SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z kaštieľa im ukradli strechu. Polícia nič nevyšetrila a pamiatka ďalej chátra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tri tyzdne im niekto rozoberal strechu, ale nikto nic nenahlasil, chlapi radsej sedeli v krcme a nadavali na cely svet...
 

Keď

bol do toho " zainteresovaný" aj vtedajší starosta, ktorý kryl zlodejov. Čo robil riaditeľ majitela budovy- Nemocnica Trnava ???????? Kde je jeho hmotná zodpovednosť ???? Aha, sú to naši ľudia, tak ich polícia kryje. P.s.: Načo je starosta obce, keď sa o obec nestará ???????
 

?

Tento prípad ale je aj o ľudksej nevšímavosti a ľahostajnosti. Ak by mne niekto rozoberal strechu kaštieľa pod nosom, minimálne by som zavolal políciu, aby to preverila. Aspoň by zistila mená ľudí, čo to rozoberajú a ľahšie by sa páchateľovi dokazovala vina. Starosta alebo zodpovední funkcionári nemôžu byť všade a vždy, to je nereálne...
 

 

Otázka je, či niekto políciu aj nezavolal. Ak to však neboli počerní zberači kovov, ale naši ľudia, nič sa neriešilo.
 

?

Tento prípad má viacero nezodpovedaných otázok....
 
Hodnoť

Na to sa nedá pozerať

Riaditeľ špitálu, starý starosta, nový starosta, cyperská firma-kto jej kaštieľ predal a čo za to, celé Sokolovce sa roky pozerajú na tú spúšť, ministerstvo kultúry, pamiatkový úrad a blablabla. Nikto nezodpovedá. A nikto nesedí (u nás ani nebude). Niečo nie je v poriadku v štáte dánskom! Halóóó, budíček!
 

 

Ono je to v tomto štáte bezzubé - zákon síce hovorí o starostlivosti o kultúrne a prírodné pamiatky - ale štát pri nečinnosti alebo úmysle majiteľa nemôže nič iba smiešne pokutovať - pritom by stačilo ako inde mať právo takúto pamiatku odobrať vlastníkovi a vyplatiť štátnu súdnoznaleckú cenu.
 
Hodnoť

 

Naši ludia musia investovat do Karibiku tam je celoročne teplučko aj na tele aj na dušičke.
 
Hodnoť

 

A co ked si takpovediac, dali rozkradnut strtechu sami majitelia?

Aby urychlili rozpadnutie ruiny - ktore sa potom zbura a hotovo.

Je lahsie a ovela lacnejsie (3-5 nasoben lacnejsie !!!) zburat a postavit nove ako opravovat zdevastovanu kulturnu pamiatku.

Hm...

Nebolo by to prvykrat co sa take nieco stalo!
 
Hodnoť

Pozatvarajte

Tuto haved konecne
 


Najčítanejšie na SME Domov