SME
Streda, 5. august, 2020 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vznik Československa si pripomenieme jednorazovým štátnym sviatkom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

:D
Musím sa smiať . Sporíme sa o výklad pojmov ? Chceme sa tu dohodnúť na tom od kiaľ po kiaľ ,sa bavíme o Česku a Slovensku ? Ja hovorím o tom,že pokiaľ si chce niekto pripomenúť vznik Československa ,z dnešného pohľadu ,ako prejav istej spolupatričnosi tak to urobíme spolu s Čechmi 28.10. Ak hovorím o českých krajinách rátam stým,že prevažná večšina ľudí tým chápe všetko čo zahrňuje pojem Česká republika. Práve preto,aby som sa vyhol tomu ,že sa niekto z tých webových géniov pýtal či tam počítam aj Karlovými Varmi,ktoré sú predsa z počutia už dávno ruské. Ten,kto bude chcieť vspomínať na to dobré čo nás spája urobí to v jeden deň s čechmi. Ten kto bude chcieť naďalej rozdeľovať ,urobí to .
162183
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

vysvetlil

som, ze sa pytam technicku zalezitost - ze casto citam pojem "ceske krajiny" a nikdy som nepocul "slovenske krajiny"
schreibmaschine mi to inteligentne vysvetlil, ty vies len pindat...
mam na haku, kedy budu spominat, pytal som sa ine - vola sa to "porozumenie textu", nniekedy nas na ZS ucili precitat si otazku dva ci viackrat...
ach, zbytocne som agresivny od pondelka rana, sorry...
 
Hodnoť

kabala216

... hrnkovY gulas presiel, asY popsancom hutYl ... 28. 10. sa meni aj cas, ... vlastne preco ho s. hrnyec nepoziadal presunut na 30.10. 2018 ....
 
Hodnoť

Ja dobrovoľne a bez nátlaku

požiadam zamestnávateľa, aby mi umožnil 30.10. byť na pracovisku. Nemám čo v tento deň oslavovať práve tak, ako to bolo doteraz. V nedeľu 28.10. pôjdem K Levovi zapáliť sviečku a pozriem si niečo v ČTV . Hanbím sa za náš parlament!
 

Zaniknutému štátu

Mŕtvym zvyknú zapaľovať sviečky. Pekný zvyk.
 
Hodnoť

to sa jeden nestačí diviť

to, že Veľká októbrová revolúcia bola vlastne v novembri, že Lenin sa vlastne volal Uljanov to som už v priebehu rokov tak akosi strávil. A teraz sa mám zase učiť nové dejiny?
Pripadá mi to ako paródia z Divadla Járy Cimrmana, kde si výskumníci položili otázku, prečo sú dátumy historických udalostí tak ťažko zapamätateľné a týrajú školákov celé storočia po tom čo nastali. Nemohli počkať pár dní a bolo by to oveľa jednoduchšie si ich zapamätať? Zdá sa mi, že tí naši pos*anci nemajú ani náznak vedomostí, čo činia a ani zmysel pre humor.
 
Hodnoť

 

Školopovinným deťom urobili krásne voľno - od utorka do ďalšieho pondelka.:-))
 
Hodnoť

 

Československo vzniklo 28. októbra 1918.
 
Hodnoť

 

Danko by si zaslúžil, aby tu bolo stále Uhorsko.
 
Hodnoť

Co takto

zrusit jeden z nezmyselnych sviatkov a trvalo zaviest tento vyznamny ...
 
Hodnoť

Odbrnosť SNS

Teda SNS (tlupa hejslovákom, ktorú na povel má kapitáň Otomtototom), posunula storočnicu vzniku Československa len o dva dni.
Pri ich odbornosti, slušnosti a hrdosti máme šťastie, že nedali sa osláviť 14.marec najbližší, alebo keďže teraz s Hídom bratia v rozkrádaní sú, tak 2. november (obe len 80 ročné výročia, ale pri SNS je možné všetko).
 
Hodnoť

 

aspoňže to nevychadza na víkend, v pohode je mat volny utorok len tak.
 
Hodnoť

Nebyť

28.októbra tak k nejakej deklarácii by nedošlo... SNS a celá naša vláda je banda diletantov
 
Hodnoť

Svojstojní

esenesácki keketi, môžete nám Čechoslovákom akurát vylízať prdel.
 
Hodnoť

 

Pozdravujem Vás, prepočítavať všetko na ekonomické benefity, ako Slovenská republika a zamestnávatelia enormne stratia..... tak ako to čítam od diskutujúcich je riadne úbohé. Čo tak zamyslieť sa tak trochu nad hodnotovým záberom vzniku prvej republiky, v ktorej Slováci videli nádej na zlepšenie svojich životných podmienok a riadny prístup k školstvu a priznanie si vlastnej identity - to je odkaz 30. októbra 1918 a vtedajšej slovenskej politickej reprezentácie.....a aj to že tu teraz môžeme písať v slovenčine
 

Keď

Keď je to také hodnotné, tak by sme mali oslavovať týždeň pred aj týždeň po tom dátume.
Nejde ani tak o to, či áno alebo nie, ale ako sa takáto ZÁVAŽNÁ vec pre fungovanie firiem urobila NARÝCHLO. Tu nejde len o to, že zavriem obchod a basta. Sú aj iné prevádzky oveľa náročnejšie na plánovanie, s tisícami ľudí, naviazaných na ďalšie činnosti, aj v zahraničí, a to nie je len tak zmeniť všetko z mesiaca na mesiac.
 

 

P. magister, co takto venovat sa vzniku CSR a nie nejakej nicnehovoriacej deklaracii?
28.10.2018 - jediny den ktori si vtejto suvislosti zasluzi poctu.
 
Hodnoť

Veruže sa...

... Z V O L E B N I E V A ...
...(bratia, zaujmime košiar) ...
 
Hodnoť

 

Prvá republika bola demokraciou len pre Čechov a nie pre Slovákov? Čo si to ten snsacky komunisticky k&#343;et&#279;n dovoľuje?
 
Hodnoť

Dúfam...

...že po tom fiasku s jednorázových štátnym sviatkom 30.10.sa uzákoní št. sviatok ktorý sa bude oslavovať 28.10.ako št. Sviatok vzniku Československej republiky. Bez Československa by ani Slovenska samostatnosť nevznikla.
 
Hodnoť

 

Pan Hrnko je pomyleny historik. Vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. tr. si v 98' rozdali vsetci HZDSaci a dali aj svojim posluhovacom. Pan Hrnko, ako aj jeho strana uz nemaju v politike davno co robit. Je pre mna nepochopitelne, ked dlhorocny komunista je zrazu stredo-pravo orientovany. SNS nadvazuje na cyrilo-metodsku, sturovsku a memorandovsku statotvornu tradiciu a liniu statno-pravnych ikonov vedicich k zvrchovanosti slovenskeho naroda a suverenite Slovenskej republiky len pisanym textom na internete. Ste babraci a podvodnici. Sturovci sa z vas musia v hrobe otacat. Este mate aj tu drzost nazvat stranu Slovenska narodna strana a odvolavat sa na jej historicky odkaz. Chce se mi zvracet...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Domov