SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prokuratúra dala podľa Lubyovej za pravdu ministerstvu, SAV hovorí o zavádzaní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Očakávam že kapitán

Tomtom zase bude kričať o zrušení koalície ak mu bude nominant Smeru GP kafrať do JEHO ministerstva. Aby bolo jasné nejde o nič menej ako že SNS chce uchmatnúť majetok SAV (napríklad Smolenický zámok ale aj iné.
 
Hodnoť

transformácia SAV má vznešený cieľ:

rozkradnúť majetok SAV, dať ho do "starostlivosti" tým, ktorých sa meno nevyslovuje, a tí potom veľkodušne hodia pár odrobín na školské obedy "zadarmo". Lebo my tu vedu nepotrebujeme, my si všetko kúpime z Číny. Slovači stačí vlak zadarmo pre dôchodcu a obed zadarmo pre decko (aj to nie každé) v škole.
Preceda strany Zder-sociálna paródia nám čochvíľa v priamom prenose vysvetlí, že základom demokracie karpatského typu je rozdávanie žobračeniek a sociálnych balíčkov ako po vojne alebo živelnej katastrofe.
 

kabala216

... transformacia SAV ma presne opacny ciel ..... aj ako ma "gazda bolsevics" ...
 
Hodnoť

 

Rozhodnutie prokuratury pre SAV dava za pravdu SAV. Naopak rozhodnutie co dostalo Ministerstvo skolstva "dava zapravdu" postupu p. miniskterky. Dokumet z GP je na stranke SAV(http://www.sav.sk/index.php?do...). Dokument z ministerstva nie je verejny. Komu verit? Pokial viem citat s porozumenim sa ministerstvo dopustilo necinnosti a GP odporuca konat. Tak teda p. ministerka klame a zavadza a to nie prvy krat. Cely cas jej slo len o to natahovat cas. Dufam ze sa jej trestnopravna zodpovednost zosobni a skonci v ustave na prevychovu.
 

Možno neviem čítať s porozumením,

ale v tom liste, ktorý zverejnila SAV nie je nikde napísané, že má ministerstvo rozhodnúť a zapísať vvi. Ono "rozhodnúť" môže byť pokojne aj rozhodnutie o nezapísaní pre nesplnenie podmienok. Ak dobre rozumiem, tak GP upozornila MŠ, že zbytočne dlho naťahuje čas poskytovaním rôznych dodatkových termínoch na doplnenie žiadostí (čo SAV neurobila). Ono je ťažko inventarizovať všetok majetok, potom sa nebude dať tak ľahko sprichmatizovať. Vyzerá to tak, že pání Drucker so Šajgalíkom to mali dobre vymyslené a bolo to treba spraviť rýchlo - lenže za Plavčana to nestihli, od toho chceli aj aby odklonil zopár desiatok až stovák miliónov euríkov - a už mohli byť majetky akadémie pekne v súkromných paprčkách. Iste, nie všetky, veď zdanie, že veda sa bude robiť naďalej, treba zachovať. Ale nejaké tie čerešničky z tortičiek by sa v tej rýchlosti a zmätku postrácali. Ono chlapci dobre vedia prečo pyskujú.
 

 

1) SAV žiadosti doplnila už dávno. Potom doplnila doplnenia, aj doplnenia doplnení.
2) Ministerstvo nekoná, pretože zaregistrovať VVI nechce.
3) Ak by ministerstvo odmietlo VVI zaregistrovať, muselo by to zdôvodniť. To zdôvodnenie by musela ministerka podpísať a bola by zaň zodpovedná, minimálne politicky.
4) Ministerstvo nechce VVI zaregistrovať podľa platného zákona, pretože to by znamenalo že dôležití akcionári firmy "Slovenská republika s ručením obmedzeným" páni J a T sa už nedostanú tak ľahko k pozemkom na Patrónke.
5) Šajgalíkovi je možné vyčítať všeličo, napríklad naivitu s ktorou k celej veci pristupoval. Všeobecne vzaté, pokúšal sa celý čas pristupovať k celej tej bande ako keby Vláda SR, s.r.o. bola niečím iným ako zločineckou organizáciou. Ale kradnúť? Tento človek? Nemožné!
 

no, zas tak dávno to SAV nedoplnila

Súpis majetku dodala SAV až 5.9.2018, (má to uvedené na svojej vlastnej stránke). Žeby to niektoré organizácie nestihli načas pripraviť a čakalo sa na ne? (Termín v zákone bol do 31.7.2018) Alebo to úmyselne načas nedodali a taktizovali?
Predseda nedovolil riaditeľom ústavov dodať materiály na ministerstvo na vlastnú päsť skôr, keď ich mali hotové, aby ich náhodou nezapísali do registra. Teraz mu môžu pekne poďakovať, keď budú pripravovať ďalšie podklady.
SAV robilo všetko preto, aby to nestihli. Všetko robili na poslednú chvíľu, neskoro založili divný zlepenec, ktorý kole oči "Centrum spoločných činností", neskoro objednali účtovný program, neskoro prevádzali budovy medzi SAV a ústavmi. Stačí si pozrieť Centrálny register zmlúv.
Od začiatku bolo každému trochu právne rozmýšľajúcemu človeku jasné, že takto žiaden zápis do registra nebude a že žiadne nátlakové akcie nepomôžu.
Je to tragédia pracovníkov a hlavne riaditeľov ústavov, všetko, čo dva mesiace robili vyšlo nazmar, správne rady, dozorné rady - ich voľby sú neplatné.
 

Naozaj?

Popísali ste toho dosť, ale zväčša na spôsob ´čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo´. V prvom i poslednom rade tu ide o peniaze a nemalé majetky (pozemky na Patrónke, kongresové centrá, observatóriá...), na ktoré si brúsia zuby Svedkovia TomTomovi i nenásytní žraloci z Ja a Ty, ktorí už stihli obstavať areál SAV svojimi opachami a zhltnutie pozemkov v držbe SAV by sa im náramne hodilo. Preto si tam pred rokom dosadili tú škaredú ušušlanú tetu, ktorá dostala rozkaz ako lampasák v Pelíškoch: ROZKAZ ZNĚL JASNĚ: NESMÍ PROJÍT (T.j. byť zaregistrovaní) ZA ŽÁDNOU CENOU! Iste, SAV nie je v pozícii hádzača kameňov, ktorý by bol bez viny, ale od samého začiatku bolo vidno, že pani Dosadená z vôle oligarchov ide SAV po krku ako vlk po ovečke a jej úlohou je zničiť SAV a rozobrať ju na cimpr-campr za každú cenu. Som presvedčený, že registrácia, kým je táto Hrozná Pani vo svojom kresle, by neprešla, ani keby podklady k nej boli čisté ako Kristovo ľavé oko. Apelovať na jej svedomie alebo profesionálnu česť je smiešne - takíto ľudia za PÁR VRIEC KEŠU zapredajú i vlastnú mater. Nebola by prvá ani posledná, čo takto Akadémii vrazila dýku do chrbta - stačí si spomenúť na bývalého PRECEDU, ktorý sa hneď po odvolaní upichol ako Don Fizzov poradca pre vedu a výskum. Jdu blejt, velebnosti :-(((
 

keď porovnám

môj a Váš príspevok, jednoznačne ten Váš je plný dohadov, konšpirácií a dehonestovania ľudí, ktorí si dovolia mať iný názor. Každý podľa seba súdi iných.
Čo nie je v mojom príspevku pravda? Všetko sa dá overiť.
Zato z Vášho príspevku sa čitateľ nedozvie okrem Vášho charakteru nič, samá fráza, irónia, cudzie citáty, dohady.
 
Hodnoť

Slovenská Národná Straka

si predsa nemôže len tak nechať vyfúknuť smolenický zámok, hotel Academia v Tatrách, observatórium na Skalnatom plese, observatórium na Lomnickom štíte, rôzne lukratívne budovy v BA atď ... Veď by si tým narušila imidž bezbrehého zlodeja, ktorým tak veľmi imponuje svojmu elektorátu ...
 
Hodnoť

 

A teraz si vyber KTO má pravdu ?

Prokuratúra v prípade SAV podala upozornenie pre nečinnosť ministerstvaProkuratúra dala podľa Lubyovej za pravdu ministerstvu, SAV upozorňuje na problémy
 

zdá sa, že obaja

Prokuratúra v prípade SAV podala upozornenie pre nečinnosť ministerstva, v ktorom však potvrdila, že ministerstvo malo pravdu. -:))))
 

 

O stanovisko k nečinnosti ministerstva žiadala SAV, ktorá ale nežiadala GP aby sa vyjadrovala ku spôsobu, akým má ministerstvo rozhodnúť. Stanovisko GP podané na ministerstvo 5.9.2018 by kvôli transparentnosti malo byť zverejnené.
 

 

nevidíš tie smajlíky?
 

 

Vidím. Píšem len aby to bolo jasné aj druhým, ktorí to čítajú.
 
Hodnoť

Lubyova je prizemna zena

bud si riesi svoje komplexy, je to jesitna prehnanen ambiciozna karieristka, pocas svojho posobenia v SAV pripravovala transformaciu a teraz sa trapne a nedostojne msti svojim byvalym kolegom alebo plni rozkazy najslovenskejsej strany. Alebo jedno aj druhe. Ubohost...
 
Hodnoť

 

Podla GP bolo ministerstvo skolstva necinne,podla Slubyovej jej rezort urobil vsetko ok.
Vitajte v slovenskom Absurdistane!
 
Hodnoť

 

Teraz už nechápem kto drží túto NÁNU na ministerstve :
Bizarné finále sporu o SAV: Rozhodnutie prokuratúry, že rezort školstva nekonal, Lubyová číta ako svoje víťazstvo ..

hoj mor ho detvo môjho rodu .,.. kto kradmou rukou siahne na tvoju peňaženku ..
 

 

Presne, preco Ty nechapes, ju tam dosadili. Svoju ulohu plni zatial skvele - klamstva ako na beziacom pase, rozkradanie kde sa len da, skolstvo na lopatkach. Zdravas, SNS!
 
Hodnoť

táto akože ministerka

nielenže nevie rozprávať lebo hltá slovíčka " mnstrstvo šklstva" ale zrejme ani nevie čítať s porozumením. hanba takejto akože ministerke. príklad pre žiakov za všetky drobné.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Domov