SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výzvu na odvolanie Matečnej podpísalo už viac ako 21-tisíc ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak pod toto sa rád podpíšem!

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hrach na stenu

Koalicia ma vyzvy a navrhy na odvolanie v uplnom pecku. Je to strata casu, treba vymysliet nieco ucinejsie. Dobra metoda bol Brusel, ale koalicni vagabundi uz i to zacali ignorovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za odvolanie hocikoho

bez uvedenia konkrétnych dôvodov sa môže podpísať len bezcharakterný človek. Ale žiadny div ,bezcharakterní žiadajú o podporu bezcharakterných ...Vrana k vrane sadá ,rovný rovného si hľadá...Duševní mrzáci ...Trasiem sa hrôzou ,koľko takýchto ľudí behá po našom úbohom Slovensku !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolo heslo "Zabi bobra, zachrániš strom"

Úplne bude stačiť ministerstvo bez národniarky - hádam zachránime zopár stromov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je tiež heslo

"Zabi medveďa zachrániš mravca,pomôžeš smrečinám a aj hlucháňovi". Lebo naši slávni kvázi "ekológovia" poznajú len prirodzené vzťahy medzi predátormi a korisťou.Ale to, že naše ekosystémy sú už najmenej niekoľko desiatok storočí človekom silne zmenené to už nevidia , resp.to nechcú vidieť.Samozrejme, lebo ešte nikto nevypísal grant na záchranu ,prevažne nepôvodných slovenských smrečín ,ktoré sú im však dobré na to, aby ich považovali za "divočinu" tzv.národných parkov.Lukáč,Grichová ,Baláž,Kaliský ba aj celá štátna ochrana prírody sú obyčajní POKRYTCI !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mohli by byt harky na SNP na proteste...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aby bolo

čím si vytrieť zadok ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

21 000 podpisov

Čo je to ? Jedno malé okresné mestečko . Oproti celému Slovensku je to taký maličký prdík do obrovskej stodoly. Celý tento organizovaný humbuk okolo Matečnej je krásnym príkladom toho, ako zmanipulovaná menšina chce presadzovať svoje naivné názory voči obrovskej väčšine. Toto je presný príklad toho, ako táto skupinka chápe demokraciu v praxi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pravda. A mame uz plne zuby toho, ako nasa vlada chape demokraciu v praxi : zhumplovane zdravotnictvo, rozkradnute skolstvo, nicene polnohospodarstvo, ziadne dialnice, sudnictvo a prokuratura len pre zakryvanie rozlicnych zlocinov, vradzdenie nepohodlnych novinarov a vobec ludi, ktori sa ozvu proti systemu, rozkradanie eurofondov, korupcia, kam sa pozries, fasisti vo vlade ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neodbiehaj

od témy.Falošných Mesiášov sme si už užili dosť !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby bolo referendum za odvolanie tejto neschopnej osoby, tak by si sa divil koľko by bolo za. Ja som sa to len dnes dozvedel a podporil som túto iniciatívu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A možno by si

sa divil Ty ,koľko ľudí by bolo proti.Ťaháte aj s tými svojimi parazitickými pseudoochranárskymi debilkami za kratší koniec.Ved len vlastníkov neštátnych lesných pozemkov je asi milión ! Bolo by už načase začať s petíciami aj z našej strany a odkázať vás na smetisko dejín,tak ako je to vo všetkých štátoch, kde vládnu predovšetkým vlastnícke vzťahy a nie detinsky naivní debilkovia ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zbytočné mrhanie energiou jeden rok pred voľbami. A druhá vec. Ponúka niekto nejakú inú alternatívu? Nie. Dal niekto nejaký návrh, ako by sa to dalo robiť tak, aby s tým boli všetci spokojní? Tiež nie. Tak čo by vyriešilo jej odvolanie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vraj národné parky ?!

Naše lesy sú exploatované človekom už od 7.stor. pred našim letopočtom (prvými exploatátormi vo väčšej miere boli starí Kelti, po nich Dákovia a najväčšímiu plieniteľmi našich lesov boli na prelome letopočtov Rimania, ktorí už poznali píly a nakoľko Jadranský a Apeninský poloostrov boli už v tom čase značne odlesnené ,plavili dolu našimi riekami do Dunaja a potom na pobrežie Stredozemného mora obrovské množstvá dreva , s ktorým čulo obchodovali. Ani Markomani a Kvádi, ktorí Rimanov od nás vytlačili nenechali naše lesy na pokoji. Tento stav trval asi do 6.stor.n.l. ,ked za Veľkomoravskej ríše tlak na lesy mierne ustal, ba dokonce sa dá hovoriť aj o určitéj revitalizácii lesov,kedže obyvatelstvo už poznalo trojpoľný systém a teda nepotrebovalo zaberať dalšie plochy lesov. V 10.stor však prišli na naše územie ugromaďarské kmene , ktoré potrebovali pastvu pre svoje stáda a preto siahli aj na posledné zvyšky pralesov v južnej časti regionu .Po vpáde Tatárov a vyvraždení značnej časti pôvodného obyvatelstva ustúpili jeho zvyšky do hornatých krajov na severe Slovenska s logickými následkami premeny lesnatých mezihorských kotlín na poľnohospodársku pôdu. Zároveň v tej dobe prišli na pozvanie panovníka nemeckí kolonizátori,ktorí sa živili hlavne baníctvom a hutnictvom, čo si zase vyžiadalo veľké ničenie lesov na banské stavby a výrobu dreveného uhlia .Po nich nasledovala dalšia pohroma pre naše horské lesy a to bola v 14-15.stor valaská kolonizácia. Prvé ochranné opatrenia,aj to len pre lesy banských miest prišli až v 16.storočí od cisára Ferdinanda a neskôr cisár Maximilián vydal v r.1565 svoj Lesný poriadok .Po obmezení rozkvetu baníctva a hutníctva vyčerpaním rudných zdrojov sa v 18. storočí musela značná časť obyvatelstva znovu preorientovat na pastierstvo, čo znamenalo daľší atak na lesy. Nakoľko v 18.storočí boli už lesy v našej krajine viacmenej zničené, vydala cisárovná Mária-Terézia prvú právnu normu prikazujúcu nielen ochranu,ale aj pestovanie lesov,čo boli vlastne počiatky uvedomelého lesníctva. A preto ,ak dnes niekto tvrdí, že v našich tzv.národných parkoch chráni nejakú divočinu ,nebodaj dokonca pralesy (!) tak klame a zavádza tým najhrubším spôsobom ! V skutočných severoamerických NP sa o pôvodnosti prírody dá už hovoriť celkom presvedčivo ,lebo v tamojších NP ešte pred cca 200-300 rokmi „vládli“ len pôvodní obyvatelia - Indiáni – s kulturou takmer na úrovni doby kamennej ( u nás naopak už boli vtedy pôvodné lesy viacmenej zničené a začínala sa etapa ich umelého zakladania a pestovania )!
Naše tzv.národné parky sú teda oproti skutočným NP len ubohými „akváriovými“ ukážkami umelej prírody ,pretože prírodná rovnováha (homeostáza) sa môže vytvoriť a udržať len v zachovalých prírodných podmienkach a na veľkom priestore .Naše tzv.NP majú spoločnú výmeru 3.180 km2,kým len jeden z najmenších národných parkov USA Yosemitsky NP má sám takmer 3.000 km2 ? ….A čo ešte napr. taký 6.500 km2 veľký kanadský NP Banff , 9.000 km2 veľký US NP Yellowstone či tiež kanadský 45.000 km2 veľký Wood Bufalo NP a ďalšie NP ?! Naše tzv .NP zaostávajú svojou výmerou nielen za severnou Amerikou, ale sú ubohými „frckami“ aj v porovnaní s NP Švédska či Norska, kde viac ako 1.000 km2 veľké NP nie sú žiadnou výnimkou .Naše tzv.NP sa týmto porovnaním výrazne dostávajú do polohy „Potemkinových dedín“ nielen nahrádzaním niečoho skutočného len napodobeninou (čiže klamstvom) ,ale aj spôsobom využitia – pár vyvolených cez parazitovanie na verejných zdrojoch.Suma sumárum : SLOVENSKO VLASTNE ŽIADNE SKUTOČNÉ NÁRODNÉ PARKY NEMALO A ANI MAŤ NEMOŽE !!!!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov