SME
Streda, 8. apríl, 2020 | Meniny má Albert

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Beňová: Presviedčať Lajčáka je nedôstojné, OBSE zvládne aj niekto iný (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ako som bol rad, ze sme si zvolili konecne dostojneho prezidenta tak cim dalej tym viac su mi jeho rozhodnutia podivne niekedy az proti srsti. Toto natahovanie z jeho strany je az trapne. Demisiu ma prijat a nech si to dalej riesi tato tupa vlada.
bagom
No ked zrovnavam s predchodcami urcite je dostojny nastupca.
bagom
<< < 1 2 3 > >>

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Asi takto nejako

vyzerá optika menšieho zla. Ale ruku na srdce, bol to najlepší kandidát zo všetkých, nemôže vyhovieť každému a už dlhšiu dobu počúva hlavne hlasy svojho tímu a nie bývalých voličov. Pri jeho majetku sa mu fakt čudujem, ja by som bez problémov vrátil pozemky (ibaže ich kúpil pre niekoho a tým pádom sa ich nemôže len tak vzdať) a šiel by som preč, preč zo Slovenska. Niekam, kde ma nikto nepozná a užíval by som si tam s novou rodinou kľudný život.
 
Hodnoť

Hm,

nie tak ... Beňovej politická taktika ... jasný lobing za právnika Fica, minimálne budúceho ministra zahraničných vecí ... :)
 
Hodnoť

 

Boze akym to ludom tu davate verejny priestor na dalsie klamanie...tfuj!
 
Hodnoť

 

Tato zvacsa dezorientovana "poloiticka" ma si prvy krat pravdu, resp. suhlasim s tymto jej názorom.
 

a je to jej názor alebo jej ho niekto

napísal aby ho napísala na svoj FB profil? Už si začína robiť PROMO , každý deň jedna selfie na FB!
 
Hodnoť

 

Je to primitívna malomeštiacka šaškáreň, ale jediného koho v tom cirkuse chápem je Kiska, sledujúc akí mentálni velikáni hrnkovsko-blahovského typu tam z pozadia číhajú. Nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale aj ten nomenklatúrny káder Lajčák je o aspoň o 6 tried vyššie ako tí koaliční blbečkovia.
 
Hodnoť

...

Prezident ma podla Ustavy SR demisiu prijat a nie o nej premyslat. Premyslat o nej nie je v jeho pravomoci. K dodrziavaniu Ustavy SR ho predsa zavazuje prezidentsky slub, ktory zlozil pri nastupe do uradu.

Veci sa maju tak, ze prezident prijme demisiu a vymenuje noveho ministra. Vlada musi mat pripraveneho kandidata ihned. Minister totiz moze vo funkcii skoncit nahle aj z inych dovodov. Ak nie je predseda vlady schopny navrhnut ihned noveho ministra, nech poda demisiu. Vykonna moc v krajine musi byt zabezpecena nepretrzite. Inak vznika stav zvany anarchia, ktoreho sme teraz svedkom na poste ministra ZV.

Pani ustavni cinitelia, co keby ste sa riadili ustavou a nie vasim rozumom? Naco vlastne existuje Ustava SR, ked ju ani najvyssi ustavni cinitelia nedodrzuju? A preco potom chcu, aby sme dodrziavali zakony a Ustavu SR my obcania, ked ich oni sami nedodrzuju?

Nech odstupi prezident a nech predseda vlady poda demisiu. To je v sulade s Ustavou SR. Dolezite je, aby sa zachovala vaznost ich uradov. Icj osoby v tomto pripade nie su dolezite. V uradoch ich mozu nahradit ini obcania, ktori si tieto urady a najma Ustavu SR budu ctit.

Ak niekto z volicov koholkolvek z tych politikov pojde volit, tak si nevazi Ustavu SR a tak asi bude pre neho lepsie zit v anarchii.
 

 

status ... máme konečne premýšľajúceho prezidenta, verejne hodnotiaceho stav republiky menujúc problémy v nej a ktorý Ústavu aj dodržuje, koná v rámci svojich možností ... dostať právnika Fica do pozície člena vlády sťa ministra, fakticky by potvrdilo posmešné slová právnika Fica o svojom návrate ... :)
 

Neuveriteľná myšlienka!

Vaša prvá veta, citujem: "Prezident ma podla Ustavy SR demisiu prijat a nie o nej premyslat."
Podľa Vás by sme si mohli za prezidenta zvoliť tlačítko. Minister by vložil kartu, stlačil tlačítko a vypadlo by potvrdenie o prijatí. Pokiaľ možno ihneď. Vážnosť úradu by ostala zachovaná?
 

...

Pani,
ste i si isti, ze mate pravdu? Tak skusme.

Ustava SR je dokument, ktory zakotvuje slobodu obcana ohranicenu zodpovednostou.

V praxi to vyzera takto:
Minister moze kedykolvek abdikovat. Je to jeho sloboda zarucena ustavou. Ked postupi demisiu prezidentovi, ten ju musi prijat bezodkladne. Svojim prijatim totiz potvrdzuje slobodu ministra ju podat. Prezident vtedy nepremysla. Jedinou jeho myslienkou ma byt zachovanie slobody obcana, lebo to je prvym pilierom demokracie.
Minister podanim demisie vyuzije svoju slobodu. Avsak v okamihu, ked ju poda, je jeho rozhodnutie nezvratne. To je sloboda ohranicena zodpovednostou. "Mozes to urobit, ale potom musis znasat nasledky, lebo si za to zodpovedny." To je druhym pllierom demokracie.

A ako to vyzeralo v reale:
Prezident sa rozhodol si to premysliet. V tom okamihu poprel slobodu obcana. Postavil sa nad jeho slobodu a tym prekrocil svoju pravomoc. Zbural tak prvy demokracie. V tomto pripade je jedno, ci to spravil vedome alebo nie, lebo v oboch pripadoch porusil prezidentsky slub.
Ak to spravil nevedome, potom to nie je statnik na svojom mieste. Ak to spravil vedome, tak je to diktator. V oboch pripadoch vsak poprel slobodu a demokraciu. Za svoje prekrocenie pravomoci by mal dostat trest. Prezidenta mozno odvolat len ludovym hlasovanim, co je v nasich podmienkach nerealne. Druhou moznostou je prezidenta stihat za porusenie Ustavy SR. To moze urobit parlament tak, ze rozhodne o podani podnetu na Ustavny sud SR. Ale, ma to jeden hacik. Ak to parlamentom neprejde alebo to Ustavny sud zameitne, potom ma prezident pravo rozpustit parlament. Z toho vyplyva, ze poslanci v parlament niesu schopni prijimat zodpovednost a ani vyuzivat svoju slobodu. Cize nas parlament nie je demokraticky.

Co sa tyka predsedu vlady. Ten porusil Ustavu SR az v dvoch pripadoch. Svojim tlakom na prezidenta, aby demisiu neprijal, poprel slobodu nielen ministra ale zasiahol aj do slobody prezidenta a to verejne. Za toto by mal predseda vlady zlozit funkciu. Ako ustavni cinitel tymto porusil Ustavu SR.

Takto by mala vyzerat demokracia v praxi. Ak to tak nevyzera, nemozno v nasej krajine hovorit o demokracii. Paradoxne ludom tento stav neprekaze. Teda demokracia v zmysle zodpovednostou ohranicenej slobbdy je nerealna. A to preto, ze ludia vlastne demokraciu a slobodu nepotrebuju, lebo v skutovcnosti ani netusie co to vlastne ta sloboda a demokracie je, coho ste vy dvaja jasnym prikladom.
 
Hodnoť

Po vojne je každý generál

no niekedy ani rádový vojak.Nedostojné, pani Beňová,bolo hysterčenié okolo paktu pre Marrakéš miesto pokojnej a rozumnej diskusie a nevyslanie ani upratovačky, ktorá by tlmočila hoci náš odmietavý postoj a zbabelé skrytie sa za slová na papieri.Nedostojné bolo aj hodenie zbabranej veci na prezidenta tváriac sa my nič, my muzikanti.Mám ďaleko od toho, aby som nevidel i niektoré riešenia pána Lajčáka,ktoré ale boli limitované rozhodnutím koaličnej rady.Dobre si pamatám Vaše odhodlanie kriticky vystúpiť na straníckom sneme a prispieť tak k riešeniu niektorých problémov a potom skutek utek.Teraz je v móde kriticky sa vyjadrovať k hasičom a velebiť pyromanov našej politickej scény.Pán prezident, ktorý jedińý pochopil vážnosť situácie s preberaním predsedníctva OBSE pre krátkosť času sa rozhodol zamedziť ďaľšej hanbe, ktorá Slovensku hrozila a preto umožnil pánu Lajčákovi obratom vo veci konať,najme po tom, ako to osobne prišiel žiadať predseda OBSE.Váš názor, že to mohol riešiť niekto iný už predbehol pán Hrnko vyjadrením,že ich možeme zbierať na ulici .Špióni s radosťou mohli napísať,rozbíjanie politickej scény a rozklad spoločenského vedomia úspešne pokračuje a tomu musíme zabrániť.Tých excesov už je dosť!
 

 

opakujem, už dnes položenú otázku:

mňa skôr zaujíma, či bol "vydesený" ten správny človek a prečo bol práve on "vydesený"?
Prečo sa neozývajú MZV členských krajín OBSE, keď platí:

Vláda SR schválila 23. novembra 2016 návrh o príprave predsedníctva Slovenskej republiky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v roku 2019.
Ďalším krokom k predsedníctvu Slovenskej republiky v OBSE bolo oficiálne predloženie našej kandidatúry a jej schválenie na stretnutí ministrov zahraničných vecí OBSE v decembri 2016 v Hamburgu.
 

 

okrem iného pripomínam, že prevzatiu predsedníctva predchádzalo viac aktivít, takže sa nejedná o nejakú "krátkosť času" a na tých aktivitách Lajčák ani nebol účastný, veď len v septembri skončil v OSN, ten Lajčák, ktorý je zrazu taký nenahraditeľný:

Úlohy vyplývajúce z predsedníctva v OBSE si Slovenská republika začala plniť už v roku 2018, keď ako člen Trojky OBSE prevzala predsedníctvo v kontaktnej skupine partnerov OBSE pre spoluprácu v regióne Stredozemného mora. Od 1. októbra 2018 preberáme zodpovednosť za rokovania účastníckych štátov OBSE o budúcoročnom rozpočte organizácie, budeme teda predsedať poradnému výboru OBSE pre riadenie a financie (ACMF). Okrem toho sme v prvom štvrťroku predsedali Fóru pre bezpečnostnú spoluprácu (FBS) - časti OBSE, ktorá sa zaoberá vojenskými aspektami bezpečnosti.

Slovensko predstavilo rámcové priority svojho budúcoročného (2019) predsedníctva v OBSE vo štvrtok 19. júla 2018 na zasadnutí Stálej rady v sídle organizácie vo viedenskom Hofburgu. Súbor tém, ktoré budú počas roka 2019 dominovať činnosti OBSE, odprezentoval štátny tajomník a osobitný predstaviteľ ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek. Predstavenie rámcových priorít bolo prvou oficiálnou prezentáciou smerovania slovenského predsedníctva v roku 2019.
 
Hodnoť

Jeden vystudovany

Komunista Lajcak a tolko zbytocneho hunbuku okolo neho. Podal demisiu, podal. Bola dorucena prezidentovi, bola. Tak naco sa trepe do roboty, ked o nu nema zaujem. Ziadna vypovedna lehota mu predsa nebezi. Co sa zmenilo, ze tam este sedi. Kto sa k tomu chce este vyjadrit? Zbytocny rozruch okolo komunistu a spiluzlodeja so SMERom, jak keby islo o nejakeho nenahraditelneho svatca. Tato republika a jej obcania maju palcivejsie problemy na riesenie, ako nejakeho hn.upa, co si ani nevie stat za slovom.
 
Hodnoť

 

benova, najprv meciarova a potom ficova kurvicka.
 

Ktovie

Co vsetko musela prehltnut(doslova nie obrazne), aby sa dostala kam a k comu sa dostala.
 
Hodnoť

 

"Ja som Mira Lajčáka tiež prehovárala, aby ju nepodal, ale on ju v piatok podal.

Ozvala sa prvá lastovička.
Takže to nebolo unáhlené rozhodnutie zo strany pána ministra.
Bolo by zaujímavé vedieť, s kým všetkým sa radil.
A ešte zaujímavejšie, kto ho v rozhodnutí podať demisiu podporil.
 

 

logicky nekonzistentne položené otázky, keď je toľko mínuskových hodnotení?
Veď sa doteraz písalo, že Lajčák demisiu podal unáhlene a keďže sa doteraz nevyjadril, tak to platí.
 
Hodnoť

 

lajcak nech sa pakuje het. fico do basy, kocner do basy, vsetci do basy ! kiska mozno ma nieco v talone ale coraz viac mi pripada ako zhypnotizovany sektar, ktory si bez butoru ani zadok utriet nevie. a monca ? tupa sliepka, povazujem ju za uplne zbytocnu existenciu.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Domov