SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Simon nevylúčil záujem o Kisku. V SMK ani v Moste-Híde nadšení jeho stranou nie sú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Plne chápem...

...šéfov okolo 5%-tných strán,že majú strach s poklesu preferencii. Ale ak tu vznikne 25%-tná bude to nádej do budúcnosti,že sa veci pohnú k lepšiemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No

keby sa Spolu (bože, kto vymyslel tento infantilný, amatérsky názov..!) dalo dokopy s Kiskom, plus by sa pridal Simon, črtajú sa samé dobré veci! Klamári a podvodníci z HÍDU by išli možno až pod 3%, PS by išlo ešte nižšie, ale zároveň by oslovilo pár tisíc oviec, čo by zobrali červeným bratom zo Smeru, a KDH by preliezlo do parlamentu s 5,01, čo by Lojzovi dovolilo machrovať len do tejto výšky, lebo momentálne machruje, akoby mal 20. To by boli pekné výsledky. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zsolt

Simon nechce ist do Kiskovej strany. On chce etnicky cisté madarské fórum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedže nie je z čoho vyberať prijal by som novú Kiskovu stranu.A keby mala fakt 25% tak to by nemalo chybu.Slováci vždy vedeli vo voľbách prekvapiť.Tak sa nechám prekvapiť aj teraz.Chápem hystériu v opozícii ale za to si môžu sami.Tak slabá opozícia na Slovensku snád ešte nebola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V čom je opozicia slabá?! Ved nema moc !! Tu má koalícia v regiónoch, na ministerstvách vo vláde, na súdoch od Najvyššieho súdu až dole, na prokuratúre , RTVs a na iných štátnych a verejnoprávnych inštitúciách, kde si koalicia dosadzuje svojich verných a jej nejakym sposobom zaviazanych ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opozícia je slabá ako čínsky čaj.Opozícia má moc poukazovať,kritizovať a tvrdo odsudzovať každý chybný krok koalície a že tých bolo neúrekom.A čo na to opozícia?Nič.Prezident urobil viac práce za opozíciu ako opozícia sama.A prečo?Nie preto že opozícia nemá moc.Ale preto že je sama skorumpovaná.Viem si predstaviť čo by vystrájal Fico keby bol v opozícii.Opozícia jednoducho premrhala všetky šance.Teraz tesne pred voľbami sa opozícia ide spájať lebo sa obáva že Kiska postaví novú stranu.čo robila opozícia doteraz?Nič.A výhovorka že nemá moc neobstojí.V demokracii Opozícia plní dôležitú úlohu pri kontrole a kritike vlády. Ďalej funguje ako ponuka alternatív k vládnej politike a je pripravená vládu v prípade potreby nahradiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetko je before -

- pockajme , kým kiskova strana vznikne , and then si viem predstaviť ešte väčšiu paniku, nez je now , nakoľko sa neda ani len správne predpokladať, čo urobi s ľudmi špina a nenavist voči kiskovej strane . Ešte ani nevznikla jeho strana a uz teraz má viac nepriateľov , nez koľko si vyrobil smer za celu svoju existenciu .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedno viem iste... pokiaľ Kiska nezaloží stranu alebo nepôjde do nejakej tak tu máme vládu Fico 3 (4). Poviem otvorene - ak by bola takáto opozícia za Mečiara - tak Mečiar možno vládne dodnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veru tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trocha matematiky

Trochu k výkonu prezidenta Kisku
Vychádzam z týchto čísiel - https://dennikn.sk/1202397/pri...
Komu určite neukradne čísla sú tieto strany v %:
ĽSNS - 10,1
Sme rodina - 10
SNS - 9,4
Dokopy - 29,5%
teraz strany, ktorým neukradne až tak veľa percent (max. 10%)
Smer - 20,7 (od Smeru už odišlo veľa ľudí, ostalo "tvrdé jadro")
OĽaNO - 8,7 (OĽaNO má silné kresťanské hodnoty, nestotožňuje sa s liberalnym programom Kisku)
KDH - 7,1 (to isté platí i u KDH)
Most - 5,7 (mali prepad a reálne ju tvoria už maďarsky hovoriací občania)
SMK - 4,1 (podobné ako pri Moste)
Dokopy - 46,3% (ak odíde 10% je to 4,6, ostane 41,7%)
strany, ktorým sa zoberie aj 20%
SaS - 12,2 (defacto ideologicky najbližšia strana)
Dokopy - 12,2% (odíde 2,4%, ostane 10%)
na 100% môžeme rátať
Spolu 3,3
PS - 4,2
Dokopy 7,5%
Simon vie možno získať pár voličov, ale reálne hovoríme o 0,3% v celkovom súčte. Byť ním, podvolím sa P.S.
A teraz matematika pre "kiskovcov" - 7,5 + 2,4 + 4,6 = 14,5%
Realistický potenciál "kiskovcov" by bol max. 14,5%. Avšak číslo je viac-menej oprimistické. Potencionálnym "odchodilcom" (hlavne z konzervatívnych strán) môže vadiť prítomnosť ľudí z PS či Spolu.
Povedzme, že potenciál je niekde na úrovni 12,5% (+ - 1%). Reálne to bude znamenať súboj o 2 miesto medzi nimi a SaS. A SaS s OĽaNO sa síce s Kiskovcami zhodnú v postupe voči Smeru, ale medzi sebou budú bojovať o premiérsku stoličku.
Aby vznikla nová koalícia, musela by byť tvorená Kiskovci + SaS + Sme rodina + OĽaNO + KDH . A aj to je stále riziko, lebo ĽSNS môže blokovať vytvorenie vlády a môže byť patová situácia.
Sumár - "Kiskovci" nedosiahnu určite hranicu 25%. Už len sčítaním ich "nevoličov" sme na úrovni nad 80%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hlavny potencial

vidim v mobilizacii nevolicov, teda ludi, ktory nevolicov SMERU, SNS a Kotlebu, ktori ale zaroven odmietaju volit Sulika ci Matovica, pripadne uz kazdych volieb vahaju ci vlastne pojdu volit.

Na tych si zabudol.

Potom si myslim, ze Kiska bude brat % Kollarovi, ktoreho volia sice degesi ale protiFicovsky. Naopak si myslim, ze z Ficovych 20% nema sancu nic odobrat to je tvrde jadro, ktore Kisku nenavidi.

Kiska kazdopadne vygumuje PS a Spolu a Simona, snad nie su tak hlupi, ze by si to neuvedomovali. Matovic uz OLANO ponukal do projektu akejsi novej "SDK", takze s nim problem nebude. Ostanu tvrdohlavi Hlina so Sulikom v idealnom pripade povoli aj Hlina/KDH bez Hlinu a do volieb pojdu iba SaS a Kiskovo "SDK" - toto by bola sanca na porazenie masy tupovolicov Fica, Danka a spol. Tak snad dotyni pouziju zdravy rozum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevoličov som nerátal z jedného dôvodu. Rozdelia sa.
Samozrejme, je veľa premenných v tej hornej matematike. Na 99% totiž sa máloktorý volič Smeru v prieskume prizná k ich voľbe. Rovnako neplatí, že Spolu plus PS = presné číslo.
Sulík je líška podkutá. Priebežne v prieskumoch medzi voľbami býval pod 10% a v čase volieb kdekoľvek sa zmobilizovali aj offline.
Kollarovci určite nebudú voliť Kisku. Pre nich je slniečkár (asi najslušnejšie pomenovanie z ich pohľadu).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sme Rodina určite neukradne hlasy? Sme Rodina volia neukojené ženské čo im imponuje "bujak" Kolár a jeho "politika" urob každej žene dieťa a finančne ju zabezpeč + ďalšie body získal za proti imigračnú rétoriku. Ináč o jeho programe nikto ani len netuší. Takže tam by som si nebol tak istý, že má stabilnú voličskú základňu... kľudne sa môže dostať pod 5% ak bude naďalej ticho ako doteraz. Mafián, ktorý by bol len škodnou v prípadnej koalícii.... plus má v strane samých "odborníkov" typu Krištúfková. KDH a Oľano všade tam môže nájsť svojich voličov, ktorí volia tieto strany len ako z núdze cnosť. SaS detto. 15% má istých hneď ako založí stranu... otázka je ako "vysaje" voličov ostatným stranám a či bude s kým jednať. Dúfajme, že áno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prial by som si, a asi nielen ja,...

...keby si pán prezident Andrej Kiska čo najskôr založil samostatnú, nezávislú politickú stranu, v ktorej by okrem neho boli mladí, odborní, vzdelaní, progresívni ľudia (ako napr. Zuzana Hlávková), ktorí majú skúsenosti a vzdelanie - aj zo zahraničia, a ktorí majú predstavy o tom, ako má Slovensko vyzerať nie o 4 - 5 rokov, ale o 15 - 25 rokov.
Je čas konečne poslať tých starých, prefláknutých "politikov," ktorí sa v politike zubami a nechtami v poprevracaných kabátoch držia od roku 1990, preč. A že teraz javia záujem o spoluprácu, dokonca zlučovanie sa s možnou stranou A. Kisku? Nevídali! A čo by ešte tak nechceli? Desaťročia sa podieľali na výslednom kolapse slovenskej politiky, na tom, že sa tu stále drží R. Fico pri moci - a teraz idú lavírovať s A. Kiskom? Prečo? Len preto, lebo zacítili šancu ostať v politike. Lenže, ako sa u nás vraví - zo starých oných nové vetry nevejú.
Pán prezident Kiska - nedajte sa ošáliť, dobehnúť a hlavne zneužiť politickými trilobitmi!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasím.Slovensko je v svrabe nie iba kvôli koalícii ale aj nefunkčnej opozícii.Tam by to chcelo prekopať všetko od základu.Od začiatku sa mi nepáčilo že p.Kisku ťahajú rôzne subjekty na svoju stranu.Je to čistá vypočítavá hra.On ich môže dostať do parlamentu.Tiež dúfam že im pán prezident nenaletí.Slovensko potrebuje nové mená a ľudí nepoznačených červenou pliagou a dnešnými oligarchami.Nie právnikov ale odborníkov na všetky oblasti štátnych a verejnoprávnych inštitúciách.Právnici nás dostali tam kde sme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len sa každá strana hrajte na svojom piesočku a tam aj ostanete, pretože vojensky disciplinované smerácke ovce si zasa poslušne zvolia svoju rodnú stranu. Čo nechápete, že sa musíte spojiť v záujme nastolenia skutočnej demokracie v tomto štáte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

žiaľ, oni to fakt nechápu...
Všetky novoznikajúce projekty (Simon, PS, Spolu, Kiska) nemajú podľa mňa inú možnosť, ako ísť spolu a jednotne. Vtedy vyzbierajú najviac hlasov. Ako to vnútorne zariadia, je druhá vec.
Myslím si, že ideologické spory musia ustúpiť, na to teraz nie je čas. Vytýčiť si základný program a robiť všetko preto, aby sme to dosiahli (EU, ekonomika, zdravotníctvo, školstvo, súdnictvo a riadne vyšetrenie trestných činov) Pro/proti imigrantskú politiku (aj tak k nám nikto nechodí) a ostatné ideologizmy (potraty, registrované partnerstvá) budú musieť ešte pár rokov počkať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stále čakám, že PS

tie svoje programové hodnoty nejako výraznejšie spopularizuje. Stále je to však spiaca Ruženka. Pritom v PS sú veľmi šikovní ľudia. tak nechápem ich pasivitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čím viac nových strán typu "kiska and

comp.",tým lepšie pre Fica a spol. Pretože táto uvažovaná strana samozrejme nezoberie Ficovi,Dankovi,Kotlebovi,ani Kollárovi ani jeden hlas.To sú zabetonované strany, so zabetonovanými voličmi. Takže komu zoberie táto nová strana hlasy voličov ? V prvom rade to bude Sulíkova SaS-ka.ktorá svoju nespokojnosť so založením novej strany dáva všade patrične najavo.Asi dobre vie,že prečo.Druhým ukráteným subjektom potom bude OĽaNO,kde veľa priaznivcov už nesúhlasí s extremizmom I.Matoviča a voliči preto hľadajú alternatívu.A v nekonečnom rada je tu strana Most-Híd,kde tiež mnoho voličov by chcelo zmeniť vo voľbách svoje predošlé rozhodnutie. Takže,v prvom rade tieto tri strany si budú musieť postrážiť svojich voličov a oslovovať ich už dnes rozumným programom do budúcnosti. Samozrejme bez invektív voči ostatným stranám,bez bombastických "odhalení" rôznych káuz,ktoré sa napokon vždy ukážu,ako bublina.Pretože len slušnou politikou s jasným cieľom a perspektívou môžu poraziť túto novú stranu,ktorá aj tak v konečnom dôsledku sa ukáže,ako neschopná riešiť problémy a skôr či neskôr sa povynášajú na svetlo rôzne kauzy ,bratríčkovanie,rodinné napojenia ap. Takže,ani od tohoto novovznikajúceho politického subjektu neočakávam žiadnu zmenu k lepšiemu. Skôr tu pôjde o to,uchmatnúť si ,ako noví politici,dobré miestečka pre seba a svojich kamarátov,prípadne rodinných príslušníkov. Pretože to máme my slováci v krvi a v génoch.A nik,žiaden Kiska,Bútora,alebo Demeš,ktorí by radi založili túto novú stranu,to samozrejme nijako nebudú chcieť zmeniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž naozaj sa Ficovi nedá lepšie pomáhať, ako podobnými neobyčajne hlúpimi dristami.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov