SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Ústavný súd sa snažia dostať i kotlebovec či Harabinovi pomocníci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ladislav Duditš nie je predsedom súdu ale predsedom senátu.
To je dosť veľký rozdiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A myslíš, že aj SME rozumie tomu rozdielu ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ústavný ÚD

V takom zložení ako jed nes je len národný kriminálny súd na záchranu lotrov a mafiánov. A ak sa tam dostane Fico tak to už bude len zbor zločincov, chraniacich podvody a kriminálne činy. Zrušiť túto zbytočnú inštitúciu, nikdy z nej nevyšlo normálne rozhodnutie v prospech občanov. Riadi to dodnes Mečiarova konkubína. Keď niečo aj rozhodnú vždy je to v neprospech občanov a v prospech mafiánov a oligarchov báťušku Mečiara. Navrch máju títo lotri v talároch doživotnú imunitu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No hej, lenže čo teraz? Ubit ich nemôžeme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A SME sú koho pomocníci ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sorosa,

vesmirnych jasterov, iluminatov, neokonov, ... :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kadrujeme pan redaktor, kadrujeme?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hrôza, však? Občan predsa nemá nárok na informácie o kandidátoch na ústavných sudcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď o tom je verejná kontrolaAby sme vedeli, kto je harabinovec, kto biely kôň, kto je mafiánsky(a) sudca(ňa) a kto vykonávateľ pokynov zriaďovateľov politických strán. Ľudia s týmito dannosťami by v demokratickej spoločnosti nemali o Ústavnom súde ani snívať a nie sa oň uchádzať.To nehovorím o takom Ficovi ktorý nepokazil snáď už len ten....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne! Najmä keď vieme, že ľudská pamäť je aj krátka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo je to za nadpis článku?

Kotlebovci a Harabin jednoznačne nie sú vhodní? A to prečo? Lebo niekto číta časopis, ktorý vyjadruje názory, s ktorými sa vy nestotžňujete? A to je azda protizákonné mať iný svetonázor? Každého, kto vystrkuje z davu odpísať? Prečo by tam nemohli byť ľudia z rôznymi pohľadmi na svet? Nech sudcovia zastupujú všetkých občanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pocuvam co hovoria

a vyjadrujem svoj nazor, kapito ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Lebo niekto číta časopis, ktorý vyjadruje názory, s ktorými sa vy nestotžňujete? A to je azda protizákonné mať iný svetonázor?"

nie je to protizákonné, ale sú názory, ktoré sú všeobecne akceptované a alternatívne teórie k takým nepatria.

Tak, ako sa vedecká obec všade vo svete verejne dištancuje od vyznávačov! alternatívnych názorov, tak je to povinnosťou aj na Slovensku, hlavne ak takéto "alternatívne názory" podporujú verejne známe osobnosti, ktoré určujú smerovanie Slovenska.
Viď aktuálny príklad z medzinárodnej vedeckej konferencii v Indii.
https://www.bbc.com/news/world...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pokiaľ vyznávači alternatívnych teórií budú zastávať významné verejné a štátne funkcie, tak to bude pre Slovensko veľmi zlá vizitka a miera našej medzinárodnej akceptácie výrazne utrpí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pokiaľ sa niekomu nezdá, že som dala príklad z Indie, urobila som tak preto, lebo nič aktuálnejšie som nenašla a tiež preto, lebo obhajoba alternatívnych teórií bez toho, aby sa od nich verejne dištancovala vedecká obec, radí Slovensko na úroveň Indie, lenže tá kapacitne vzhľadom na veľkosť vedeckej obce je aj tak oveľa ďalej.
India nám môže ísť príkladom, lebo tam proti vyjadreniam obhajujúcim alternatívne teórie vedci masovo podpisujú petície a NEMLČIA, čo zahraničie vysoko oceňuje.
A je jedno, komu je ich kritika smerovaná, politických nominantov nevynímajúc!

https://www.hindustantimes.com...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pomenujme pravým menom

Žiadne alternatívne médiá. To je ako kontroverzný podnikateľ. Jednoducho kremeľská propaganda, konšpirácie, klamstvá, bludy a štvavá kampaň volajúca po destabilizácii demokratickej spoločnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

napísala som to mierne, aby som zbytočne neprovokovala alternatívnu scénu, ale máš pravdu, je to propaganda a o jej cieľoch nemá význam sa rozpisovať, myslím, že si rozumieme.
Ja som len chcela poukázať na to, že by sa proti tým bludom mala jasne vyhraniť vedecká obec a zástanci alternatívy by tak mali byť automaticky vyradení z možnosti kandidovať na významné štátne posty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"že by sa proti tým bludom mala jasne vyhraniť vedecká obec a zástanci alternatívy by tak mali byť automaticky vyradení z možnosti kandidovať na významné štátne posty"

Tak toto by bolo na dlhú debatu :).

Priložený článok z bbc, hovorí o názoroch vedcov, ktorí spochybňujú Newtona a Einsteina. Mala by ich potom tá "vedecká obec" vylúčiť zo svojich kruhov? Sú názory Newtona a Einsteina absolútnou pravdou o ktorej nesmie nikto pochybovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vedecké teórie si nerobia nárok na absolútnu pravdu,
sú a vždy budú len hypotézami, v tom sa veda odlišuje od všetkých alternatívnych teórií.
Einstein nie je popretím Newtona, tak ako Newton nie je popretím Galilea, Galileo nie je popretím Demokrita atď.
Veda sa vyvíja, nie je učením o dogmách.
A keby si čítal pozornejšie a pozrel na závery spomínanej vedeckej konferencie tak vieš, ako sa k daným vedcom vyjadrila medzinárodná vedecká obec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

alternatívne teórie sú známe tým, že zastali na určitom stupni poznania, napr. homeopatia sa obracia a odvoláva na stredovek a nepripustí kritiku z radov dnešnej farmakológie.
Veda naopak vo svojom poznaní nadväzuje na všetky predchádzajúce teórie.
Prírodné vedy nepoznajú einsteinizmus, newtonizmus, galileonizmus a pod., tak ako sociálne a politické vedy marxizmus, leniniznus, v katolíckej teológii tomizmus (podľa Tomáša Akvinského) a pod.
Ale žiaľ, poznajú tzv. "židovskú fyziku", s týmto označením prišli nacisti, keď chceli zdiskreditovať Einsteina a tým aj jeho fyziku, napriek tomu sa im jeho teóriu relativity nepodarilo označiť za nevedeckú, ale ich "nemecká fyzika" sa stala len alternatívnou teóriou.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov