SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidát Fico novinárom utiekol, koalícia ho na výbore podržala (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Skoro som sa do-gr-cal.
 

tá irén

je béla v ženskom vydaní
harakter vyoperovaný
kto môže ešte po 4 rokoch voliť Híd , tak to nechápem
 

 

Ten Irén je tragéd. Najprv sa tvári, že za Fica nezahlasuje, potom sa odvoláva na papiere a nakoniec zahlasuje, ako treba.
Rovnako Béla pri Rezníkovi.
Béla o predčasných voľbách. O kapitánovi. O... je toho strašne moc. Do médií púšťa, aký je rozhorčený, potom urobí, čo treba a zaklincuje, že "očakáva osobné roschodnutie"
 

Kamarát Šefčovič ho vymenuje

Zločinec Fico sa vysmieva demokracii a bude ho kryť súdruh vyštudovaný v Moskve https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

Híd

môže voliť len hyd, povedali sváko Ragan.
 

 

Clovek s cistym svedomim nemusi pred nikym utekat a pred nikym sa schovavat.
Ale budeme asi prvou krajinou na svete, kde ustavny sudca nevie napocitat do 15...
 

 

Skúsme si porovnať nasledovné dve situácie:

Situácia 1 - Róbert Fico a jeho prax.
Nikto nespochybňuje, že zastupoval na súdoch viaceré obete trestných činov, ani to, že v tom čase bol advokátom s príslušným vzdelaním a skúškami. Celý "problém" podľa Dostála a Beblavého spočíva v tom, že mal v tom čase členstvo v advokátskej komore na vlastnú žiadosť pozastavené, takže podľa nich fungoval len v režime "splnomocnenca" čo môže byť teoreticky aj osoba bez právnického vzdelania. Ak by to členstvo pozastavené nemal a robil by všetko úplne rovnako ako robil, tak jeho prax nikto nespochybňuje.

Takže jeden formálny zápis v registri a nie reálna činnosť, podľa opozície, rozhoduje o tom, či kandidovať môže alebo nie.

Situácia 2 - Igor Matovič a jeho "zakázané podnikanie"

Tu je situácia v podstate identická, Matovič si na cca. pol mesiaca zabudol živnosť pozastaviť, takže podľa zápisu v registri bol formálne podnikateľom. reálne však nepodnikal. Ak by sme sa opäť striktne držali formálnej stránky veci, tak jednoznačne mal prísť o poslanecký mandát, napriek tomu ho všetci opoziční (a aj veľa koaličných) poslancov "podržala" s odôvodnením, že dôležitá je reálne činnosť a nie formálne papiere.


Vie mi niekto vysvetliť, ako sa dá konzistentne hlasovať proti uznaniu Ficovej praxe a následne hlasovať za zotrvanie Matoviča v parlamente? Či rozhodujeme sa výhradne na základe pravidla "nepriateľ" vs "náš človek"?
 

 

Zober si právnika Číža.
Jeho právny výklad kandidatúry Fica je takýto:
"Moja strana zatiaľ reprezentuje dostatočný počet ľudí, aby mohla zvážiť, koho si navrhne za sudcu ústavného súdu a kto stelesňuje jeho hodnotový potenciál, ktorý chce do ústavného sudu dostať. Hľadanie optimálnej podoby ústavného súdu vyžaduje trochu inú atmosféru v parlamente."
Jeho právny výklad mandátu Matoviča:
"Ja ako právnik čítam ten zákon tak, že my nehlasujeme o tom, či ho zbavíme mandátu, ale o tom, či nastali skutočnosti, na základe ktorých určuje stratu mandátu. A tie skutočnosti nikto nespochybnil."
Čo on ako právnik? Ako číta ten zákon, že kandidát na člena ÚS musí mať prax 15 rokov a ako číta ten zákon, že hlasovali o jeho spôsobilosti a neodhlasovali ho?
Vie mi niekto vysvetliť, ako sa dá konzistentne hlasovať za uznanie Ficovej praxe a následne hlasovať proti zotrvaniu Matoviča v parlamente? Či rozhodujeme sa výhradne na základe pravidla "nepriateľ" vs "náš človek"?
 

Krásne si nám to vysvetlil

ale prepáč ja som taký trošku menej chápavý no nie všetci sme múdri. Tak som tam nepostrehol žiadnu podobu. Ba predsa hej obaja sú mužského pohlavia a sú v parlamente. Ja viem len toto Matovič vraj porušil pravidlá kedysi to už bolo alebo je to stále to isté to neviem kedysi sa mu automaticky po dvoch rokoch obnovovala živnosť už vtedy mu chceli zakrútiť krkom no a hlasovalo sa a dopadlo to ako to dopadlo na nás občanov to má význam v tomto prípade absolútne nulový. Samozrejme strápnil sa pritom jedine ten čo chce byť ústavným sudcom a silno hlasoval proti Matovičovi. A ešte rozumiem na rozdiel od SMerákov a Bugárovcov že 13,5 nie je 15. Vtedy som bol zrovna v škole. A najvyšším zákonom Slovenskej republiky je predpísané 15. A myslím , že si zaslúžime sudcu čo má aj niečo za sebou a nie trap0ša čo na toaleťáku sa snaží doniesť nejaké podpisy zo Sorošových rýchlokurzov kde akože učil. Matovič nebude rozhodovať o zásadných veciach ale ústavný sudca áno tak v tom je ten rozdiel. Ale veď nám vysvetli prečo mal to pozastavené? Čo zas nespĺňal alebo čo zas p0ondial keď to nemal. Na vlastnú žiadosť? Prečo? A ak to bolo preto, že to pozastavenie si vyžiadal sám pretože by nemohol niečo vykonávať nejaká nezlučiteľnosť funkcii tak to už bude aj na papieri, že prax nemá. Nechcem takého sudcu, ani kolegu ani zamestnanca ,ktorý nevie do 15 narátať to si myslím ja
 

 

to ci v komore bol ci nebol je mozno dolezite, ale citujem z n-ka

"podľa uznesenia parlamentu z roku 2006 je práve nevyhnutnosť právnického vzdelania podmienkou na nejakú prácu, aby sa dala považovať za výkon právnického povolania"

to znamena ze za vykon pravnickeho povolania sa nepovazuje ak pravnik bude robi smetiara.
 
Hodnoť

 

A co ovcania? Ako obycajne?
 

Ovčania?

Kotleba zbiera body.

A ak bude "kandidát" aj zvolený a vymenovaný, tak budem Kotlebu voliť aj ja a presvedčím aj celú moju rodinu (7 voličov) aby dali hlas Kotlebovi.
 

asi to nemáš

v hlave vporiadku. Voliť nácka. Choď sa dať vyšetriť.
 

re

A myslis si, ze takyto ma 7-clennu rodinu?
 
Hodnoť

Podrzala

Koalicia mu hlavne podrzala....
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Aby sa vyjadril koľko Eur mu Jánoš navláčil z Handlovej v alobale.
 
Hodnoť

 

to tá primabalerina harakterova je tiež právnička ?
 
Hodnoť

nic iné sa od birmovaného

populistického zbabelca ani nedalo čakať.
 
Hodnoť

Pani

Irén, o ktorej som doteraz v živote nepočul, odviedla to, čo sa od nej očakávalo. Ako sa na koaličného poslanca patrí, vyoperovaná hanba. Osobnostná žumpa, ako sa na koaličného poslanca patrí. Totálny grc. Iste ju spolustranícke potkany z HÍDu pochvália.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov