SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na trhu práce stále pretrváva diskriminácia na úkor Rómov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"problematiku zamestnávania Rómov, ktorí majú oveľa menšiu šancu pri uchádzaní sa o prácu s rovnakou kvalifikáciou a vzdelaním ako iní uchádzači". - nuž, je veľmi málo nerómov, ktorí majú nižšie vzdelanie či kvalifikáciu ako Rómovia (po slovensky cigáni, po anglicky gypsies).
 
Hodnoť

No Ja žasnem, že :

"Izolácia a segregácia spôsobujú, že nemajú zručnosti, ktoré potrebujú pri práci, takisto im chýba aj sebavedomie". Tí majú sebavedomia na rozdávanie, dokonca sa nebojím povedať, že je to až drzosť.

To nemyslíte vážne, že do Materskej škôlky chcete zaradiť deti, ktoré nemajú žiadne hygienické návyky, vymočia sa a vykadia sa na mieste, kde sa práve nachádzajú, neumyjú si ruky a čo chcú si jednoducho zoberú, lebo tak sú naučené.

Čo sa týka zamestnania, u nás vo firme pracujú zámočníci aj zvárači, a dobrí. Niektorí boli vyslaní aj do zahraničia. Príde urobí pracovné skúšky a má prácu. Kto chce, robotu si nájde a to platí aj pre väčšinu, len je potrebné niečo obetovať preto aj niečo urobiť, nielen čakať s nastrčenou rukou.
 
Hodnoť

Rómska partia mi robila

výkopové práce. Po ukončení som pokecal so šéfom, tiež Rómom. Sťažoval sa na mentalitu Rómov, nezáujem o prácu a so zamestnancami z rodiny to mal ešte horšie. Ak vytkol niekomu chybu, ktorú potom museli všetci rýchlo odstrániť , aby dostali zaplatené, tak sa potom dotyčný neukázal viac v práci.

Inak, pozitívna diskriminácia u Rómov je historický omyl - akurát je využívajú a majú majoritu za hlupákov!

Romovia sa celé storočia priživovali na majorite, hrdia sa tým ako vyzreli na "gadžov" a teraz by akože chceli poctivo pracovať - ale nikto ich nechce ?! Hlúposť!
 
Hodnoť

Neviem prečo sa na Slovensku

niekoľkogeneračné skúsenosti našich predkov nazývajú predsudky.
 

 

Gender sme študenti to takto vynaliezli.
 


Najčítanejšie na SME Domov