SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z unionistu a liberála Šefčoviča sa v kampani stal nacionalista a kresťan (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Fotografia 13/25 v galérii je úplná šupa... kravy, Fico, Jánošík...
 
Hodnoť

 

Ked bude prezidentom Harabin tak este budeme vsetci plakat za Sefcovicom ... Aj ked ja uz ani sam neviem ci clanky v SME a denniku N maju nejaky vplyv na volicov Sefcovica ci Harabina a teda ci ma nejaky zmysel tieto veci pisat a citat. Pre nich to su zapredane Sorosove platky a co tam je napisane tak pre nich to je signal ze pravda je opak. Hoci teraz budu zmateny lebo uz aj alternativne media zacinaju pisat proti Sefcovicovi. Chudak trol, teraz nebude vediet na koho vlastne nadavat :D
 
Hodnoť

 

Ste si všimli ako teraz väčšina popredných smerákov (vyjmúc Blahu) sú ticho a neukazujú sa v médiách, len aby náhodou nepoškodili Šefčoviča, najmä Fico teraz čuší ako voš pod hrachstou. Všetko robia preto, aby Šefčovič postúpil do druhého kola. Im musí riadne lepiť, hlavne Ficovi. Dokonca, aby zvýšili šance Šefčoviča donútili ho klamať, aby povedal, že Fico nebude kandidovať za ústavného sudcu najbližších 12 rokov, čo je absolútna LOŽ. Som 100 % presvedčený, že keby Šefčovič vyhral prezidentské voľby, Fico bude kandidovať a bude ústavným sudcom. Snažia sa, snažia, veľmi dúfam, že im to nevyjde.
 

Úplný súhlas

Aj preto Ševčovič doteraz neodpovedal na otázku, či by Fica menoval za predsedu ÚS. Dúfam, že to z neho ešte nejaký normálny novinár dostane. Preto stále omiela, že Fico mu povedal.... Ak sa Ševčovič stane prezidentom, tak v ďalšom kole volieb ÚS bude Fico kandidovať, parlament ho zvolí a Ševčovič vymenuje. Potom môže s čistým štítom Ševčovič povedať, že on nikdy nepovedal, že Fica nevymenuje a že Fico znova kandiduje, hoci sľúbil že nebude, za to on predsa nemôže.
 
Hodnoť

Áno, kresťan, máte pravdu,

v Moskve som vyštudoval teológiu.

Či?
 
Hodnoť

Šefčovič robí STRAŠNÉ hovadiny!

Ani samotný Harabin nedmietol rozhovory pre SME a N a dokonca na otázky dával (na jeho pomery) relatívne korektné, resp. wannabe vtipné odpovede. Načo je to dobré, komu to prospeje? Šefčovič si sám sebe vykopal politický hrob.
 

 

Vôbec sa mu nedivím. Hrob by si vykopal skôr keby šiel sa nechať provokovať mlátiť po hlave od týchto fanatikov, čo robia všetky štvavé články len proti nemu, ale Harabína si nevšímajú.
Zaujímvé, že Panta má záujem o toho házedesáckeho šialenca na hrade. Sľúbil penťáckemu šéfikovi milosť, keby ho náhodou aj usvedčili za objednávku vraždy Kuciaka?
 
Hodnoť

 

Ako správny komunista robí presne to, čo od neho jeho strana chce.
Vôbec netreba špekulovať či sa zmenil, ako sa zmenil
.......................
Veď presne vieme, nebýval by v Bašternákovom byte, kľudne poprie i taliansku novinárku, je to tak treba
Nemá to nič spoločné s ním a jeho hodnotami.
On je len komunista.
Och joj, dobre vychovaný
 
Hodnoť

Hm,

nastal čas pre ženy ... chlapov riadení štátnej moci je vždy dostatok ... :)
 

trailer/ skládka

Erin Brockovich 1933, trailer : r. 2000
https://www.youtube.com/watch?...
 

pardón, prklep !

Erin Brockovich 1993
(ďakujem za zhovievavosť)
 
Hodnoť

 

Tak bude aj v nebi väčšia radosť nad jedným hriešnikom, ktorý robí pokánie, ako nad deväťdesiatimi deviatimi spravodlivými, ktorí pokánie nepotrebujú. (Matúš 15,7)
 
Hodnoť

 

Krásne si to na neho pozbieral Krempaský. A pozbieraš niečo aj na jeho konkurenta, Harabína? Alebo to je tvoj idol, ktorého budeš voliť.
 
Hodnoť

Kandidát za 30 tisíc mesačne

Zaujali ma dve verbálne posolstvá kandidáta Šefčoviča. Dôvod kandidatúry a vzťah k minulosti. Vyslovený dôvod kandidatúry by mu uveril každý rozumný človek iba v prípade, ak by svoje skúsenosti a osobné kontakty s prezidentom a premiérom vlády takmer každej európskej krajiny ponúkol v prospech Slovenska a jeho občanov sám, na základe vlastnej iniciatívy či rozhodnutia. Teraz, keď je len prehovorený ako kandidát po hone, ktorý skončil odmietnutím aj mačkou Cilkou z ružinovskej Súmračnej ulice mu to neuverí nik. V druhej veci mu pripomeniem slová protikandidátky z nedeľnej diskusie: potrebujem dobre poznať minulosť a dnešok aby som dokázala riešiť budúcnosť. Verím, že Šefčovičovi je veľmi nepríjemné hovoriť o minulosti. To si však mal rozmyslieť pred tým ako prvý po Cilke prijal ponuku strany Smer SD na kandidatúru za prezidenta SR. Aj bez slov povedal o svojom postoji k minulosti úplne všetko. Nezávislý smerácky kandidát, nezávislý pred voličmi na Slovensku, smerácky v Európe. Kandidát - schizofrenický samovrah za 30 tisíc mesačne. Birmovaný pokrytec. Tá Cilka má u mňa väčší morálny kredit ako spochybnený doktor Šefčovič.
 
Hodnoť

tato kampan mu uskodi

pichol hlavu do slucky a to si myslel ze to ma iste v prezidentskom palaci
sa pekne vyvala v bahne spolu s hranolom a bolsevikom a podobnou chaatrou
 

 

podcenil Mistríka
 
Hodnoť

Ale v čom je taký úspešný?

Ako komisár pre inšttitúcie EÚ sa mu nepodarilo dostať na Slovensko žiadnu agentúru :(

A ako komisár pre energiu sa napriek vôli stavia Nordsteam 2 aby plyn obchádzal Slovensko. Toto je energetická únia?

Tak neviem, v čom spočíva ten jeho úspech.
 

 

Zázraky na počkanie a nemožné do troch dní, alebo takto si Móricko predstavuje svet. Buďme radi, že po výstavbe Nordstreamu vôbec nejaký plyn potečie aj cez stredoeuópsku (nespoľahlivú a rizikovú) cestu. Očakávať, že niekto, nech má akúkoľvek funkciu "vybaví" u Nemcov a Rusov, že sa vzdajú jedného zo svojich kľúčových projektov hádam nik nemyslí vážne. A že "vybaví" aby EÚ zriadila agentúru v krajine, kam zamestnanci nechcú ísť je rovnako naivné. Ono toto je také veľmi naivné, je neschopný, lebo nám "nevybavil". Možno by bolo lepšie pozrieť sa triezvo na to, prečo to alebo ono je také aké je. Ako sa tak pozerám na kampaň tak sa mi zdá, že Mikloš môže mať aj pravdu v tom, čo napísal do SME. Teda, že Šefčovič ani veľmi nechce vyhrať prezidentské voľby. V Bruseli mu je dobre, len to, či tam bude aj naďalej závisí od vlády (tej súčasnej). A tak, keď dostane ponuku (xxl krát opakovanú a zdôrazňovanú), aby SMERu vytrhol tŕn z päty a kandidoval tak si povedal dobre. Dva mesiace pretrpím a potom sadnem do lietadla a odcestujem zas 1200 km od slovenskej špiny, politikov a novinárov tam, kde je dobre (a kde sa neblbne tak, ako u nás doma...). A štyri poznámočky na okraj.

Po prvé dávno pred tým ako sa začala prezidentská kampaň som Šefčoviča stretol v kostole, dokonca to nebolo ani v nedeľu. Bol tam s rodinou, dobrovoľne bez novinárov a nik ho nenútil.

Po druhé ak niekto bol za hranicami maximálne tak na štúdijmom pobyte alebo na dovolenke nepochopí, ale ak je niekto dlho preč z domu tak mu všeličo chýba. Znie to neuveriteľne, ale taká treska v majonéze, plnotučná horčica alebo obyčajný náš biely rohlík sú vonku mnohým Slovákom fakt vzácne. Aj taký rezeň je v Bruseli oveľa vzácnejší, než v Bratislave, lebo ho tam fakt nepodávajú na každom rohu ako u nás. Neviem, prečo sa nad tým toľko ľudí smeje.

Po tretie, ak je predpoklad, že Šefčovič tým prezidentom ani veľmi nechce byť správny dá sa očakávať, že by mu vypadnutie už v prvom kole vyhovovalo. Nech sa čo najskôr môže vrátiť tam, kde je dobre. Druhé kolo ponechá napríklad Pištovi.

A po štvrté - ono to Slovensko je rôznorodé a žije tu mnoho ľudí, ktorí rozmýšľajú inak ako bratislavská kaviarnička čitateľov SME a Denníka N. A nemusia byť všetci až tak veľmi nadšení prezidentskou kandidátkou. Je jedno prečo, ale v druhom kole si mnohí môžu povedať, že radšej "zavolia" Pištu. V takom prípade e si viem predstaviť Šefčoviča ako sa schuti bude zabávať v bruselskom komforte pri sledovaní správ zo Slovenska. Aj rezeň (pri príprave je dôležité správne nakrojiť mäso, to nie každý vie) mu bude obzvláš chutiť.
 
Hodnoť

pred 2. vojnou bola reklama:

či si kresťan či si žid - každý cucaj lilihid, (vraj chýrne cukríky, čítal som to v kalendári )
 
Hodnoť

 

Žiadny unionista, liberál, patriot, alebo kresťan. Šefčovič je podľa mňa čistý oportunista a poslušná smerácka bábka, ktorú odfúkne zakaždým keď si Najväčší kýchne. Tu sú dôvody prečo si to myslím:

1. Kandidatúru na prezidenta oznámil až v januári 2019 ako jeden z posledných kandidátov. Pritom len v septembri 2018 ohlásil v Bruseli kandidatúru na inú funkciu – na lídra európskych socialistov v tohtoročných voľbách do Europarlamentu. Svoju kandidatúru stiahol o 2 mesiace neskôr (v novembri 2018) keď bolo jasné, že jeho protikandidát Timmermans získal podporu socialistov z väčšieho počtu krajín, vrátane nemeckej SPD. Vychádza mi to tak, že pozícia slovenského prezidenta bola pre Šefčoviča až DRUHÁ najlepšia voľba po tom, čo mu tá prvá nevyšla. Ide po funkciách, nie za srdcom.

2. Na Eurokomisára bol prvý krát nominovaný slovenskou vládou v roku 2009, a potom znovu v roku 2014, tzn. v oboch prípadoch za vlády strany Smer. Jeho základný plat v Európskej komisii za posledných 10 rokov bol na úrovni cca 20-25 tisíc Eur mesačne (verejne dostupná informácia). Po započítaní všetkých dodatočných prídavkov a paušálnych náhrad, jeho celkový príjem za posledných 10 rokov mohol byť na úrovni 2,5 až 3,0 milióny Eur. Príjem mu nevyčítam - mal štandardný plat člena Európskej komisie. Vychádza mi to ale tak, že Šefčovič má byť Smeru za čo vďačný. A veľmi.

3. Všetci sme videli, ako dlho sa Smeru nedarilo nájsť vhodného kandidáta. Kto vie, možno Šefčovič kandidoval na lídra európskych socialistov preto, aby sa VYHOL smeráckej nominácii na prezidenta. Keď mu to v novembri nevyšlo, viem si živo predstaviť, že ho Smer požiadal o prezidentskú kandidatúru ako protislužbu za lukratívne miesto v Bruseli za posledných 10 rokov. Tým že ju prijal, získal podľa mňa nálepku spoľahlivej a užitočnej bábky ktorej lojalita ku strane bude vždy väčšia ako lojalita ku vlastnej krajine. Nemyslím si, že takýto človek má morálne predpoklady zastávať úrad prezidenta SR a reprezentovať ma ako občana tejto krajiny. Som pre neho len druhá priorita. Prvá bude vždy strana.

4. Vychádza mi to tak, že Šefčovičova situácia zosobňuje súkromnú dilemu nominantov Smeru, ktorí (možno) boli kedysi slušnými ľuďmi. Na zahraničných pozíciách, ktoré vyžadujú skutočných demokratov a nie len nominantov národných vlád, sa presadzujú ťažko. Možno je to spôsobené tým, že sa nevedia zbaviť korupčnej nálepky resp. podozrenia, že si kariéru vybudovali na základe lojality a nie vlastných schopností. To je tá drsná pravda – bez Smeru sa inde nevedia presadiť. Preto potom dúfajú, že sa o nich Smer postará doma. Tak, ako sa postaral o Pokladníka, ktorý si to teraz mieri do Národnej banky po tom, čo mu nevyšla kandidatúra na šéfa Eurozóny. Náhoda? Ťažko. Len pred niekoľkými týždňami sme boli svedkami toho, ako sa Najväčší snažil zabetónovať na Ústavnom súde na 12 rokov. Na Európsky súdny dvor to ani neskúsi. Vie, že by sa mu tam za chrbtom vysmiali.

V prípade, že sa tento príspevok zázrakom dostane k Šefčovičovi, tak mám na neho priamu výzvu:

Odstúpte, pán Šefčovič. Máte za sebou 10 rokov pôsobenia v EÚ, ktorá je založená na ochrane ľudskej dôstojnosti, ľudských práv, slobody, demokracie a právneho štátu. Odstúpte z prezidentskej kampane a odíďte so vztýčenou hlavou ako slušný človek. Ako niekto, kto je hodný pozície podpredsedu Európskej komisie. V opačnom prípade ten smerácky zápach zo seba nikdy nezmyjete. Budete len ďalšia užitočná bábka ktorá vrátila protislužbu, a zároveň zradila všetky európske hodnoty ktoré posledných 10 rokov (naoko) reprezentovala. Vyberte si, Pán EUROKOMISÁR. A nebojte sa!
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Domov