SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radový policajt: Vo vedení sú všetci kamaráti a nahrávajú si (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Veľmi zlé

Ma odvahu, že verejne prehovoril.
Podľa mna by po ňom mal siahnuť riaditeľ oddelenia, ktorý chce mat lojálneho chlapa, ktorý mu nebude robit na oddelení galibu
 

 

Policia a vobec vsetky ozbrojene zlozky, ktore funguju na rozkazoch su prehnite a je to tam tak zle a prehnite, ze normalni ludia odchadzaju do vysluhy a mladi blbeckovia su prijati, no po par mesiacoch hadzu sluzobaky na stol a utekaju prec...hrozi kolosalny kolaps, pretoze do ozbrojenych zborov prichadzaju tupci a stari profici opustaju potapajucu sa lod vo velkom ...normalny, vzdelany a charakterny mlady clovek do policie a do ZVJS nikdy nevstupi...NIKDY
 

 

Odomknite ten clanok preboha!
 
Hodnoť

?

Veľmi pravdivý článok a aj kvalitne urobený rozhovor dokonca s menami. Asi sa nepíše o niekom dôležitom, ale to nevadí. Dokonca som si kvôli nemu predplatil na miesiac "piano". Jednej veci ale nerozumiem. Prečo mienkotvorný denník, za ktorý sa pokladáte, zamyká podobné odvážne počiny a neumožňuje takto šíriť osvetu medzi široké masy? Nie je to v priamom rozpore s vaším poslaním?
 

 

Zisk má asi prednosť pred poslaním. Ale tiež je pravda, že bez peňazí by sme tieto noviny asi nečítali.
 

?

Neverím, že zamknutím tohto jediného článku by prišli o nejakú podstatnú časť príjmov. Ja tvrdím, že podobné odvážne skutky a ešte aj v polícii by sa mali zverejňovať na titulke. A okrem toho by sa mali novinári začať pýtať kompetentných a žiadať o vysvetlenia tam uvedených skutočností. Tu je zrazu ticho, prečo? Kde je investigatíva? Kde je novinárska etika?
 

 

Súhlasím.
 

 

Tipol by som si, že práve takýto článok je pre denník drahý. Asi za ním bude kopa neviditeľnej práce so zháňaním podkladov, konzultácie s právnikmi a podobne, pretože sú tam menovaní ľudia, ktorí môžu SME chcieť zažalovať. Piáno možno nie je symaptické, kým si človek neuvedomí, že vďaka tomu, že platíme za články my a nie sponzor v pozadí, môžu byť noviny nezávislé. Nezávislejšie...
 

?

Nehovorím, že ten článok nič nestál. Všetko niečo stojí. Ja len tvrdím, že jeho skutočná hodnota nie je vyjadriteľná peniazmi vzhľadom k jeho obsahu. Ak noviny nemajú na to uverejňovať podobné veci zadarmo, tak by sa na to radšej mali vykašlať. Práveže takéto články musia byť prístupné masám, lebo sú to články, čo spoločnosť niekam posúvajú ako celok, majú v sebe hlbší odkaz. Nie je to niečo, určené iba pre úzku skupinu osôb.

Ak redakcia SME nemá na to (finančne), aby takéto články mohla uverejňovať, tak robia niekde chybu. To je celé na čo poukazujem...
 

 

súhlasím, aj keď s menšími výhradami.
obaja máte svojim spôsobom pravdu a je dobré, že aj priestor na jej vyjadrenie.
Ja len dodávam, že poctivý investigatívna žurnalistika niečo stojí, občas sa za ňu platí aj tým najcennejším, vlastným životom.
 

 

výborne, to je hodné zopakovať:
"Piáno možno nie je symaptické, kým si človek neuvedomí, že vďaka tomu, že platíme za články my a nie sponzor v pozadí, môžu byť noviny nezávislé. Nezávislejšie..."
 

 

Zaujímavé že keď boli iba tlačené noviny, tak sa nikdy nikto takto nepýtal. A v 98 SME čítalo kopu študentov a boli násobne drahšie keď si ich človek kupoval v stánku po ceste do školy.
 

 

Presne.
 

 

20 rokov dozadu vychádzali noviny v tlačenej forme v x 100 000 nákladoch dnes je to predpokladám násobne menej.Pianom si kupuješ elektronickú formu,ale princíp je ten istý.
 

?

Nemôžeš porovnávať tú dobu so súčasným fungovaním SME. Sama redakcia SME si svojím prístupom znižuje okruh čitateľov. Ak mienkotvorný denník nemá na to (finančne), aby podobný článok dala na titulku bez piana, tak potom asi niečo robia zle, či?
 

 

Predstav si, ze neexistuje internet a noviny si mozes precitat len ked si ich kupis, popripade najdes niekde po niekom polozene, alebo v kaviarni. Volakedy bolo celkom normalne, ze si si kupoval v stanku noviny. Teraz su na internete, v platenej sekcii,tak sa ti to nepaci. V com vidis rozdiel?
 

?

Ale veď som to jasne pomenoval. Takéto články sa nesmú zamykať, hovoria o osobnej odvahe ľudí, ktorí sa vzopreli zlému systému. Mali by sa vynímať na titulke, naša spoločnosť potrebuje ozdraviť a ak si ľudia nebudú môcť voľne o takýchto počinoch prečítať, nebudú teda medializované, ako by sa ani nestali.

Keď sa kupovalo tlačené SME, tak zase neboli príjmy z WEB reklamy, takže až taký stratový by ten článok v pomere k nákladom nebol, či?
 
Hodnoť

?

Michal Hulvan, verím tomu, že si čítaš diskusiu k tvojmu článku a zaujíma ťa názor na neho. A preto ak chceš vedieť, akú máš podporu medzi kolegami, tak daj vedieť do správy. Budeš príjemne prekvapený...
 

Respekt chalani

Drzim palce, snad skor ako v r. 2050 bude aj v Policii profesionalizmus.

Je to tazke, ale musite sa ozvat viaceri, inak jedneho-dvoch ta masineria zozerie.
 

Dôvera v PZ

Ide o to, aby každý, kto prehovorí, cítil podporu kolegov. Nie v tichosti tolerovať nadriadeného pokyny k vyšetrovaniu... Ale vedieť, že ak idem podľa seba a nadriadený ma bude chcieť dodzubat, tak sa za mna kolegovia aj z iných útvarov postavia. Oddeliť postupne zrno od pliev, sprofesionalizovať sa a získať spoločenskú vážnosť a respet, aky Pz mal ... znie to ale ako utopia
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Domov