SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Študenti si myslia, že Európska únia je pre mladých nezrozumiteľná (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

celkovo sú mladí ľudia po politickej stránke málo vzdelaní, nevedia kto bol prví prezident, kedy sme sa rozdelili, kedy nastúpilo euro a kedy sme vošli do eu... je to smutné, ale je to tak :(
 

V škole ich o Tisovi neučili

tak odkiaľ majú vedieť, kto bol náš prvý prezident?
Vedia to dobre iba tí, ktorým to povedali rodičia alebo starí rodičia doma - a tí sa nechcú prezradiť.

Je to niečo podobné ako sme sa za komunistov mali obávať prihlásiť sa ku kresťanskému svetonázoru. Členovia KSČ chodili do kostola veľa kilometrov od bydliska - zo strachu pred ľuďmi.
Teraz nastupuje niečo podobné.
 
Hodnoť

a bude to tak naďalej

nevyznám sa v tom ani ja a to ma politika a spoločenské dianie celkom zaujíma. Ten systém je zle nastavený a preto nie je šanca, že sa ľudia budú spontánne interesovať. Je tam nejaká rada európy, ktorá ale nemá zákonodarnú moc a jej kompetencie sú nejasné a okrajové, sú tam nejakí komisári, ktorí sú akože vládou eu, ale nie sú skutočnou vládou, iba naoko. Keď o niečo ide, zíde sa makarón s makrelou a povedia ako to bude. Do eu parlamentu sa volia výbehoví politici z druhej lajny, čo krásne dokumentuje aký význam pripisujú eu voľbám naši najvyšší politici. Celé zle. Ak sa systém nezmení, nezmení sa ani prístup mladých, či starých. Je to podobné ako naše kraje, tie sú tiež zle nastavené a potom sa všetci divia, že to ľudia ignorujú.
 

 

Súhlasím v tom s tebou, ikvetykve. Veľmi presne si to zadefinoval.
 
Hodnoť

 

Možno pre určitú skupinu, tupelá, čo sa ukájajú pri SNSáckych a kotlebových múdrostiach. Pre tých, čo študujú alebo vzdelaných pracujú v cudzine, smerom na západ, je určite dosť zrozumiteľná.
 

 

Majú veľa sebavedomia, ale málo vedomostí.
 
Hodnoť

 

Žiaľ je to tak. Príliš veľa mladých ľudí nevie, ako na ich bežný život vplýva EÚ. "Načo je nám Brusel" dobre vysvetľuje séria článkov tu: https://eurovolby2019.sk/kampa...
 


Najčítanejšie na SME Domov