SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Interpol po Kosíkovi z SIS nepátra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

z SIS

je podla vzoru Zsuzsova ? :)
 
Hodnoť

Ľuboš svedčiť...

...proti Lexovcom a Kaliňákovcom sa neoplatí ani v Afrike.Hlavne po zrušení Muftiho amnestii.
 
Hodnoť

 

Kosík nie je hlúpy. Je vysokoškolsky vzdelaný a má aj skúsenosti z tajnej služby, kde agentov určite školili, ako si vedieť pomôcť v rôznych situáciách. Prečo sa bezprostredne po prepustení neobrátil cez svojho malijského advokáta na ambasádu hociktorej krajiny EU, ktorá by bola kontaktovala minimálne naše MZV a možno by mu poskytla pomoc aj inak. Prečo jeho advokát nahlásil únos až týždeň po udalosti? To o tom nevedel skôr, alebo len Kosík potreboval čas, aby sa upratal? Rozhodne, je tu veľa otáznikov, ale asi aj pochybností, či to myslel so svojou výpoveďou v kauze únosu Kováča vážne. Treba mať na pamäti, že mu hrozí 18 ročné väzenie a určite si nepredstavuje, že by strávil podstatnú časť produktívneho života vo väzení.
 
Hodnoť

Je pravda, že Kosík

nie je/nebol primitívny a hlúpy človek. Asi si uvedomil svoj životný omyl (Mečiarova SIS), aj zmenkové kšefty, chcel ukončiť svoju kostrbatú anabázu a vypovedať k prípadu Kováč jr. To bol ďalší životný omyl. Uvedomil si to už vtedy, keď vyslovil obavy o svoj život. Z nevídaného záujmu príslušných orgánov SK o jeho návrat, pochopil, že buď sa mu podarí ísť o "dom ďalej", alebo nie. Jeho zmiznutím mnohým človekom odľahlo. Cui prodest?
 

 

Vieš, je zarážajúce, že všetci lapaji chcú činiť pokánie až vtedy, keď im tečie do topánok. Kosík ušiel jednoznačne pred trestom, nie z obavy o svoj život. Vie veľmi dobre, že únos Kováča sa nepodarí nikdy spravodlivo vyšetriť. Dôkazy v nejakej písomnej, alebo hlasovej forme určite neexistujú, navyše, už bolo aj dosť času, ak by čosi bolo, to zlikvidovať, a tak sa celý proces obmedzí len na vzájomné obviňovanie - teda tvrdenie proti tvrdeniu. A ešte jedna vec vzbudzuje pochybnosti - on sa bál o život, ale pokojne tu nechal rodinu. Neobával sa, že vystavuje nebezpečenstvo aj ju? Takže, nerobme z Košíka obeť na úteku.
 

Ak si čítal moju reakciu vo veci

zmiznutia K., možno si si všimol, že píšem aj o iných motívoch zmiznutia. V žiadnom prípade nerobím z neho akúsi obeť na úteku. To, že sa odsúdení zločinci snažia i keď nie vyviniť, tak aspoň vypovedať čo-to v nádeji na zmiernenie trestu, je normálne a spravodlivosti to môže pomôcť. Samozrejme, ak to tá Spravodlivosť s veľkým "S" nie je riadená a má to v úmysle. Na druhej strane, ak by sa mu podarilo útek/únos zinscenovať, čakal by ho život na úteku. Či pred Spravodlivosťou, alebo pred tou druhou možnosťou. Zemeguľa je však dosť veľká, aby sa jeden červíček z ôsmich miliárd červíčkov dokázal zatajiť. Najmä, ak tých možností na výber nemá veľa a nebude z davu veľmi vyčnievať.
 
Hodnoť

 

Pri pokuse o likvidaciu Oskara, nebola nahodou clenkou komanda aj zena bulharskeho vekslaka? Tej sa ako dari? :-)
 
Hodnoť

Už mu je dobre

"cez denník SME na Slovensko odkázal, že je ochotný vypovedať o zločinoch SIS pod vedením Ivana Lexu za vlády HZDS."

Možno len cez denník SME vydieral niektorých ľudí a ti mu buď poslali peniaze, aby sa odpratali, alebo poslali komando, aby ho odpratali. Treba novinám poďakovať za dobrú prácu. V každom prípade ho už asi neuvidíme a svoj prísľub redaktorovi asi už nesplní.
 
Hodnoť

kosik

aj nezaujem slovenskeho organu je velavravny...
 
Hodnoť

nicename

Presne tak,znamená to, že dobre vedia, kde je...
 
Hodnoť

Ach jaj SIS

V podjavorinskom kraji sa zvyknú požívať také slovné spojenia, ako: "ty sis ale trdlo, ty sis ale starý ujo, ty sis ale bibas, atď." Aj našej tajnej službe by sa dalo povedať: ty sis ale amatér. Stačí si spomenúť na zmrvený únos prezidentovho syna, na faksimile služobného preukazu jej agenta v týchto novinách, či najnovšie na únos vietnamského občana. Je jedno, či sa na ňom podieľala alebo ju prečúrali Vietnamci. Oboje je pre špiónov diskvalifikačné.
 
Hodnoť

Kosíka naše úrady určite hľadať nebudú

Určite sú spokojné, že majú o nepohodlného svedka menej.
 


Najčítanejšie na SME Domov