SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nicholsonová nevidí dôvod na výmenu Sulíka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

le

ano Sulíka si pamätáme ako toho čo poskytol úrad vlády Ficobande na 8 rokov, tým že rozbil koalíciu.
 

 

Ako rozbil koalíciu? Tak, že ako jediný dokázal držať slovo? Tak že neuhol?
To fakt ste všetci čo toto dookola meliete taký hlupučkí alebo vás naozaj niekto úkoluje to tu papagájovať,
 

Sulík zlyhal

- nepodržal Radičovej vládu. To viedlo k druhej vláde Roberta Fica
- nesplnil ani jeden z cieľov, ktoré presadzoval pri kauze Euroval
- samotituloval sa ako nový premiér
- pri prezidentských voľbách on a jeho strana veľmi nefér útočili na Čaputovú s "argumentom", že je žena
- atď.

V SAS by si mali priznať, že Sulík zlyhal. Aj Fico je najvýraznejšia osoba SMERu, a predsa ich práve on ťahá dolu.
 

 

koalicna zmluva vlady IR:
bod 3.
Všetky zásadné rozhodnutia a uznesenia vo vláde SR, v NR SR a v Koaličnej rade budú prijímané po vzájomnej dohode všetkých koaličných partnerov. Pokiaľ nedôjde k dohode, ani jeden z partnerov nepredloží spornú vec na rokovanie príslušného orgánu, kým nezaujme k veci stanovisko Koaličná rada. Ak na schôdzi vlády vyjadrí člen vlády nesúhlas svojej strany, predseda vlády stiahne sporný bod z programu schôdze. Do programu takýto bod zaradí až po tom, ako ho prerokuje Koaličná rada (právo veta).
 

Presne tak!

Tá Ficová mantra "o povalení vlády" autora prežije.
Dzurinda logikou "podľa seba súdim teba" nepočítal s tým, že niekto slovo dodrží, neotočí a nie je v politike kvôli "kolkom" ako on. Radičovú nikto nevydieral ani netlačil do Eurovalu, Nemci by to zrealizovali aj bez nás. Hrala vabank a prepočítala sa. Tá povýšenosť (Riško drž balónik)... Čo im bránilo dať koaličnú radu po pamätnom hlasovaní a zorganizovať nové hlasovanie, resp. nevypisovať predčasné voľby? Mali tuším 78 hlasov. Vôľa chýbala.

Ľudia majú krátku pamäť. Už zabudli, že aj KDH "povalilo" vládu kvôli Vatikánskej zmluve. Ak uhneme v principiálnej veci, načo tam vôbec sme?

Môžme s ním nesúhlasiť, ale Sulík drží líniu a nemení názor podľa aktuálneho vetra. Rovnako ako v postoji voči kvótam a migrantom vcelku. Maloverní zrazu hovoria, že imigrácia už nie je taký žhavý problém a Sulíka treba v Saske vymeniť, pretože kvôli jeho postoju tu zase nevznikne vláda bez Fica.

U prezidenta chceme, aby bol morálny, nebol vypočítavy, či populistický. U Sulíka to nechceme, hlavne, že Fico zmizne. Nejako nám uniká, že ak niekto zlyhá raz, asi zlyhá aj druhý krát... Čo urobíme potom? Nejaký Procházka sa už nájde.
 
Hodnoť

Nicholsonová má pravdu

Pomôžem si časťou svojho staršieho príspevku:

Najskôr fakty: v roku 2016 volilo do NR SR stranu SaS - 315.558 voličov z týchto dalo Sulíkovi preferenčný hlas - 179.249 voličov zvyšok tých, ktorí Sulíka "nekrúžkovali" - 136.309 voličov Ak som si to dobre zapamätal, druhá za Sulíkom bola Nicholsonová s cca 85 tisíc "krúžkami". Nielen na základe vyššie uvedených čísiel si myslím, že výmena by nepomohla . . .

SaS to už musí dotiahnuť do volieb so Sulíkom ako lídrom kandidátky. Necelý rok pred voľbami otvárať tému výmeny predsedu narobí viac škody ako úžitku.
 
Hodnoť

The End .

A co tak vymenit ciganocku, Blahovu ,Galka a dalsich ? SaS premrhalo sancu a medzitym nam tu media vytvorili extremistickejsiu alternativu vo forme PS a ktomu sa prida este anjelskouzernicka strana nasho najslusnejsieho prezidenta a SaS sa moze pobalit.
 
Hodnoť

SLOVAKISTAN

tak ste tam všetci zaslepení a nevidíte si na koniec nosa - volil som ho už 3 x a štvrtý už nebudem , toto celé čo tu nastalo je len dosledok jeho politiky od doby ked dal dole Radičovú , Dona Roberta a celú jeho mafiu stvoril Don Richardo - mimochodom kde ste zakopali svoju blond hovorkyňu ktorá pichá s pánom Tóthom - nerežíruje to teraz celé Don Richardo ?
 

Ďalší, ktorý nám chce podsunúť...

...že don Richardo zvolil Smer viac ako miliónom hlasov? Pravicu dali dole členovia Dzurindovej vlády a jej nominanti kauzou Gorila.
Dve otázky:
1. Aká bola pravdepodobnosť dovládnutia vlády IR po kauzách voľba GP a DU Košice?
2. Ako by dopadli riadne voľby po riadnom dovládnutí vlády IR.
Pokiaľ neviete odpovedať na tieto otázky, nehovorte o dôsledkoch spôsobených Sulíkom.

Takisto sa prosím zamyslite nad logikou Vášho výroku: "toto celé čo tu nastalo je len dosledok jeho politiky od doby ked dal dole Radičovú". Poprosil by som Vás o jeho odôvodnenie, hlavne akými krokmi prispeli Sulík a SaS k únosu štátu PO voľbách v roku 2012, t.j. akým spôsobom to boli schopní dokázať z opozície.
 

Nebuď smiešny....

...ty si typický volič strán na jedno použitie, pričom logické myslenie je to posledné, čo je tvoja prednosť.....
 


Najčítanejšie na SME Domov