SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia podá podnet na Ústavný súd pre volebné obmedzenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Organizovaná zločinecká skupina KSSmer veľmi dobre vie, že nikto kto žije v zahraničí, by ich nevolil, pretože si dokážu porovnať ako sa žije na vyspelom Západe a ako v skorumpovanej zločineckej gubernii. Ja som len zvedavý, kto o tom rozhodne, keď ÚS je paralyzovaný a super schopná opozícia sa tiež veľmi skoro zobudila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už nežartujme stále na túto tému. Väčšina opýtaných Slovákov v zahraničí síce povie, že by volilo, ale ak vychádzame z domácej účasti, nemyslím si, že by v zahraničí bola väčšia účasť /nehovorme o internete/. Ak u nás doma stoja voľby 6-8 miliónov eur, koľko by to stálo v jednotlivých krajinách? Ak im záleží na krajine a sú "srdcom doma", tak nech prídu pozrieť domovinu. Ak by tých vyše 300 tisíc občanov - aspoň časť z nich - prišla domov a volila, možno by sa napríklad v prezidentských voľbách zvolil prezident už v prvom kole. Však uveďte, koľko Slovákov volí zo zahraničia v parlamentných voľbách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

internet

A čo tak upraviť zákon aby sa dalo voliť aj cez internet mnohý už maju elektronicky podpis tak by to mohlo fungovať.Mnohý ludia čo by nešli voliť do urny by možno zavolili a ludia čo su v zahraničí by takto sa mohli zúčastniť volieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno, mnohí už majú el. podpis, ale mnohí nie. Načo vymýšľať už vymyslené, pozrime kde to ako funguje a aplikujme to na SK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vo voľbách v roku 2016 volilo zo zahraničia 17278 voličov, čo bolo 0,65% z celkového počtu zúčastnených voličov (čo je zhruba 0,39% oprávnených voličov). Ak sa hovorí, že v zahraničí je okolo 10% Slovákov, tak len každý 25. v zahraničí žijúci Slovák sa zúčastnil volieb poštou. Takže to teda s chuťou voliť v zahraničí až také horúce nebude. Napriek tom si myslím, že každý občan by mal mať nielen právo, ale aj reálnu možnosť sa volieb zúčastniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte zdroj

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie každému sa chce prekonávať prekážky k voľbám zo zahraničia. Niekto cestoval kvôli tomu 10 hodín, iný by neprešiel viac, ako 10minút.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keďže voľby zo zahraničia

sú korešpondenčné, jedinou "prekážkou" voliť je cesta na poštu. A tá azda nikomu netrvá 10 hodín. To zodpovedá ceste do volebnej miestnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ste si istý? Bol som na NZ a vracal som sa 30.3., nik mi nevedel zaistiť, aby som mohol voliť .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a tvrdil som niejedy, že voliť prezidenta sa dalo aj v zahraničí? Ja som na začiatku vlákna len napísal, že v parlamentných voľbách sa zo zahraničia dalo voliť, no účasť bola zandebateľná. Takže voľbu zo zahraničia považujem za problém aktuálny len pre zopár ľudí, iných nevzrušuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zrazu potrebujeme celospoločenskú diskusiu, ktorú pri iných dôležitých problémoch Smer (alebo lepšie Fico) nepotreboval a rozhodoval sám, pričom celú spoločnosť nebral do úvahy. Lenže tu ide o odbúranie protikoaličných hlasov, ktoré by konečne pomohli vyhnať darebákov z ich, ako sa nazdávali, doživotne zabezpečených funkcií a nastoliť v štáte poriadok a spravodlivosť. A to predsa nemôžu dovoliť! A tak budú hľadať výhovorky a naťahovť čas.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov