SME
Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudca by na Kiskovom mieste odstúpil. Prezident vidí zaujatosť a nenávisť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Minister spravodlivosti musi
nariadiť okamžite disciplinárne konanie a pozastaviť sudcovi jeho výkon !
tesne
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

kabala216

... v kalYnkOOve ?
 
Hodnoť

hahaha

sytém Harabin ... vďaka právnikovi Harabinovi sa na ... súd vrátil napríklad popradský sudca Miroslav Radačovský, ktorého od roku 1999 stíhajú za drogové delikty a nedovolené ozbrojovanie. Podľa policajných informácií našla u neho policajná hliadka 18 skladačiek s 50-percentnou zmesou kokaínu a glukózy a upravenú guľovnicu ... nuž aj také je okolie a práca prezidentského kandidáta právnika Harabina ... :)
 

kabala216

... harabYnOO ...
... a tentoo YndYvYdYum ma tu drzOOst kandYdovat na post Prezidenta ...
 

 

... "tentOO" je terazkY vyssi stupen od "tOOtOO" ...
 
Hodnoť

 

Harabinovsko-Kotlebovská pakáž v akcii. To, čo predviedol tento sudca je vrchol hnusu. Ani nechcem pomyslieť koľko takýchto primitívnych hlupákov chodí po Slovensku v talároch. Dali sme súdom slobodu, predtým ako sme ich stihli vyčistiť od nemorálnych sudcov. Najväčsia chyba histórie Slovenska.
 
Hodnoť

Na všeličo som už v tomto štáte

zvyknutý, ale toto ma teda prekvapilo. Že nezávislé súdnictvo. Samozrejme nejde mi o rozsudok, ale o tie drísty na záver. Preplo viac sudcovi alebo O´Connorovej? Myslím, že ani jednému. Drxxxtí sú obaja už dávno.

Na margo Kisku - nepoznám spor do detailu, ale pri jeho peniazoch si mohol tú kúpu právne ošetriť asi lepšie. Takto len nahráva smeráckej bande.
 
Hodnoť

kabala216

... "Keby ja som bol prezidentom republiky a sudca, ktorýkoľvek iný, by zistil všetky skutočnosti a súvislosti tak ako ja, vzdám sa funkcie prezidenta republiky, nebudem sa uchádzať o žiadnu inú politickú funkciu, odídem do štátu, kde sa cítim dobre, napríklad do Spojených štátov amerických alebo Izraela a pozor, tým nechcem tvrdiť, že si vysoko nevážim americký alebo židovský národ, ale takto by som konal ja,“ vyhlásil Radačovský "" .....
... tak tootoo docitat do konca mi mal za trest kazdi prvacik....
PS
... Opakovanie je matkou mudrosti. Ucit sa, ucit sa, davat pozor ...
Cynicka Obluda 2018 na september:
Zacal sa skolsky rok. Nezabudnite detom pripomenut, aby v skole davali dobry pozor. Nech im tam nieco neukradnu.
 
Hodnoť

Prezident Kiska

by sa na sudcovom mieste ospravedlnil a odišiel do dôchodku.
 
Hodnoť

Súdna spravodlivosť a nezávislosť

podľa predstáv smeráckych gaunerov. Kiska nie je náš človek, tak snívame až o jeho odchode z republiky. Ten sudca mal byť dávno vyzlečený z talára, kar na druhú, prázdnota v dutej tekvici. Teraz si predstavte, že takéto exempláre ako Fico, Harabín, Radačovský... obsadia slovenské súdnictvo, od Ústavného súdu až trebárs po Poprad. Budú voľby všetkého druhu, dúfam, že všetci takíto dostanú v prezidentských či parlamentných voľbách konečnú odpoveď na svoju biednu úbohú existenciu a odídu do minulosti s hanbou. Na policu hneď vedľa Mečiara, ktorý tróni ľudskej hanbe.
 
Hodnoť

Radačovský

to je snáď samovrah, alebo idiot. Zajtra by mal byť zbavený funkcie sudcu.
Bolo vám ublížené, okradli vás, viete o korupcii? Ak áno podajte trestné oznámenie a dočkáte sa spravodlivého rozsudku.
Aj keby bol nadopovaný koksom, tak takúto sprostosť nesmie povedať.
 

ked mu prešlo, že mal u seba drogy a

nelegálne držanú zbraň a súd ho spod obžaloby oslobodil, tak mu prejde aj toto extempore. Lebo, ako sudca Radačovský sám dobre vie, vrana vrane oko nevykole. To nie je nejaký ojedinelý exot z provinčného súdu, ktorý sa tam ocitol omylom, ale vplyvný človek disponujúci reálnou mocou. Mocou zdieľanou práve takými vranami, ktoré si navzájom oči nevykolú preto, lebo sú rovnaká fajta.
 

 

Nuz, kedze ho mafia podrzala v pripade s kokainom, teraz dostal pokyn, ako sa jej odvdacit. Povedali mu: Rozsudok zdovodni ako chces (trebars aj, ze Kiska konal v dobrej viere), ale potom ho dobre poj.. a musi byt z tvojich slov zrejme, ze je Sorosovym agentom. A ak to neurobis, samotka v Leopoldove ta uz caka. No povedzte, kto by taky pokyn nesplnil!
 

... myslel si asi, ze ...

...." ...Zajtra by mal byť zbavený ... svojej pravnosti = svojpravnosti .....
 
Hodnoť

 

Zo samotného rozhodnutia pána sudcu a naviac z jeho vyjadrenia pre média je, podľa môjho názoru, zrejmá neznalosť problematiky, ktorá je umocnená jeho absolútnou zaujatosťou až nenávisťou voči prezidentovi (však to má napísané v tvári, nečudoval by som sa, že bol členom komunistickej strany, vek na to má). Ústavný súd už vyslovil právny názor v takejto veci a že si to pán sudca nevšimol, tak potom je jeho profesionálna budúcnosť hodná zatratenia. Všimnite si, čo ústavný súd v právnej vete vyslovil:

Nález Ústavného súdu Slovenskej republiky sp. zn. I. ÚS 151/2016 z 3. mája 2017.

Ústavný súd Slovenskej republiky z hľadiska poskytnutia ústavnoprávnej ochrany musí postaviť na rovnakú úroveň vlastnícke právo pôvodného vlastníka a nadobudnutie vlastníckeho práva k nehnuteľnosti novým nadobúdateľom na základe jeho dobrej viery. Tým sa dostávajú do vzájomnej kolízie obidve ústavné hodnoty - princíp ochrany dobrej viery ďalšieho nadobúdateľa (princíp dobrej viery, dôvery v akty štátu a právnej istoty v demokratickom právnom štáte) a princíp ochrany vlastníckeho práva pôvodného vlastníka (princíp nemo plus iuris ad alium transfere potest quam ipse habet, t.j. nikto nemôže previesť na iného viac práv, než koľko má sám). Pokiaľ však nemožno zachovať maximum z obidvoch základných práv, treba prihliadnuť na princíp všeobecnej spravodlivosti, keď je nutné zvažovať všeobecné súvislosti tohto typu kolízie základných práv, ako aj individuálne okolnosti konkrétneho rozhodovaného prípadu. Vyššie riziko má niesť nedbalý vlastník než nadobúdateľ v dobrej viere, pretože tento nie je schopný sa nijako dozvedieť o tom, ako vec opustila vlastníkovu sféru a dostala sa na list vlastníctva prevodcu po zákonom určenom správnom (katastrálnom) konaní.

Rozhodnutie Ústavného súde SR je záväzné????
 

Je to jasné !

Podľa US vyššie riziko znáša nedbalý vlastník. Ako sa zachová pán minister ? Radačovský by mal byť v base a nie drať talár.
 
Hodnoť

je to bizár.

Nejaký podvodník predá podvodne nadobudnuté pozemky za lacíka miestnemu zbohatlíkovi, ktorý sa dá nalákať na nízku cenu. Zbohatlík sa neskôr stane prezidentom. O žalobe pôvodného okradnutého vlastníka rozhoduje sudca, ktorého policajti nachytali s drogami a nelegálne držanou zbraňou. A namiesto toho, aby sedel, tak súdi. A v rámci odôvodnenia rozsudku rozvíja, bez akejkoľvek súvislosti s prejednávanou vecou, svoje politické názory na prezidenta. A napriek tomuto absolútne neakceptovateľnému, diletantskému a arogantnému správaniu, tento človek naďalej zostane v talári. To len aby sme si náhodou nemysleli, že keď chytili nejakých vrahov, tak sa slovensko začalo stávať normálnou krajinou...
 
Hodnoť

Rukolapnejší dôkaz sudcovsej zaujatosti

hádam nemožno nájsť ani v svetovej odbornej literatúre, ani v zlej gangsterke. Dokonca v priamom prenose. Nejde tu o osud odsúdeného, a nie som si istý, či by sa dal dokázať odsúdenému podvodný úmysel. Zato zaujatosť sudcu je nad slnko jasnejšia. Ak je v ostatných ctihodnostiach a ish správnom orgáne ešte štipka morálky a úcty k svojmu stavu, mali by vyzvať na odstúpenie pána sudcu. A mohli by mu odporučiť ten Náhorný Karabach. Pán MUDr. v dobrej vôli nechal družstvu svoj pozemok k užívaniu desiatku, či viac rokov. Na podvodný obchod počas družstevného užívania vôbec nedošiel ani nájomné mu asi nechýbalo. Keď zistil, čo sa s pozemkom stalo, podal žalobu na kupujúceho a nie na predávajúceho (alebo na neznámeho páchateľa), ktorý mu podľa jeho názoru pozemok ukradol. Snáď pri predaji pozemku a pri zápise do katastra nemusia byť uvedení predajca a kupujúci? Ak by bol údajný majiteľ zaujatý voči kupujúcemu, ktorý ho okradol, to by sa dalo pochopiť. Na hľadanie pravdy máme predsa nezávislé súdy a nezávislé súdnictvo. Čo je absolútne nepochopiteľné a poburujúce, je bezpríkladné vystúpenie a komentáre sudcu na adresu odsúdeného. Tomu sa vraví "padni, komu padni" tak po našsky podľa socialistického súdnictva. Asi tak, ako "padlo komu padlo", keď podnapitého pána JUDr. pristihli za volantom a našli mu aj pušku, na ktorú nemal povolenie. To je sveta žiť v takomto systéme. Hlavne pre NAŠICH ľudí.
 

 

Však p. MUDr. je nejaký príbuzný, kamarát alebo niečo podobné poslanca SNS, takže je pre neho výhodnejšie očierniť prezidenta ako podávať žalobu na toho, kto ho podviedol. Veď čo ak kapitán JUDr. získa vo voľbách možnosť zostavovať vládu /boh ochraňuj nás všetkých/, tak možno p. MUDr. dostane nejaký výhodný biznis alebo funkciu.
 
Hodnoť

Sudcu by mali po takomto vystupeni

riešiť na disciplinárnej komisii.
Jeho úlohou je niečo úplne iné ako z pozície verejného činiteľa prezentovať vlastné politické názory.
Pokiaľ mu to nie je dostatočne jasne, mal by to dostať písomne spolu s oznámením o redukcii 30% mzdy na 12 mesiacov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Domov