SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Potratová politika sa sprísňovať nebude, Vašečkov návrh neprešiel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nez by sa tu niekomu dokazal

trestny cin, chuda baba vynosi aj tri deti...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Pregrciavač a katolibanec Vašečka. V Obmedzených ľuďoch nedostal funkciu, v KDH nedostal funkciu, tak najnovšie si funkciu zabezpečuje cez novú katolibanskú stranu a za každú cenu sa treba pritom zviditeľňovať aj takýmito nezmyselnými návrhmi a neustálym zasahovaním do práv ľudí.

Aký význam má kriminalizovať ženy za potraty v čase ich každoročného poklesu?! Tieto podlé, katolibanské a do základných práv zasahujúce snahy na úrovni stredoveku nemajú čo robiť v parlamente v 21. storočí!
 

Milý Kremeľ,

pozri si nejaké videjko z potratu, kým sa vyjadríš k "stredoveku". Ono to totiž nie je záležitosť nejakého náboženstva, ale zdravého rozumu. Aj keby bolo čo len sto potratov do roka, s humánnosťou to nemá nič spoločné.
 

 

Ja som tých videí videl viac než dosť, dokonca aj tie vaše demagogické, ktoré púšťate na náboženskej "výchove" na školách. To ty sa radšej nauč čítať s porozumením predtým, než sa vyjadríš, pretože ja som nič nepísal o tom, že potraty sú správne a že ich podporujem. Môj príspevok je o kontinuálnom zasahovaní do základných práv ľudí katolibancami, pretože rozhodnutie ísť na potrat je v prvom rade rozhodnutím samotnej ženy a nie farárkov, ktorí majú žiť v celibáte a o deťoch a rodine vedia asi toľko ako zločinec o slušnosti. Už samotný pokles potratov jednoznačne indikuje pochopenie ich nesprávnosti u žien a následnom postoji.

Keby vám tak veľmi záležalo na tom živote a "zdravom rozume", tak si v prvom rade urobíte poriadok s pedofilnými farármi a biskupmi a nebudete tieto nechutné zločiny zametať pod koberec. Fakt je totiž taký, že takýmto primitívnym kriminalizovaním žien a neustálymi zásahmi do základných práv, si len chcete uzurpovať moc. Okrem majetkov jediné o čo vám vždy išlo.
 

 

Tak tento komentár je trefne napísaný! Múdro, k veci! Súhlasím a tiež si myslím, že farárikovia by sa mali starať o svoje kauzy (zneužívanie detí!) a nie za každú cenu kriminalizovať ženy, ktoré sa samé z nejakých vážnych dôvodov rozhodnú pre potrat.
 

Lenže

tu nikto nikoho nekriminalizuje. Nemýľte si to s návrhom Štefana Kuffu.
 

Takže

potraty nepodporuješ, ale vadí Ti, že sa k nim vyjadrujú cirkevní predstavitelia. Že kontinuálne zasahujú do základných práv. Nuž, zabiť iného človeka nemôže byť žiadne základné právo. Všimni si, že ťa nik nenúti chodiť do kostola, dodržiavať pôst, modliť sa.. Cirkev nikomu nič nenanucuje a už vôbec nie nekresťanom dodržiavať nejaké kresťanské pravidlá, ale vyjadruje
sa k všeobecne platným hodnotám - práva nenarodených, možnosť v nedeľu nepracovať, ale tráviť čas s rodinou.. Keď sa biskup Lach otvorene zastal štrajkujúcich zdrav. sestier a natrel to Ficovi, asi si nemal problém, že niekomu niečo nanucuje.
Keď Jezuiti v Amerike bojovali za zrušenie otroctva, tiež boli určite za divných.. A určite na nich tiež vyťahovali "argument", že sa kresťania nemajú starať do všeobecných vecí..

Pokles potratov je o potratovej tabletke a "núdzovej antikoncepcii," ktorá nie je antikoncepciou, teda ide o iné formy potratu, ktoré sa neevidujú - štatistiky existujú len o tých chirurgických. Takže situácia sa určite nelepší. Ale aj keby - "len" 6000 potratov ročne je ok? A to si fakt myslíš (keď sám uznávaš, že potraty nie sú dobré), že kresťanom ide o moc nad ženou a nie naozaj o to, že to dieťa je proste dieťa?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na SME Domov