SME
Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

U Kočnera našli nahrávky zo spisu Gorila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Most = zumpa
Minister Gábor Gál mal zastupovať kontroverznú firmu vo viacerých sporoch. Podľa jeho straníckeho šéfa (Belu) , teraz musí všetko vysvetliť. Dnes sme priniesli zistenia o pochybných podnikateľoch, ktorých mal v minulosti zastupovať minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Podľa vyjadrenia ministra zastupoval firmu len v obchodných resp. správnych konaniach. „Robili sme pre nich predovšetkým v oblasti obchodného práva, príležitostne správneho práva. Spoločnosti Jopi Trade sme za niekoľko rokov fakturovali dokopy len cca 13-tisíc eur, nešlo o ‚veľkého klienta‘,“ tvrdí Gál v dnešnom vyjadrení. Jeho stranícky šéf Béla Bugár sa chce aj tak pozrieť podrobne na celý prípad. „Pán minister to bude musieť dôveryhodne vysvetliť, lebo na každého platí rovnaká páka. Musí vysvetliť celý prípad," povedal Bugár dnes pre Aktuality.sk. Zarábal na rušení rozhodnutí z daňových kontrol Minister Gál zastupoval spoločnosť Jopi Trade z Vlčian v konaniach proti daniarom, keď sa domáhali zrušenia rozhodnutí z daňových kontrol. Daniari dorubili firme stovky tisíc eur na dani. Podľa kontrol spoločnosť nevedela dôveryhodne vydokladovať, že skutočne prebrala tovar od svojho dodávateľa, čo môže naznačovať fiktívne transakcie. Súd nakoniec rozhodol v prospech Jopi Trade zastupovanej advokátskou kanceláriou Gábora Gála a zrušil rozhodnutie daniarov. Toto je minister spravodlivosti ???? Most je vacsia zumpa ako sa zdalo... https://www.aktuality.sk/clano...
judr judr judr 4
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

A Nicholson sa nam vytratil...
 
Hodnoť

 

Ano a zoberajme sa Gorilou ,aktivistami ,Kocnerom a podobne.Ale ked pride dalsia kriza ,ako ju predpovedaju vo svete aj v serioznych novinach,a my sme montovna tak budem v.....O tom hovorme ,co dalej ,z Kocnera sa nenajeme,mozno tak novinari ,ktorym za to platia v novinach.Ak to maju byt seriozne noviny a nie nejaky bulvar ,tak uz sa venujte aj serioznym a pre ludi dolezitym temam.Kde napr.pisete o celosvetom zvysovani energii atd To tu bude mela,a mozno aj zlte vesty .
 
Hodnoť

 

https://*****/Pv2JWY
 

 

g o o . g l
 
Hodnoť

toto azda niekto nechape ?

https://www.youtube.com/watch?... pozerat najma od 17:40 min..
A druhy pan je vas spolumajitel - Hascak

Dve hlavne Gorily
 
Hodnoť

Ruská KGB dokázala zistiť z nahrávky

tf. hovoru z búdky na ambasádu istej záp. krajiny, pred viac ako 50-timi rokmi, kto to telefonoval a mali tisíce podozrivých ... Pri tej zastaralej na dnešnú dobu primitívnej technike a pri veľkom okruhu podozrivých ...
V 21. storočí SIS ani NAKA ani poliši nevedia zistiť - dokázať, že či to bol/nebol hlas Birmovaného, H´šťáka, pokladníka GABA alebo iných ?!
Rusi pred viac ako 50rokmi podľa frekvencie hlasu nakoniec dokázali zistiť kto telefonoval !!! Dnes nie že nevedia, ale to ani nechcú zisťovať a dokázať ... klasické = SKUTOK SA NESTAL ... Nabaľ sa a práci česť !
 
Hodnoť

 

Pravdepodobne nahrávku omylom vymažú alebo inak znehodnotia a bude pokoj.
 

 

A potom sa nahravka o vymazani nahravky nahodne dostane na verejnost, asi tak za 5-6 rokov...
 
Hodnoť

Nechcem byt pesimista

Ale jedna vec je ze objavili, a druha je co konkrétne obsahuje a co sa použije/zneužije a zverejní. Je dosť reálne, že sa zneužije na politické účely. Ved zamestnanec nepôjde proti zamestnávateľovi, ako sa to už viac krát ukázalo.
 
Hodnoť

Haha

Pán sudca Král rozhodol že je Gorila nezákonná , alebo tak nejak a dobre vedel že sa toto rozhodnutie v budúcnosti zíde.Teraz sa nahrávky nedajú použiť....a ten Pán Král teraz kandiduje na najvyšší súd .....bwahaha
 
Hodnoť

 

nechápem súvisici článok a fotku Fica.... nebola gorila aj o financovaní KDH, SMK,SDKÚ, Malchárka,Nosála, Mihála?
Či o tom nie????
 

 

lebo na nahravke je ficov hlas, policajti si to uz pustaju :-) Hascak a Fico debatuju, psst

Vrazda Kuciaka bola za Ficovej vlady. Nastenkovy tender Stefanov Janusek sa udial za Ficovej I. vlady. Fico vtedy tvrdil, ze je kauza vymyslena. Dnes 11 a 9 rokov basa.
 
Hodnoť

 

Domové prehliadky u Kočnera sa konali v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Potvrdila to hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. Zvukové záznamy sa mali nájsť v trezore v jednom z podnikateľo­vých domov.

Nahrávky majú zachytávať rozhovory politikov a šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka o províziách a korupcii za druhej vlády Mikuláša Dzurindu z SDKÚ v odpočúvanom byte na Vazovovej ulici v Bratislave. O možnom posune a nájdení nahrávok informoval Denník N.
 
Hodnoť

právna analýza

Samotné nahrávky sú samozrejme v trestnom konaní nepoužiteľné, a to predovšetkým s poukazom na rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý konštatoval nezákonnosť realizovaných odposluchov. To znamená, že by ich nebolo možné prehrať na súde, ale aj tiež by s ňou nemohli byť priamo konfrontované osoby, aby sa k nahrávke vyjadrili. Teda napríklad, že by sa v prípravnom konaní prehrala nahrávka svedkovi aby sa k nej vyjadril. Použiteľnosť takýchto výsluchov v trestnom konaní by bolo otázna aj v prípade ak by rozhodnutie ústavného súdu neexistoval. Tu si treba uvedomiť, že išlo o tzv. operatívne odposluchy podľa osobitného zákona a nie podľa Trestného poriadku. Týmito odposluchmi nie je možné dokumentovať trestnú činnosť. Sú použiteľne iba do momentu, kedy na ich podklade je možné začať trestné stíhanie. Ak sa viedlo odpočúvanie aj po tomto kvalifikovanom momente, je odposluch v tejto časti nepoužiteľný.

ALE.

Jedna vec je však použiteľnosť nahrávky a druhá vec je použiteľnosť informácii získaných aj nelegálnym odposluchom. Ak napríklad vyšetrovateľ z takejto nahrávky zistí ďalších možných svedkov, týchto je možné k veci vypočuť. Otázne však bude či je možné na podklade takto získaných informácii robiť invazívnejšie úkony - napríklad domové prehliadky. Totiž ak by Vám policajt urobil nezákonnú osobnú prehliadku a našiel u Vás drogy a tou skutočnosťou by si odôvodnil prehliadku Vášho vozidla a tam našiel ďalšie drogy, všetky drogy (aj tie nájdené v automobile) by boli zaistené v rozpore so zákonom, nakoľko ak by Vám policajt nespravil nezákonnú osobnú prehliadku, a teda by nemal vedomosť o žiadnych drogách, nikdy by si nemohol odôvodniť ako oprávnenú prehliadku automobilu. Použitie informácii z nahrávky bude preto veľmi ošemetné.
 

Nahrávky boli povolené súdom

Takže neboli nelegálne...

Ale problém je skôr v tom, čo vidieť aj v tejto diskusii, že sa nejde po faktoch, ale robí si z toho každý svoj príbeh, podľa politických preferencií...

Takže o čom je spis Gorila..?

Je o jednaniach medzi predstaviteľom Penty a Malchárkom, príp. Bubeníkovou z FNM.

Nosná téma sa týka privatizácie.

Ale nielen to...

Ak tu niekto považuje za hlavný "problém" Fica, že bol v byte a jednal s Hasčákom, tak sa mýli...
Niekto ("Trhac_gatiek"-vraj odporca Mečiara) tu napísal, že Fico tam bol vlákaný" a vraj to povedal Nicholson
Áno, bol tam na pozvanie Hasčáka

Lenže to nie je všetko
Fico mal pýtať od Hasčáka peniaze, za zrušenie tlačovky k PPC, mal vybavovať Veolii cez úplatok Stredoslovenskú vadárenskú a.s.

A mrzí ma najma jedno.
Mnohí sa tu snažia vytvoriť dojem, akoby sa nič iné neukradlo, len to čo je v spise Gorila...
No vtedy aspoň pod vedením Pittnera robila SIS to, na čo je určená.

Teraz nerobí nič alebo len kšefty a kryje vládu v špinavostiach...

Len pri jednom PPP projekte na R1 sa toho ukradlo viac, ako obsahuje celý spis Gorila
Pri R1 sa ukradlo min. 1,7 mld eur (rozdiel medzi vysúťaženou a podpísanou cenou (1,5mld a reálnym plnením 3,25mld)

Pričom teraz došlo k predaju aj Slovenských elektrární aj SPP a cena pri predaji EPH je nižšia, ako to privatizéri kúpili od štátu v privatizácii...
 
Hodnoť

Tipujem

Tipujem, ze tie s Ficom su uz v inom sufliku .....
 

 

:-) poznámka hodná smečkára :-)))
 
Hodnoť

Zverejniť

Padnú, komu padni
 
Hodnoť

Človek pochádza z opice ?

Amerika váha, či človeka stvoril Boh, alebo pochádza z opice. Možno tzv. "Kočnerovo USB-čko"pomôže vniesť nový pobľad na vec. Ono sa to totižto javí tak, že minimálne jeden druh opíc pochádza z človeka. Nevie sa ešte konkrétne z ktorého, ale najdené materiály obsiahleho výskumu bádateľa Mariána K. snáď pomôžu do tejto záhady vniesť trocha svetla (alebo aspoň zvuku ... :-)
Mikuláš nám, zdá sa, asi riadne nadelí. Ešte Papá Mečiar keby to CéDéčko prihral. No, balada.
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME Domov