Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bude vaše dieťa futbalista alebo šprintér? Odhalia to testy na školách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Myšlienka pekná ale...

Realizovateľné na pár ďalších rokov len vo väčších mestách kde existujú športové kluby, športoviská a tréneri ktorí dokážu pracovať s deťmi. Samozrejme tieto kluby nemajú kapacity na to, že im zrazu pribudne v klube 40 deti keď doteraz boli radi keď ročne ich prišlo do 10. Ďalšia vec ktorú treba doriešiť je časový management. Školy väčšinou nemajú samé o sebe športoviská. Deti budú musieť dochádzať. Koľko rodičov bude ochotných deti pre začiatok 2-3x týždenne voziť na tréningy sa uvidí. Štandardný rozvrh športovca na základnej škole je:
8-16.00 škola
16-17.30 príchod domov, niečo zjesť, pripraviť sa na ďalší deň v škole, úlohy
17.30-19.00 tréning, potom príchod domov, hygiena, spánok. Voľný čas: 0.
A to sa bavíme o jednom športe. Pridajte hudobný nástroj alebo výtvarnú..

Aké športy budú oficiálne podporované? Futbal a atletika?
Pár miliónov € počas ďalších rokov na vytvorenie infraštruktúry, klubov v menších mestách a môžme sa baviť o tom, že máme fungujúcu podporu športu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Športoviská

Vyhovujúce športoviská sú samozrejme tiež samostatná treba. Ako väčšina veci na Slovensku aj tu je považované za úspech že sa ešte nerozhodlo všetko čo sa za komunistov postavilo. To málo čo sa ešte dá používať drží pokope silou vôle a je otázka času kedy sa to rozhodne úplne. Ako naše cesty, nemocnice, úrady....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S týmto nemožno súhlasiť

športoviská je potrebné búrať, aby sme mali úspechy v športe

27. jún 2010
Navštíviť kúpalisko na Tehelnom poli môže toto leto bez rizika len hluchonemý. Sprava prebudovávajú zimný štadión a zľava búrajú cyklistický.
https://sport.sme.sk/c/5442152...

A čo na to cyklistika. Samý úspech

Peter Velits historicky tretí na Vuelte

SITA 19.09.2010

Cyklista Peter Velits sa stal prvým Slovákom, ktorý na pretekoch Grand Tour skončil na pódiu
https://www.mtbiker.sk/clanky/...


16.09.2012, 16:26
Velits majstrom sveta v tímovej časovke! Sagan štvrtý
https://www.cas.sk/clanok/2324...

21.09.2014
Skvelé! Peter Velits je do tretice majstrom sveta v časovke tímov
Po individuálnom titule do 23 rokov z roku 2007 a dvoch v časovkách družstiev s Omegou Pharma-Quick Step získal v nedeľu štvrtý, keď sa opäť presadil v jazde na čas tímov, tentoraz však so zoskupením BMC.
https://sport.pravda.sk/cyklis...


2015, 2016 a 2017 bol majstrom sveta Elite s hromadným šatrom Sagan

a 2011 vyhrtal okolo Poľska a Sardínie
https://sk.wikipedia.org/wiki/...

Podobne, keď sa zbúrala/určila na ybúranier Petržalka, postúpili sme na MS vo futbale, a keď sa zbúralo futbalové Tehelné pole, postúpil sme na Majstrovstvá Európy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Minulý rok bolo pilotné testovanie na vybraných školách, veľmi sme sa tešili, že sa dozvieme, akému športu by sa mal venovať náš prvák. Aj ked nám to pri podpisovaní súhlasu bolo sľúbené, nakoniec sa rodičia žiadneho certifikátu nedočkali. Nabudúce nech si hokusy pokusy robia na niekom inom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Testovanie šesťročných detí je nezmysel. Deti by sa v takomto veku ešte nemali zamerať na konkrétny šport, ale rozvíjať pohybovú všestrannosť. Mám pocit, že si zase niekto urobí na ministerstve, alebo niekde inde úhľadnú tabuľku, ktorá nemá žiadny zmysel a toto pôjde iba na úkor detí . Ako prídu k testovaniu deti, ktoré nie sú pohybovo nadané a zručné? Ako majú mať radosť z pohybu a zo školy, keď už v prvom ročníku ich začnú vlastne hodnotiť aj na hodinách telesnej výchovy? Príšerné! Prvákov netreba testovať, ale budovať vzťah k pohybu. Ako sa vlastne zostavovali testy? Aký amatér, ktorý nemá dostatočné znalosti ich vypracoval? Testy sú zastaralé. Ľah-sed poškodzuje medzistavcové platničky, pri fixovaných nohách ide prevažne o prácu svalov zabezpečujúcich ohýbanie nôh a nie trupu, je to zbytočný a zdraviu škodlivý test. Takéto testovanie treba odmietnuť ako nezmyselné a dokonca zdraviu škodlivé. Neverím, že toto je ten dobrý spôsob hľadania talentov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov