SME
Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

U Kočnera našli nahrávky zo spisu Gorila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Keď budu občania uvažovať nad nespravodlivosťou tohoto zivota, je na to veľmi rýchla odpoveď. Ešte nikdy od vojny nebola moc tak pre viazaná so zlocinom ako dnes. Za posledných 26 rokov od vzniku samostatnosti Slovenska sa moc spriaha so zlocinom. Rozdal a rozkradol sa priemysel, predali sa banky, prenosové siete, plyn a čerešnička na torte. Štátu zostali na krku starí, mladí, dochodci, chorí, nezamestnaní a výtlky.

Pre veľké zahraničné firmy, v malých slovenských, ktoré robia pre západné firmy za symbolické cene a v zahraničí robí, žije a už deti plodi 500 tisíc až 1 milión slovenských občanov.
Keď z dietata vyrastie práceschopný clovek, prejde 20 až 25 rokov. Počas týchto rokov sa stará, sati a kŕmi matka a otec, štát financuje školstvo, zdravotníctvo a celý systém. 25 rokov dozivotie dostávajú mnohonásobne vrahovia.

Vzhľadom k tomu, že naše fabriky a družstva rozdala a rozkrada mafia z radov politikov, zničili sa priestory práce, profesionálneho dozrievania, produktivity a zisku. Neobstojí to, že sme neboli konkurencieschopni. Ľuďom je treba dat šancu a určiť pravidlá. Nasi politici 4%-nu nezamestnanosť považujú za úspech.

Považujem to za začiatok ekonomického rozpadu a tragédie Slovenska.
Každý človek vytvára svojou prácou pridanú hodnotu. Čím sofistikovanejšie výrobok, tým vyššia pridaná hodnota. Pridaná hodnota je cena výrobku, mínus materiálne náklady. Toto je hroby zisk. Z toho sa od počítajú mzdy, odvody, poistenie, nemocenské, ostatne výrobné a nevyrobne naklady a zostane nám zisk. Ten koncom zdaňovacieho obdobia firma zdaní a daň prevedie štátu. Toto je príjem štátu. Pre Slovensko je dôležité, aby podnikali, zamestnávali, platili mzdy a ostatné a nakoniec dane slovenské firmi, nie zahraničné firmy, respektive v čím menšej miere zahraničné firmy.

Tých 500 tisíc až 1 milión ľudí, ktorí robia pre zahraničné firmy vytvorí mesačne cca 5 miliárd eur pridanej hodnoty. To je ročne cca 60 miliárd eur. Sú to obrovské peniaze, o ktoré Slovensko vďaka zločinu a neschopnosti politikov prichádza.

Som prekvapený poslednými vyhláseniami politikov o vyrovnanom rozpočte a o úspechoch Slovenska. Prestalo sa tu snáď kradnúť?

Štefan Martos
 

 

Ešte doplním. Som za spoluprácu a postupnú integráciu v primeranej miere. Odmietam servilitu, podmanivost, otrocku a kolonialnu závislosť. Do tejto polohy sme sa žiaľ, už dostali svojou chybou sami.
Slovensko z uvedených dovodov v priebehu 20-30 rokov stratí ekonomický zmysel a zanikne.
Štát môžu ešte zachrániť vysoke ceny a DPH.

Štefan Martos
 
Hodnoť

 

Čože to našli ? Áno ? Dobre, veľmi rýchlo zabudnú že niečo našli

Dobre si pamätáme poniektorí Mečiarovu "kazetu" teda vlastne dátové CD na ktoré malo obsahovať databázu pochádzajúcu zo spoločnosti BMG Invest, prípad kde bolo okradnutých temer 200 tisíc ľudí a zmiznúť malo cca 11-14 miliárd vtedajších korún slovenských, databáza mala obsahovať mená a sumy. Dátové CD bolo zašifrované a jeho kópie rozposlané kde komu.

SIS vraj lámala šifru niekoľko rokov a vraj ju aj prelomila. Udialo sa následne niečo v prípade BMG Invest ? Veru, veru nič sa neudialo, Mečiar Vladimír i Ivan Lexa ml. ale i ďalší žijú si pokojne a šťastne, čo si vtedy nakradli to je ich ... naveky. Tie mená a sumy v tej databáze asi boli bezchybné. Nikto nemal záujem niečo z toho zverejňovať. Doteraz nikto. Tak dopadnú i nálezy ktoré vraj teraz už už niečo šokujúce odhalia.

Nič šokujúce neodhalia, dávno všetci vedia ako to tu na Slovensku funguje. Detaily daných obchodov skutočne nikoho šokovať nemôžu a nikto ich zverejňovať nebude. Bol by to nebezpečný precedens, navyše je tu niekde na Slovensku bohvie koľko kópií toho nešťastného CD-čka s databázou BMG.
Čo keby sa náhodou heslo k nemu nejakou náhodou objavilo niekde na sociálnych sieťach a prestalo by to byť štátnym tajomstvom ktoré stráži Mečiar, Lexa ml a SIS ?

Škaredé veci by sa mohli diať, totálna dezilúzia, strata dôveryhodnosti toľkých mien ... kto to chce ?
 
Hodnoť

 

Viete si ale predstavit to zdesenie aj u Miklosa a Dzurindu ze existuje zvukovy zaznam? Miklos, ktory sem na SME chodi na Sulika spinit vo svojom blogu sa tam hrabal v riadnych hou.nach a bral provizie z kazdej velkej privatizacie. Takisto Dzurinda a jeho dary pre SDKU cez Kuceja a Palacku. Vedeli o vsetkom a s plechovym ksichtom sa pozerali do oci svojim volicom a mali plne usta moralnej nadradenosti voci spinavym smerackym komunistom. Kradli ako teraz kradne Smer, len menej okato a rafinovane. Po Bubenikovej sa zlahla zem, nieje na Slovensku. Malcharek sa uplne stiahol z verejneho zivota. Zaplatia vobec niekedy za svoje zlodejiny? Este najcistejsie z Gorily vysli KDHaci (Palko,Lipisc) a SMK.
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11

Najčítanejšie na SME Domov