus pravidelne...... ach jaj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi by sme si mali dať všetci urobiť preventívne vyšetrenie, aby potenciálni útočníci vedeli, do koho je "bezpečné" si udrieť, a neriskovali prípadné stíhanie, ak zaútočia na niekoho so slabým srdcom alebo krehkou lebkou.
Takí ľudia by možno mali mať potom zákaz nočného vychádzania.

Tiež by mali vyšetrovatelia zisťovať, či netrpeli smrteľným ochorením obete dopravných nehôd.
Pri "zabití" takého srdciara, cukrovkára, pacienta s vysokým krvným tlakom a pod. by mali byť vinníci oslobodení.

P.S.
Len či bude také vyšetrenie hradiť poisťovňa.

P.P.S.
Rovnako hlúpo, ako tento môj komentár mi príde je hlúpe tvrdenie, že niekto po kopanci do hlavy zomrie na následky krehkej lebky, a nie úderu.
Keby "nedostal kopanec", tak Henry mohol žiť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov